TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Szybsze i łatwiejsze dostawy w centrum Gdyni
- Opublikowano: 08.05.2018 14:40:46
Szybsze i łatwiejsze dostawy w centrum Gdyni (źródło: gdynia.pl)

Przedsiębiorcom i ich dostawcom ma być łatwiej i szybciej, a pieszym i innym uczestnikom ruchu – przede wszystkim bezpieczniej.

Od początku maja w centrum Gdyni zaczyna funkcjonować 11 miejsc postojowych dedykowanych samochodom dostawczym, które zaopatrują lokalne biznesy. To działanie, które ma znacząco usprawnić ruch, a w przyszłości może sięgnąć także innych dzielnic miasta.

Freight TAILS – to nazwa projektu, w ramach którego Gdynia wprowadza nowe rozwiązanie mające ułatwić życie przedsiębiorcom i ich dostawcom. Zyskają też piesi, rowerzyści i pozostali kierowcy, którzy do tej pory czasami borykali się z utrudnieniami. Specjalne koperty, które w początkowej fazie projektu pojawią się w 11 miejscach w centrum Gdyni dadzą niezbędne miejsca postojowe dla samochodów dostawczych.

11 miejsc do rozładunku

Od tej pory rozładunek towaru z pojazdów będzie szybszy i mniej uciążliwy. Lokalizacje wybrano na podstawie dokładnej analizy sytuacji na ulicach oraz spotkań z przedsiębiorcami i właścicielami punktów usługowych. Na początek dedykowane dostawcom miejsca pojawią się na trzech gdyńskich ulicach w centrum. Cztery powstaną na ulicy Starowiejskiej, cztery na Świętojańskiej, a pozostałe trzy – na ulicy Abrahama. To newralgiczne punkty Śródmieścia, natomiast w dalszej perspektywie projekt ma objąć najpierw kolejnych 18 punktów w centrum miasta, a docelowo – także inne dzielnice Gdyni, w zależności od potrzeb.

- Projekt służy znalezieniu dobrego rozwiązania dla poprawy sytuacji komunikacyjnej w Śródmieściu poprzez lepsze rozplanowanie dostaw zaopatrzenia – wyjaśnia Andrzej Bień, wiceprzewodniczący gdyńskiej Rady Miasta. - Dzięki wspólnej pracy wielu zainteresowanych stron będziemy mieli okazję przyjrzeć się, czy zaproponowane rozwiązania korzystnie wpłyną na czas dostaw oraz czy skutecznie uda się zminimalizować występujące z tej przyczyny problemy. Chcemy, żeby dostawy odbywały się płynnie i efektywnie, a jednocześnie nie stwarzały istotnych uciążliwości dla mieszkańców – dodaje Bień.

Na początku maja Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni rozpoczął wyznaczanie kopert, ale wcześniej dokładnie sprawdzono, ile dostaw pojawia się w poszczególnych miejscach oraz jaki wpływ mają one na płynność ruchu pieszych i pojazdów. Nad projektem Freight TAILS pracowała od października 2016 roku cała 67-osobowa grupa zadaniowa, którą wspierał doświadczony ekspert z Politechniki Gdańskiej.

Tylko dla dostaw i na 15 minut

Jak będą funkcjonować nowe miejsca postoju dla dostawców? Można z nich skorzystać wyłącznie na czas wypakowywania całego towaru, do zakończenia dostawy. Z założenia mogą być wykorzystywane zarówno przez zewnętrznych dostawców, jak i samych przedsiębiorców, którzy samodzielnie zaopatrują swoje lokale – tak autami dostawczymi, jak i osobowymi. Trzeba przy tym pamiętać, że dozwolony czas postoju to 15 minut!

Po wykonaniu dostawy miejsce wyznaczone powinno zostać opuszczone przez dostawcę – priorytet to krótkie zajmowanie miejsca i zwolnienie go dla innych firm w sąsiedztwie. Przy tym dostawa nie jest długotrwałym postojem pojazdu, związanym z pracami remontowymi lub serwisowymi.

Wzorce z Europy

Wszystko po to, żeby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i jednocześnie ułatwić funkcjonowanie lokalnym przedsiębiorcom – takie rozwiązanie funkcjonuje już z powodzeniem w innych europejskich miastach (na przykład w Westminster, Brukseli, La Rochelle, Maastricht czy Parmie).

Wraz z wyznaczeniem miejsc postojowych dla dostawców rozpoczyna się też kampania informacyjno-promocyjna, która przybliży samym zainteresowanym i mieszkańcom zasady ic działania. Projekt Freight TAILS jest realizowany dzięki unijnemu wsparciu w ramach programu URBACT III, który pokrywa 85% kosztów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
parking
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....