TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Szkolna mobilizacja w sieci MZK Jastrzębie-Zdrój
TransInfo.pl - Opublikowano: 31.08.2020 16:00:41
Szkolna mobilizacja w sieci MZK Jastrzębie-Zdrój; fot. MZK

1 września MZK Jastrzębie Zdrój  uruchamia szkolny rozkład jazdy.

Na trasy wyjeżdżają wszystkie autobusy, tak aby każdy uczeń mógł dotrzeć na lekcje mimo obostrzeń epidemicznych.

W pełnej gotowości

Uczniowie po blisko pół roku wracają do szkół. Sama nauka jak i podróż na zajęcia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Liczba pasażerów w autobusie nie może być większa niż 50% wszystkich miejsc siedzących, a więc w standardowym pojeździe wynosi ok. 48.

Dlatego też Międzygminny Związek Komunikacyjny uruchamia wszystkie autobusy będące w dyspozycji firm przewozowych pracujących na jego zlecenie. Na 71 liniach pojawi się 110 pojazdów, które obsłużą około 1,5 tysiąca kursów dziennie.

-"Sytuacja dotycząca potoków pasażerskich jest na bieżąco monitorowana. W pierwszych dniach września nasza uwaga będzie skoncentrowana głównie na trasach stanowiących dojazdy do szkół i tam zaplanowaliśmy wzmocnienia, tak aby spełnienie nakazów epidemicznych było możliwe – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie.

Żółte i czerwone strefy

Niestety wiele czynników nie sposób przewidzieć. Sytuacja w szkołach może się dynamicznie zmieniać, co przełoży się także na organizację komunikacji autobusowej.

Pojawia się zagrożenie dołączenia gmin do żółtej bądź czerwonej strefy, a także inne niewiadome spowodowane bezpośrednim działaniem koronawirusa (np. zmiana pracy szkoły na system dwuzmianowy czy czasowe przejście na zdalny system nauczania).

- Musimy być na to przygotowani. Pracownicy Biura MZK są w stałym kontakcie z naczelnikami wydziałów edukacji poszczególnych gmin, a także z dyrektorami szkół. Sytuacja jest na bieżąco analizowana i kiedy zajdzie taka potrzeba, będziemy podejmować decyzje ułatwiające uczniom dotarcie do szkół – wyjaśnia Rafał Jabłoński.

Zasady bezpieczeństwa

Przypominamy, że pasażerów podróżujących komunikacją miejską obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Od kilku tygodni trwają kontrole, podczas których kierowców autobusów i pracowników MZK wspierają funkcjonariusze policji. Za brak maseczki grozi mandat 500 zł. W egzekwowaniu tego obowiązku ma pomóc zasada wchodzenia do autobusu przednimi drzwiami, która od miesiąca obowiązuje w MZK.

Aby podróż była bezpieczna autobusy są systematycznie dezynfekowane, a zakup biletu nie wymaga kontaktu ze sprzedawcą. Nowym sposobem na to jest, uruchomiona przed tygodniem, usługa "bilet na komórkę". Można go kupić zdalnie w 10 sekund. Szczegóły na stronie internetowej www.mzkjastrzebie.com.

Punkty informacyjne

Uczniowie korzystający z biletów ulgowych (w przypadku Jastrzębia-Zdroju z przejazdów bezpłatnych) zobowiązani są, jak co roku, do potwierdzenia kontynuowania nauki. Mają na to czas do końca września. Należy w tym celu odwiedzić Biuro Obsługi Klienta MZK i przedstawić ważną legitymację szkolną lub studencką (podbitą na rok szkolny 2020/2021).

Przedłużenie ulgi będzie także możliwe w mobilnych punktach informacyjnych MZK, które uruchomione zostaną w gminach w drugiej połowie września. Tutaj pasażerowie uzyskają ponadto pełną informację na temat elektronicznego rozkładu jazdy, zakupu e-biletu, a także nowej usługi MZK – "bilet komórkę".




Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rozkład
Jastrzębie Zdrój

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....