TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Swarzędz: nowe rozkłady i bilety na komórkę
24SWARZEDZ.PL - Opublikowano: 01.03.2012 19:49:34
Swarzędz: nowe rozkłady i bilety na komórkę

Jak informuje portal 24swarzedz.pl - Nowe rozkłady jazdy autobusów zagościły wreszcie na przystankach w Swarzędzu. Są schludne, czytelne i widnieje na nich logo miasta. Na stronach Urzędu Miasta i Gminy pojawił się także rozkład jazdy w formie elektronicznej, z podziałem na poszczególne przystanki - zgodnie z życzeniami mieszkańców, którzy wielokrotnie interweniowali w tej sprawie. Z początkiem stycznia funkcję przewoźnika w Swarzędzu przejął powołany w tym celu wydział komunikacji, a co za tym idzie, zmieniły się także rozkłady jazdy. Wielokrotnie zdarzało się jednak, iż z przystanków znikały tablice z rozkładami, albo też wisiały jeszcze te w barwach poprzedniego przewoźnika - Wiraż Busu. Z przyczyn oszczędnościowych, póki nie pojawiły się nowe rozkłady z logo Swarzędza, starych nie usuwano. W końcu jednak na prawie wszystkich przystankach pojawiły się nowe tablice, które cieszą oko schludnością designu. Nowe rozkłady są w barwach szarej i czerwonej, czyli podobnie jak zakupione przez miasto Solarisy. To nie koniec dobrych wieści. Wszędzie tam, gdzie dotąd w wyniku działalności wandali tablic nie było lub rozkłady były nieczytelne z powodu namalowanych na nich graffiti, pojawiły się już te nowe, dobrze widoczne i czytelne. Mamy nadzieję że będą one długo i w dobrym stanie służyć mieszkańcom Swarzędza.

 Kolejnym powodem do radości jest pojawienie się na stronach internetowych UMiG Swarzędz elektronicznego rozkładu jazdy swarzędzkich autobusów, wraz z poszczególnymi przystankami na wszystkich liniach. W ten sposób można zaplanować podróż odpowiednio wcześniej i nie czekać na autobus marznąc na przystanku. Tego mieszkańcom Swarzędza najbardziej brakowało - dostępne dotąd na stronach Wiraż Busu rozkłady zniknęły bowiem z początkiem stycznia.

W temat komunikacji miejskiej na miarę XXI wieku świetnie wpasowuje się kolejna informacja, jaką uzyskał portal 24swarzedz.pl. Zgodnie z doniesieniami Głosu Wielkopolski oraz wieści z urzędu, Swarzędz planuje dołączyć do innych polskich miast, w których możliwy będzie zakup biletu autobusowego przez telefon komórkowy. W planach jest także umożliwienie tej formy płatności przy zakupie biletu na basen miejski, a w przyszłości także opłacenie postoju w strefie parkowania. System ten polegać ma na dwóch wariantach. Pierwszy to tzw. przedpłata (z ang. pre-paid), czyli automatyczny przelew opłaty za bilet z założonego, uprzednio zasilonego gotówką konta CallPay. Drugi wariant to rejestracja w systemie CallPay karty płatniczej, z której po wykonaniu telefonu pobierane będą środki na opłacenie biletu. Adam Zimniak, pomysłodawca projektu i dyrektor wydziału teleinformatyki i zarządzania kryzysowego w Swarzędzu, podkreśla, iż system ten będzie gminę kosztował niewiele, bo ok. 10 tys. złotych w skali roku. Koszt uruchomienia systemu i jego promocji poniesie firma zajmująca się e-płatnościami. Nowe rozwiązanie komunikacyjne miałoby zostać wprowadzone w życie do końca marca 2012 roku.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Swarzędz
bilet
rozkład jazdy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....