TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Studenci spokojnie. Wasze legitymacje są ważne do 30 września
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.06.2020 19:00:04
Studenci spokojnie. Wasze legitymacje są ważne do 30 września ; fot. ZTM Poznań

Legitymacje studentów korzystających z ulg w przejazdach transportem publicznym są honorowane do 30 września 2020r.

Termin honorowania ulg dla studentów uczelni wyższych korzystających z komunikacji został wydłużony do 30 września 2020r.

Jak poinformowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - zgodnie z art. 51b ust. 4 ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, w okresie zawieszenia lub ograniczenia funkcjonowania uczelni oraz przez 60 dni po jego zakończeniu legitymacje studenckie i legitymacje służbowe nauczycieli akademickich są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności.

Przepis ten ma zastosowanie również do legitymacji, które utraciły ważność w okresie 30 dni poprzedzających ograniczenie lub zawieszenie funkcjonowania uczelni.

Analogiczne regulacje w zakresie ważności legitymacji doktorantów ujęto w art. 198b ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Na podstawie ww. przepisów ważność legitymacji została przedłużona do 30 września 2020r. Tym samym podczas kontroli biletowych legitymacje studenckie są honorowane do 30 września 2020r.

W Poznaniu

W zakresie biletów miesięcznych należy karty zaktualizować w Punktach Obsługi Klienta. Przykładowo w Poznaniu, osoby korzystające z Elektronicznej Legitymacji Studenckiej (ELS) lub imiennej karty PEKA muszą zaktualizować ulgi zapisanej w systemie PEKA oraz na nośniku (karcie). Aktualizację można przeprowadzić w jednym z funkcjonujących obecnie ośmiu Punktów Obsługi Klienta ZTM. Obecnie POK-i są otwarte w godzinach od 10:00 do 17:00 i funkcjonują z obostrzeniami wynikającymi z zachowaniu reżimu sanitarnego.

Aktualizacja pozwoli właścicielowi karty z zapisaną ulgą nie tylko na zakup biletu semestralnego lub okresowego z ulgą, ale przede wszystkim na korzystanie z automatycznego naliczania ulgowych opłat (50 proc.) podczas płacenia za przejazdy na liniach ZTM z tPortmonetki. Bez zapisanej ulgi na nośniku (karcie PEKA lub ELS) system pobiera normalną stawkę.

Inną możliwością uzyskania gwarancji opłacania ulgowych przejazdów z tPortmonetki jest korzystanie z karty PEKA na okaziciela. Wówczas przed przyłożeniem karty do czytnika należy nacisnąć na ekranie wyświetlacza przycisk +U. Warto pamiętać, że korzystając z karty PEKA na okaziciela i taryfy ulgowej na tPortmonetce, każdorazowo podczas kontroli biletowej należy okazać dokument potwierdzający prawo do ulgi (ważna legitymacja studencka).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
ulga
Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....