TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Św. Marcin zatrzymuje poznańską Strefę30
TransInfo.pl - Opublikowano: 25.05.2017 11:51:18
Św. Marcin zatrzymuje poznańską Strefę30

W tym roku strefa uspokojonego ruchu nie zostanie rozszerzona - jak wcześniej planowano - o obszar ograniczony ulicami: Św.Marcin, Podgórną, Garbary, Krakowską, Królowej Jadwigi i al. Niepodległości. Wstrzymanie realizacji projektu ma związek z rozpoczynającą się we wrześniu przebudową ul. Św.Marcin.

- W ciągu ostatnich dwóch miesięcy prowadziliśmy analizy przebudowy tej ulicy. Z wytycznych projektantów i spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie wynikało, że ul. Św.Marcin należy przebudowywać całościowo. To zaś wiązać się będzie z jej zamknięciem dla wszystkich użytkowników ruchu, za wyjątkiem dojeżdżających do swych posesji. Zamknięcie ul. Św. Marcin może być odczuwalne na ul. Kościuszki i Ogrodowej. To ze względu na te obawy zawieszamy wprowadzenie strefy uspokojonego ruchu na obszarze III i IV do wiosny przyszłego roku - mówił zastępca prezydenta Poznania Maciej Wudarski na wtorkowym spotkaniu podsumowującym konsultacje dotyczące wprowadzenia strefy na tych obszarach.

Przedstawiciele miasta zapowiadają, że będą przekonywali kierowców do korzystania z objazdów i nie wjeżdżania bez potrzeby w okolice ul. Św. Marcin. Nie będzie planowanego zwężenia do jednego pasa ulic Kościuszki i Krakowskiej. Od lipca testowane będą nowe rozwiązania na trzech skrzyżowaniach, znajdujących się na obszarach, które miała objąć strefa uspokojonego ruchu. Wcześniej, a także po wprowadzeniu testowych zmian, przeprowadzone zostaną analizy ruchu w tej okolicy.

- Te rozwiązania wiązać się będą z wyłączeniem sygnalizacji świetlnej na trzech skrzyżowaniach: Ratajczaka/Ogrodowa, Kościuszki/Powstańców Wielkopolskich oraz Kościuszki/Niezłomnych/Ratajczaka. Chcemy sprawdzić, czy skrzyżowania, które wydają się niesterowalne bez świateł, będą działać. Wydawało się np. że skrzyżowanie Dąbrowskiego/Kościelna/Kraszewskiego nie ma prawa działać bez świateł, a działa świetnie - przekonywał Maciej Wudarski.

- Na skrzyżowaniu Ratajczaka/Kościuszki/Niezłomnych pojawi się testowe rondo, ponieważ samo wyłączenie świateł nie byłoby bezpieczne ze względu na słabą widzialność. Ta zmiana będzie odwracalna w ciągu doby. Jeśli okaże się, że nie zadziała, będziemy mogli z niej zrezygnować - tłumaczył Grzegorz Pluta, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu.

Przygotowane zostaną trzy wersje organizacji ruchu dla okolic trzech skrzyżowań, z których zniknąć ma sygnalizacja świetlna. Pierwsza - uwzględniająca zmiany, druga, która zastosowana będzie w sytuacji awaryjnej, trzecia - dedykowana będzie sytuacji kryzysowej. Ich zastosowanie będzie uzależnione od rozwoju sytuacji i natężenia ruchu.

Konsultacje w sprawie rozszerzenia strefy o obszar III i IV były prowadzone przez dwa miesiące. Składały się na nie m.in. warsztaty ekspertów, otwarte spotkanie warsztatowe, badania ankietowe, sondaż uliczny oraz uruchomienie dedykowanego adresu poczty elektronicznej.

- Na adres ten wpłynęło 68 maili. To o połowę mniej niż w przypadku obszaru II, wokół Starego Rynku. Spośród tych maili 44 były głosami na "tak", 11 - na "nie", a 13 zawierało sugestie i uwagi. Wśród tych negatywnych pojawiała się m.in. opinia, że zwężenie ul. Krakowskiej i Kościuszki spowoduje katastrofę komunikacyjną oraz kwestia likwidacji miejsc parkingowych - wymieniała Katarzyna Bolimowska, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. Dodała, że ZDM prowadzi rozmowy o wspólnym systemie naprowadzania na parkingi, preferencyjnych abonamentach dla mieszkańców z właścicielami, zarządzającymi i operatorami parkingów w centrum Poznania oraz przedstawicielami firm zajmujących się aplikacjami mobilnymi dla kierowców. Rozmowy te będą kontynuowane. Poza tym - jak dodał Grzegorz Pluta - miejsca parkingowe mają pojawić się na północnej stronie ul. Ogrodowej.

Jak zapewnił Maciej Wudarski, jeśli testowe rozwiązania wprowadzone od wakacji wypadną pomyślnie, ostateczny kształt rozszerzenia strefy w przyszłym roku będzie jeszcze przedmiotem rozmów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZDM Poznań
strefa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....