TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Swarzędz dołączy do systemu ZTM Poznań
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 15.06.2018 09:13:39
Swarzędz dołączy do systemu ZTM Poznań (foto: swarzedz.pl)

Od lipca 2019 roku na wszystkich liniach podmiejskich prowadzących do Poznania obowiązywać będzie wspólna taryfa opłat. Stanie się tak dzięki włączeniu do poznańskiego systemu publicznego transportu zbiorowego gminy Swarzędz.

List intencyjny w sprawie uruchomienia zintegrowanych linii autobusowych podpisali w czwartek przedstawiciele władz samorządowych Poznania i Swarzędza. Integracja obejmie tylko linie, których autobusy wjeżdżają do Poznania. Po integracji, spółka ze Swarzędza będzie dziesiątym operatorem świadczącym usługi na zlecenie ZTM w Poznaniu.

"Integracja ze Swarzędzem będzie zwieńczeniem blisko 10-letnich prac nad budową wspólnego systemu autobusowych linii podmiejskich w aglomeracji poznańskiej. Na wszystkich liniach podmiejskich łączących Poznań z miejscowościami w aglomeracji poznańskiej obowiązywać będzie wspólna taryfa opłat. Nasz model integracji i organizacji transportu zbiorowego jest unikalny w skali kraju" – powiedział w czwartek dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu (ZTM) Piotr Snuszka.

Burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek podkreślił, że zawarcie porozumienia międzygminnego pozwoli na zaoferowanie pasażerom wspólnego biletu na podróże ze Swarzędza do Poznania oraz po Poznaniu.

"Co dla nas istotne, zintegrowane linie będą w dalszym ciągu obsługiwane przez naszą gminną spółkę – Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne. Linie autobusowe, które nie wjeżdżają do Poznania, pozostaną w gestii Gminy Swarzędz i będzie na nich w dalszym ciągu obowiązywała taryfa Swarzędzkiej Komunikacji Miejskiej" – powiedział.

Wiceprezydent Poznania Maciej Wudarski zaznaczył, że na integracji zyskają nie tylko mieszkańcy Swarzędza, ale także Poznania, którzy na podstawie jednego biletu będą mogli dojechać m.in. do zakładów Volkswagena na poznańskim Antoninku oraz do zakładów zlokalizowanych w strefie przemysłowej Swarzędza.

"Dzisiaj muszą kupować osobne bilety na komunikację miejską w Poznaniu oraz linie swarzędzkie. Jesteśmy zdeterminowani, aby rozwijać wspólny, sprawny i nowoczesny system transportu zbiorowego, z wykorzystaniem różnych środków transportu" - dodał.

Obecnie ZTM organizuje transport publiczny obejmujący swoim zasięgiem Miasto Poznań oraz 18 gmin aglomeracji. W gminach Luboń, Komorniki, Suchy Las, Rokietnica, Czerwonak dotyczy to wszystkich linii, w pozostałych gminach – wybranych połączeń. W sumie do dyspozycji klientów ZTM jest ponad 60 linii podmiejskich, na których obowiązuje pełna taryfa ZTM Poznań.

Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne (SPK) to spółka gminna zapewniająca połączenia autobusowe gminom Swarzędz, Kostrzyn i Kleszczewo oraz Poznaniowi. ma 32 autobusy niskopodłogowe. Autobusy SPK Swarzędz przejeżdżają rocznie ponad 2 mln km, przewożąc prawie 8 mln pasażerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Swarzędz
bilet
ZTM Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....