TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Tani transport dla osób 60+ w Sosnowcu
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 23.08.2017 14:18:59
Tani transport dla osób 60+ w Sosnowcu (foto: PKM)

Od sierpnia samorząd Sosnowca pilotażowo zapewnia mieszkańcom po 60. roku życia możliwość niedrogiego dojazdu do lekarza lub urzędu miasta. Bus obsługiwany przez należącego do miasta przewoźnika można zamawiać telefonicznie - z wyprzedzeniem.

Z podobnej możliwości można korzystać m.in. w Rudzie Śląskiej, gdzie usługę transportową dla osób starszych i niepełnosprawnych – w pełni finansowaną przez miasto – koordynuje lokalna fundacja.

Udostępnienie "busika" umożliwiającego przejazd starszym sosnowiczanom sprzed ich domów do ośrodków zdrowia na terenie miasta i miast ościennych prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zapowiadał już w ub. tygodniu.

We wtorek miasto poinformowało o uruchomieniu oferty. Ma ona wychodzić naprzeciw potrzebom osób, dla których wyprawa autobusem do lekarza może być zbyt trudna, a których może nie być stać na taksówkę.

"Działania mające pomóc naszym seniorom w dotarciu do placówek medycznych oraz wydziałów naszego urzędu mają charakter pilotażowy. Zobaczymy, jakim zainteresowaniem będzie cieszyła się ta usługa. Jeśli będzie zapotrzebowanie, to niewykluczone, że w przyszłym roku oferta zostanie rozszerzona" - powiedział we wtorek Chęciński

Umożliwiający przewóz osób niepełnosprawnych dziewięcioosobowy bus (osiem osób plus kierowca) zapewnia Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu. Ma on służyć starszym sosnowiczanom we wszystkie dni robocze, w godzinach 7-20.

Przejazdy należy zamawiać z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem pod numerem (32) 263 50 16 wew. 214 – w godzinach 7.30-11. Zamówienie transportu na ten sam dzień będzie możliwe tylko w razie jego ew. dostępności.

Opłata za przejazd na terenie miasta wynosi 5 zł w jedną stronę - dla mieszkańców posiadających miejskie karty seniora. Sosnowiczanie powyżej 60. roku życia, którzy nie wyrobili dotąd takiej karty w magistracie, zapłacą jednorazowo o 2 zł więcej. Przejazd każdego kilometra poza granicami Sosnowca kosztuje dodatkową złotówkę.

W ub. roku projekt "Dzwonię i jadę", zakładający bezpłatny transport dla osób po 60 roku życia i niepełnosprawnych, pilotażowo zainicjowała na terenie Rudy Śląskiej tamtejsza fundacja Aktywni My.

Najpierw pilotaż przedsięwzięcia, z którego w ciągu czterech miesięcy skorzystało ok. 2 tys. osób, dofinansowała m.in. zewnętrzna dotacja. Obecnie, od kwietnia br., praktycznie całe koszty pokrywa rudzki samorząd, który przeznaczył na ten cel 100 tys. zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sosnowiec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....