TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Szczecińska rewolucja komunikacyjna
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.01.2018 09:16:27
Szczecińska rewolucja komunikacyjna

Nowe linie, zmiana tras, częstotliwości i nowa pętla autobusowa. To wszystko wystartuje w najbliższy poniedziałek z pierwszym dziennym autobusem.

Do dyspozycji pasażerów będą nie tylko wygodne przystanki, ale także tablice informacji pasażerskiej i biletomat. Najważniejsza jest jednak nowa siatka połączeń, dzięki której mieszkańcy prawobrzeża w wygodny sposób dojadą do centrum miasta i w poszczególne miejsca w swoich dzielnicach. Pełną informację w najbliższych dniach będą mogli znaleźć w swoich skrzynkach na listy.

Pasażerów, którzy mają bilety okresowe, 3-miesięczne i kwartalne, zakupione przed 18 stycznia informujemy, że będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej jadącej po starej i nowej trasie linii, na którą bilet został zakupiony. Jest także możliwość oddania biletu, bez ponoszenia opłaty manipulacyjnej. Dodatkowych informacji będą udzielać pracownicy kas ZDiTM.

Inwestycja związana z budową pętli realizowana była jako uzupełnienie istniejącej infrastruktury Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Linie 2,7 i 8 właśnie na ul. Turkusowej kończą swój bieg. W ramach prac budowlanych wykonane zostały 4 perony z przystankami autobusowymi, toaleta, 57 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych (z wydzielonymi miejscami dla osób niepełnosprawnych) oraz parking Bike&Ride – 3 wiaty ze stojakami rowerowymi.

Przebudowano także układ dróg dojazdowych do pętli, w tym skrzyżowanie ulic Turkusowej i Jasnej. W okolicy powstały ścieżki rowerowe oraz ciągi piesze. Zamontowane zostało również oświetlenie, system monitoringu i biletomat. Pozytywne zmiany czekają pasażerów szczególnie w siatce połączeń. Dzięki nowym rozwiązaniom mieszkańcy prawobrzeża zyskają możliwości wygodnego dotarcia do centrum miasta i poszczególnych miejsc w swoich dzielnicach. Siatka połączeń była konsultowana z mieszkańcami, wpłynęło do nas ponad 700 ankiet.

Odbyły się także spotkania z Radami Osiedli. Przy planowaniu rozwiązań komunikacyjnych na prawobrzeżu wzięto pod uwagę także potoki pasażerskie, napełnienie na liniach oraz ilość mieszkańców w danym rejonie. Pasażerowie będą mieli czas, żeby przygotować się do podróży ponieważ na stronie internetowej ZDiTM powstanie specjalna zakładka z pełną informacją. Dodatkowo każdy mieszkaniec prawobrzeża otrzyma schemat siatki połączeń do skrzynki na listy. Poza tym w pierwszych dniach od uruchomienia, na pętli będzie można spotkać pracowników ZDiTM, którzy będą pomagali w wybraniu odpowiedniego autobusu lub dogodnej trasy. Na pierwszych pasażerów czekać będą także ciepłe napoje i upominki.

PRZYKŁADOWE ZMIANY W SIATCE POŁĄCZEŃ:

Nowe linia autobusowe - 55 Turkusowa <> Osiedle Bukowe, linia wspomagająca dla 65, kursować będzie w godzinach szczytu co 20 minut, 91 – Turkusowa <> Zakłady Mięsne, wspomagająca dla 71, kursować będzie w godzinach szczytu co 20 minut. Powoduje skomunikowanie północnej nitki ul. Struga i centrów handlowych, daje możliwość dojazdu do zakładów pracy na ul. Pomorskiej, H – Plac Rodła <> Dąbie Osiedle (linia pospieszna), wspomaga linię C, dzięki temu na tym odcinku odcinku autobus C i H naprzemiennie kursuje co 15 minut w godzinach szczytu (aktualnie co 20 minut), 97 – Osiedle Bukowe <> Dąbie Osiedle (<> Zakłady Drobiarskie), linia wspomagająca dla 77 na odcinku Os. Bukowe – Dąbie Osiedle. Dzięki temu na przedmiotowym odcinku autobus 77 i 97 naprzemiennie kursuje co 15 minut w godzinach szczytu (aktualnie co 20 minut). Dodatkowo w godzinach szczytu kursy będą wydłużono do ul. Kniewskiej, gdzie zlokalizowane są zakłady produkcyjne.

Zmiany częstotliwości kursowania - 54 – Turkusowa <> Kijewo (<> Zakłady Mięsne) - Do Zakładów Mięsnych wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz wybrane kursy w pozostałym okresie. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta (Aktualnie linia poza godzinami szczytu i w święta kursuje co 30 minut). 64 – Dąbie Osiedle <> Klucz Autostrada - Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni. (Aktualnie linia poza godzinami szczytu i w święta kursuje co 25-30 minut), 66 – Osiedle Bukowe <> Podjuchy (<> Żydowce (<> Klucz)) - Do Żydowiec wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu. Do Klucza wykonywany będzie jeden kurs w dni powszedni w godzinach porannego szczytu. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje (aktualnie linia kursuje wyłącznie w dni nauki w szkołach w godzinach szczytu) Linia 66 została przekierowana przez ul. Botaniczną, Dąbrowskiej i Iwaszkiewicza, co zapewni dojazd do Outlet Parku oraz do centrum rehabilitacji na Os. Majowym. Linie 64 i 66 kursują naprzemiennie co 10 minut, czyli Podjuchy mają zapewniony dojazd na tramwaj na Jaśminową ZUS co 10 minut.

Zmiana trasy - 65 – Turkusowa <> Rondo Ułanów Podolskich - Trasa: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Handlowa – Przelotowa – Jasna – Struga – Gryfińska. Trasa linii została wydłużona przez ul. Mączną, dzięki czemu został lepiej skomunikowany Szpital w Zdrojach.72 – Basen Górniczy <> Śmierdnica (<> Jezierzyce) Trasa: Przestrzenna – Gierczak – Pomorska – Szosa Stargardzka – Balińskiego – Piaseczna – Pyrzycka – Topolowa. Na wniosek RO linia została w godzinach szczytu wydłużona do Jezierzyc, 79 – Turkusowa <> Jezierzyce - Trasa: Walecznych – Gryfińska – Struga – Szosa Stargardzka – Przyszłości – Pyrzycka – Topolowa. Na wniosek RO wydłużyliśmy trasę przez Rondo Ułanów Podolskich, dzięki czemu pasażerowie mają bezpośredni dojazd do węzła przesiadkowego w Zdrojach.

Likwidacja linii D i E – Są to linie, którymi z roku na rok podróżuje coraz mniej pasażerów. Z badań potoków pasażerskich przeprowadzonych w listopadzie i w grudniu 2017 roku wynika, że z linii D korzysta 990 pasażerów dziennie. Jest to spadek od 2014 roku o połowę. Z linii E korzysta 550 pasażerów, podczas gdy 3 lata wcześniej było to 1400 osób.

Po likwidacji linii, czas dojazdu liniami zwykłymi i tramwajem będzie zbliżony do bezpośredniego.

PEŁNA INFORMACJA O ZMIANACH W SIATCE POŁĄCZEŃ

Linie, na których nastąpi zmiana rozkładu jazdy bez zmiany trasy

Na poniższych liniach wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy bez zmiany trasy: A – Osiedle Bukowe <> Plac Rodła Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania. B – Osiedle Słoneczne <> Osiedle Arkońskie Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania. 56 – Basen Górniczy <> Dąbie Osiedle Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje. 73 – Basen Górniczy > Zdroje > Zdunowo > Wielgowo > Dąbie > Basen Górniczy Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania. 77 – Osiedle Bukowe <> Osiedle Kasztanowe Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie. 85 – Podjuchy <> Smocza – Falskiego Linia obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w dni powszednie: co 20 minut w godz. 5-18 i co 30 minut po godz. 18. Kursy będą skomunikowane z linią 64. 93 – Basen Górniczy > Dąbie > Wielgowo > Zdunowo > Zdroje > Basen Górniczy Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania. 96 – Basen Górniczy <> Osiedle Kasztanowe Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie. 95 – transport na żądanie (Podjuchy) Linia obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w godzinach od 7-17 w dni powszednie. Wybrany kurs należy zamówić przez telefon bądź aplikację mobilną, nie później niż 20 minut przed jego planowanym rozpoczęciem.

Linie, na których nastąpi zmiana rozkładu jazdy oraz zmiana trasy

Na poniższych liniach wprowadzona zostanie zmiana trasy i rozkładu jazdy: C – Plac Rodła <> Osiedle Kasztanowe Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta i co 60 minut w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie. Nastąpi przeniesienie przystanku krańcowego "Plac Rodła" – przystanek zlokalizowany będzie przy budynku PZU (dotychczasowy przystanek krańcowy linii G). Dodatkowo linia C nie będzie obsługiwać dotychczasowego przystanku "Plac Rodła LOT" zlokalizowanego w ciągu al. Wyzwolenia. G – Plac Rodła <> Wielgowo Borsucza Linia kursować będzie według nowego rozkładu jazdy bez zmiany częstotliwości kursowania. Nastąpi przeniesienie przystanku krańcowego "Plac Rodła" – przystanek zlokalizowany będzie przy wejściu do hotelu Radisson-Blu (dotychczasowy przystanek krańcowy linii C). Dodatkowo linia G będzie obsługiwać przystanek "Plac Rodła" zlokalizowany w ciągu al. Wyzwolenia. 54 – Turkusowa <> Kijewo (<> Zakłady Mięsne) Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Handlowa – Dąbska – Zoologiczna – Pomorska Do Zakładów Mięsnych wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz wybrane kursy w pozostałym okresie. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie kursy wykonywane będą co 40 minut. 55 – Turkusowa <> Osiedle Bukowe Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Handlowa – Kolorowych Domów Linia kursować będzie wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu co 20 minut. 64 – Dąbie Osiedle <> Klucz Autostrada Trasa: Goleniowska – Racławicka – Gierczak – Gryfińska – Batalionów Chłopskich – Granitowa – Metalowa – Dmowskiego – Rymarska Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni. 65 – Turkusowa <> Rondo Ułanów Podolskich Trasa: Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Handlowa – Przelotowa – Jasna – Struga – Gryfińska Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni. 66 – Osiedle Bukowe <> Podjuchy (<> Żydowce (<> Klucz)) Trasa: Kolorowych Domów – Handlowa – Łubinowa – Maciejowicka – Iwaszkiewicza – Dąbrowskiej – Botaniczna – Struga – Gryfińska – Batalionów Chłopskich – Granitowa – Metalowa – Dmowskiego Do Żydowiec wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu. Do Klucza wykonywany będzie jeden kurs w dni powszedni w godzinach porannego szczytu. Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień w dni powszednie, soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje. 71 – Turkusowa <> Rondo Ułanów Podolskich Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Łubinowa – Struga – Gryfińska Linia kursować będzie co 20 minut przez cały dzień we wszystkie dni. 72 – Basen Górniczy <> Śmierdnica (<> Jezierzyce) Trasa: Przestrzenna – Gierczak – Pomorska – Szosa Stargardzka – Balińskiego – Piaseczna – Pyrzycka – Topolowa Do Jezierzyc wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu. Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 60 minut w pozostałym okresie oraz w soboty. W niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje. 79 – Turkusowa <> Jezierzyce Trasa: Walecznych – Gryfińska – Struga – Szosa Stargardzka – Przyszłości – Pyrzycka – Topolowa Linia kursować będzie co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu, co 40 minut w dni powszednie poza godzinami szczytu oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 9-19 i co 60 minut w soboty, niedziele i święta do godz. 9 i po godz. 19. 84 – Turkusowa <> Kijewo (<> Zakłady Mięsne) Trasa: Turkusowa – Jasna – Struga – Gryfińska – Walecznych – Mączna – Kolorowych Domów – Chłopska – Nad Rudzianką – Gwarna – Dąbska – Zoologiczna – Pomorska Do Zakładów Mięsnych wykonywane będą wybrane kursy. Linia kursować będzie co 20 minut w dni powszednie w godz. 5-18 i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Nowe linie autobusowe

Uruchomione zostaną następujące nowe linie autobusowe: H – Plac Rodła <> Dąbie Osiedle (linia pospieszna) Trasa: plac Rodła – al. Niepodległości – Wyszyńskiego – Gdańska – Przestrzenna – Gierczak – Goleniowska Linia kursować będzie w dni powszednie w godz. 6:30-18 co 30 minut w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie. W soboty, niedziele, święta, Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie nie kursuje. 91 – Turkusowa <> Zakłady Mięsne Trasa: Turkusowa – Przelotowa – Łubinowa – Struga – Pomorska Linia kursować będzie wyłącznie w dni powszednie w godzinach szczytu co 20 minut. 97 – Osiedle Bukowe <> Dąbie Osiedle (<> Zakłady Drobiarskie) Trasa: Kolorowych Domów – Handlowa – Łubinowa – Struga – Gryfińska – Gierczak – Racławicka – Goleniowska – Kniewska Do Zakładów Drobiarskich wykonywane będą kursy w dni powszednie w godzinach szczytu oraz jeden kurs w dni powszednie w godzinach wieczornych. Linia kursować będzie w dni powszednie w godz. 5:30-19, a w soboty, niedziele i święta w godz. 9-17. Obowiązywać będzie częstotliwość kursowania co 30 minut w dni powszednie w godzinach szczytu i co 40 minut w pozostałym okresie oraz w soboty, niedziele i święta. W Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie linia nie kursuje.

Linie zawieszone

Kursowanie niżej wymienionych linii zostanie zawieszone: D – Osiedle Słoneczne <> Plac Rodła E – Osiedle Bukowe <> Plac Szarych Szeregów

Zmiana nazw przystanków

Wprowadzone zostaną niżej wymienione zmiany nazw przystanków:

Balińskiego - Szosa Stargardzka

Bryczkowskiego I - Bryczkowskiego

Camping - Centrum Żeglarskie

Ciepłownia - Kalenicka

Elbląska - Nowogardzka

Jachowicza - Olszynki Grochowskiej

Klęskowo - Rondo Reagana

Klęskowo I - Rondo Reagana

Klucz - Sucha

Klucz Pętla - Klucz

Kniewska - Zakłady Drobiarskie

Kniewska I - Kniewska

Kolonia - Przestrzenna

Leśniczówka - Przylesie Leśniczówka

Ośrodek - Przylesie Ośrodek

Park Leśny - Junaków

Plac Rodła LOT - Plac Rodła

Podjuchy Pętla - Podjuchy

Przelotowa (w kier. ul. Handlowej) - Osiedle Słoneczne

Przodowników Pracy - Dmowskiego

Śmierdnica Pętla - Śmierdnica

Unikon - Płonia Most

Wielgowo Autostrada - Wolframowa

Wielgowo Las - Osada Leśna

Załom - Załom Parkowa

Załom Krzyżówka - Załom Kościół

Zwierzyniecka - Kijewo

Zmiana statusu przystanków

Dla poniższych przystanków nastąpi zmiana statusu ze stałego na warunkowy ("na żądanie"):

Botaniczna (na północnej jezdni wspomagającej ul. Struga),

Bryczkowskiego,

Gryfińska,

Kluczborska,

Letnia,

Lniana,

Nowogardzka (dawny Elbląska),

Podjuchy Dworzec,

Przyszłości PEKAES,

Rondo Reagana (dawny Klęskowo; z wyjątkiem przystanku w ciągu ul. Dąbskiej),

Sanatoryjna,

Tczewska,

Topolowa,

Walecznych,

Wielgowo,

Wolińska,

Zakłady Drobiarskie (dawny Kniewska),

Zdunowo Dworzec.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Szczecin
linia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....