TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tańsze bilety ŚKUP!
KZK GOP TransInfo.pl - Opublikowano: 15.04.2016 17:45:01
Baner ze strony KZK GOP promujący obniżkę cen biletów na karcie ŚKUP.

Decyzją Zarządu KZK GOP opłaty za jednorazowe przejazdy w taryfie odległościowej będą niższe. Nowy cennik wchodzi w życie od 1 sierpnia br. Również do tego dnia wycofane ze sprzedaży zostaną papierowe bilety okresowe.

Od 1 października 2015 roku uruchamiane są kolejne funkcjonalności Śląskiej Karty Usług Publicznych. W okresie sześciu miesięcy działania systemu usuniętych zostało wiele błędów i usterek w jego funkcjonowaniu. Do 8 kwietnia br. wydano ponad 40 tys. kart ŚKUP, a system zyskuje coraz większą liczbę użytkowników. Jednym

z podstawowych założeń dotyczących ŚKUP jest zastąpienie biletów papierowych kartami ŚKUP.

W marcu br. w Komunikacyjnym Związku Komunalnym przyjęto plan wycofywania dotychczas używanych okresowych biletów papierowych i zastąpienia ich biletami kodowanymi na karcie ŚKUP. Natomiast 5 kwietnia br. Zarząd Związku zdecydował o obniżeniu cen za przejazdy jednorazowe w taryfie odległościowej.

Elektroniczne bilety okresowe

Ceny biletów kodowanych na karcie ŚKUP są niższe od cen wycofywanych biletów papierowych. W przypadku biletów 30- i 90-dniowych można zapłacić mniej nawet do kilkunastu procent miesięcznie, ponieważ do taryfy wprowadzono nowe bilety z limitem przejazdów, które mają jeszcze bardziej atrakcyjne ceny.

Bilety elektroniczne obowiązują od dowolnego dnia miesiąca przez kolejną liczbę dni. Nowością w taryfie są tańsze imienne bilety średniookresowe (od 24-godzinnych do 14-dniowych). Jednocześnie dla użytkowników biletów okresowych, którzy będą wykonywali dobrowolną rejestrację przy wyjściu, przygotowano promocje przy zakupie kolejnych biletów.

Ułatwiony został również dostęp do biletów. Bilety, w tym okresowe, można kupować przez internet, za pośrednictwem Portalu Klienta oraz w stu dziewięciu całodobowych automatach, a także w punktach obsługi oraz 800 punktach sprzedaży (w sieciach Ruch i Kolporter).

Przechodzenie na jednolity, elektroniczny system biletowy

Obecnie trwa proces przechodzenia na jeden, elektroniczny system biletowy. Śląska Karta Usług Publicznych nie jest wyłącznie zmianą formy używanych biletów. ŚKUP to spójny, innowacyjny system, który jest między innymi złożonym narzędziem do zarządzania komunikacją i rozliczeń finansowych pomiędzy Związkiem a gminami. Służy on m.in. do kontroli jakości wykonywanych usług (punktualności realizacji rozkładów jazdy), generowania danych, które będą podstawą do modyfikacji rozkładów jazdy i ustalania wysokości dopłat gminnych oraz administrowania innymi usługami publicznymi w całej aglomeracji

Zgodnie z przyjętym planem:

  • Od 1 maja z dystrybucji wycofane zostaną bilety 24-godzinne, 48-godzinne, 5-, 7- i 14-dniowe, bilety kwartalne, bilet szkolny, bilet wakacyjny oraz bilet miesięczny na okaziciela. Bilety średniookresowe (od 24-godzinnych do 14-dniowych) kupione przed 1 maja br. można wykorzystać do 31.12.2016 r., natomiast pozostałe z wymienionych ważne będą zgodnie z ich okresem obowiązywania.
  • Nie prowadzi się sprzedaży biletów o symbolu SC ważnych od 1 czerwca.Tym samym miesięczne papierowe bilety SC - upoważniające do przejazdu wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie liniami tramwajowymi na terenie dwóch lub więcej miast, od 1 czerwca nie upoważniają do przejazdów komunikacją miejską
  • Nie prowadzi się sprzedaży biletów o symbolu SM ważnych od 1 lipca.Tym samym miesięczne papierowe bilety imienne SM - upoważniające do przejazdu wyłącznie liniami autobusowymi lub wyłącznie liniami tramwajowymi na terenie jednego miasta, od 1 lipca nie upoważniają do przejazdów komunikacją miejską.
  • Nie prowadzi się sprzedaży biletów o symbolach SC/AT oraz SM/AT ważnychod 1 sierpnia.Tym samym miesięczne papierowe bilety autobusowo-tramwajowe obowiązujące na terenie jednego miasta (SM/AT) oraz na terenie dwóch i więcej miast (SC/AT), od 1 sierpnia nie upoważniają do przejazdów komunikacją miejską

Nowe niższe ceny

Równocześnie od 1 sierpnia obniżone zostaną ceny wybranych biletów w taryfie odległościowej. Dostępna ona jest wyłącznie w wersji elektronicznej i jest odpowiedzią na postulaty dotyczące niższych cen za przejazdy na najkrótszych odcinkach. W tej taryfie opłaty za przejazd uzależnione są od odległości.

Dzięki taryfie odległościowej podróżowanie na krótkich odcinkach jest tańsze w porównaniu do dotychczas dostępnych biletów papierowych, a kolejna obniżka cen tych biletów ma zachęcać do korzystania z prostej i intuicyjnej taryfy odległościowej również na dłuższych trasach. Także elektroniczne bilety strefowo-czasowe mają niższe ceny od swoich papierowych odpowiedników.

Wydawanie kart

Aktualnie wnioski o wydawanie kart imiennych można składać przez internet i w czterdziestu Punktach Obsługi Klienta. Od maja do września wnioski dodatkowo będzie można składać w ośmiu Punktach Obsługi Pasażera, w tym w dwóch punktach mobilnych.

Korzyści dla pasażerów

Wprowadzane zmiany wymagają dodatkowej aktywności od wszystkich uczestników i użytkowników komunikacji miejskiej, jednakże ich celem jest wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą lepiej dopasować obecną ofertę do potrzeb pasażerów, a jednocześnie umożliwiają korzystanie z atrakcyjnych rozwiązań taryfowych.

KZK GOP zdaje sobie sprawę, że wdrożenie tak dużego i skomplikowanego systemu generuje także problemy, mamy jednak nadzieję, że uruchomione w KZK GOP procedury oraz nowa taryfa zachęcą do korzystania z systemu, a karta ŚKUP w dłuższej perspektywie zapewni realne korzyści na co dzień.

Rozliczenie inwestycji

Na realizację projektu ŚKUP KZK GOP otrzymał dotację z Unii Europejskiej w wysokości 78,4 mln zł. Rzeczowe wykonanie projektu zostało zakończone w październiku 2015 roku. W lutym br. została przeprowadzona przez Urząd Marszałkowski kontrola końcowa, która potwierdziła, że zakres rzeczowy projektu został wykonany zgodnie z umową o dofinansowaniu, a wskaźniki produktu i zatrudnienia zostały w pełni osiągnięte. Wskaźniki rezultatu oceniane będą w październiku bieżącego roku. Ich realizacja nie jest zagrożona. Wskaźniki rezultatu to 200 tys. osób korzystających z uruchomionych usług on-line, 120 jednostek sektora publicznego korzystających z utworzonej aplikacji i 150 tys. osób mających możliwość używania podpisu elektronicznego. Wskaźniki te mogą ulec obniżeniu o 20 proc. po powiadomieniu Urzędu Marszałkowskiego, a o 50 proc. po uzyskaniu akceptacji Urzędu Marszałkowskiego. Obniżenie wskaźnika rezultatu nie zagraża utrzymaniu wartości dofinansowania na obecnym poziomie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
KZK GOP
ŚKUP
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....