TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Startują targi transportu publicznego - SilesiaKOMUNIKACJA
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 06.04.2009 20:01:48 2 komentarze
Startują targi transportu publicznego - SilesiaKOMUNIKACJA

W dniach od 24 do 25 czerwca br. centrum targowo-wystawiennicze organizuje pierwszą edycję targów transportu publicznego - SilesiaKOMUNIKACJA. Dlaczego takie targi powstają na Śląsku? Aglomeracja ta zamieszkiwana jest przez ponad 3 miliony osób. Dlatego tutaj problematyka transportu publicznego i sprawnej komunikacji jest tematem numer jeden - zarówno wśród mieszkańców, jak i władz regionu. Zwłaszcza, że w zasięgu kilkudziesięciu kilometrów leżą, po stronie czeskiej i słowackiej duże regiony przemysłowe - Ostrawa (Czechy) i Żylina (Słowacja) zamieszkane przez kolejne kilka milionów osób. Dlatego firma ExpoSilesia liczy na dużą popularność swojej nowej wystawy, która ma nie tylko przyciągnąć do Sosnowca firmy związane z branżą autobusową, ale także producentów tramwajów, trolejbusów i pojazdów szynowych. Targom będzie towarzyszyć konferencja poruszająca problematykę transportu miejskiego. O szczegółach nowej imprezy rozmawialiśmy z Vadimem Cannonem, menadżerem projektu. Oto co nam powiedział:

TransInfo.pl: Jak narodził się pomysł na targi Silesia KOMUNIKACJA?

Vadim Cannon, menadżer projektu: Inicjatywa organizacji tego typu targów wyszła od przedsiębiorstw komunikacji miejskiej z naszego regionu oraz Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Górny Śląsk jako największy węzeł komunikacyjny w naszym kraju, jest najlepszym miejscem do organizacji tego typu imprezy. W aglomeracji śląskiej codziennie na ulice wyjeżdża około dwóch tysięcy autobusów komunikacji miejskiej oraz prawie 400 tramwajów. Dotychczas nie było w województwie śląskim odpowiedniego zaplecza wystawienniczego do organizacji tak dużej imprezy i o takim charakterze. Od początku zeszłego roku działa Centrum Targowe Expo Silesia, które spełnia wszystkie światowe standardy i świetnie nadaje się do organizacji tego typu targów. 

 

TransInfo.pl: W Polsce mamy już targi o podobnym profilu ?autobusowe TRANSEXPO i szynowe TRAKO. Czy w tej sytuacji jest miejsce na jeszcze jedną, podobną wystawę? Czym dodatkowo chcecie zachęcić wystawców?

Planujemy zrobić imprezę poświęconą wyłącznie transportowi miejskiemu, począwszy od autobusów miejskich do tramwajów i miejskiego transportu szynowego. Nie chcemy konkurować z jedną ani z drugą imprezę. Naszym celem jest danie wystawcom szansy prezentacji na jeszcze jednej wystawie, tym razem na Śląsku. Skoro jest tak duże zainteresowanie tymi targami, to najwyraźniej brakowało ich w tym regionie. Nasi wystawcy będą mieli przede wszystkim możliwość zaprezentowania się przed szerokim gronem klientów i odbiorców z południowej Polski. Dodatkowo staramy się otworzyć na naszych sąsiadów z Czech i Słowacji, i tym samym poszerzyć nasze grono odbiorców, właśnie o przedsiębiorstwa komunikacyjne z tych krajów.

TransInfo.pl: Ilu wystawców potwierdziło swoją obecność na targach? Czy możemy już podać, jakie są to firmy?

Targi, jak już wcześniej wspomniałem, cieszą się dużym zainteresowaniem, przekraczającym nasze założenia. Na chwilę obecną udział w nich zadeklarowała czołówka producentów autobusów, tramwajów, duża ilość firm związanych z zapleczem technicznym taboru oraz firmy specjalizujące się w zarządzaniu komunikacją miejską.

TransInfo.pl: Czy bliskość Czech i Słowacji powoduje, że targi targów Silesia KOMUNIKACJA mogą liczyć na większą liczbę wystawców i gości z tych krajów? Czy jest tam prowadzona akcja promocyjna wystawy?

Z pewnością lokalizacja tej imprezy sprawia, iż zainteresowanie udziałem, zarówno po stronie wystawców jak i zwiedzających jest bardzo odczuwalna u naszych sąsiadów. Prowadzimy kampanię reklamową w Czechach i na Słowacji, zresztą nie tylko przy okazji targów komunikacji miejskiej. Posiadamy również przedstawicielstwo w Czechach. To wszystko powoduje, że spodziewamy się dużej liczby gości z regionu Ostrawy i Żyliny. Zaprosiliśmy również do współpracy przy konferencji, przedsiębiorstwa komunikacyjne z tych dwóch regionów. Jest to duży atut dla naszych targów, którego z pewnością nie mają konkurenci.

TransInfo.pl: Podczas targów zostanie zorganizowana konferencja dla profesjonalistów. Jakie instytucje zajmą się jej organizację i czego będzie dotyczyła?

Wspominana przeze mnie konferencja, będzie pierwszą poruszającą ważne problemy branży transportu miejskiego, w regionie skupiającym największą liczbę przedsiębiorstw komunikacji miejskiej i przewoźników. Będzie to wspaniała okazja do omówienia szans na pozyskanie środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska oraz Programów Regionalnych, na rozwój infrastruktury komunikacyjnej. Przygotowaliśmy ją we współpracy z KZK GOP. Oprócz kwestii dofinansowania, na konferencji zostaną też poruszona propozycja wprowadzenia wspólnych kart płatniczych ?biletów, dla mieszkańców regionu. Zaprezentowany zostanie również planowany rozwój infrastruktury komunikacyjnej.

TransInfo.pl: Jakie są atuty sosnowieckiego obiektu targowo-wystawienniczego?

W Expo Silesia, do dyspozycji wystawców jest 13 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni targowej w nowoczesnym klimatyzowanym pawilonie, wyposażonym we wszystkie potrzebne media, ponad 20 tysięcy metrów kwadratowych zewnętrznego terenu wystawienniczego oraz parking na 1 tysiąc samochodów. Jest to więc świetne miejsce do takiej wystawy jak na przykład komunikacyjna, na której zostaną zaprezentowane autobusy czy wagony tramwajowe. Z pewnością dodatkowym atutem obiektów targowych jest świetna lokalizacja. W niedalekiej odległości od Expo Silesia znajdują się drogi szybkiego ruchu łączące tereny targowe z Katowicami, Krakowem, Opolem, Wrocławiem, Cieszynem oraz z Warszawą. Dwa lotniska międzynarodowe, w Balicach i Pyrzowicach, są w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od sosnowieckiego obiektu targowego.

TransInfo.pl: Proszę jeszcze opowiedzieć o planach rozwoju Expo Silesia.

Zakończyliśmy prace studialne i gotowa jest koncepcja drugiego etapu, niebawem przystąpimy do projektowania. Budowa kolejnych hal powinna rozpocząć się w przyszłym roku. Charakterystyczna będzie okrągła hala, nazwana przez nas roboczo UFO. Będzie naturalnie zwracać na siebie uwagę tuż za wejściem na tereny targowe. Do obecnej hali zostanie dobudowana podobna o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych, z częścią podwyższoną do 15 metrów. Trzecia hala stanie z tyłu całego kompleksu. W ten sposób z 13,5 tysiąca metrów kwadratowych, teren hal Expo Silesia rozrośnie się do 43,5 tysiąca metrów kwadratowych.

TransInfo.pl: Dziękuje za rozmowę!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
aglomeracja
Czechy
Słowacja
GOP
  • jarekc – 16.04.2009

    Prawda boli - transport zbiorowy na Górnym Śląsku i Zagłębiu jest w stanie chronicznej zapaści. Skandaliczne, urągające jakimkolwiek normom pryzwoitości warunki oferowane podróżnym przez KZK GOP na szczęście nie będą pokazywane gościom zza granicy - propagandziści KZK GOP zadbają o odseparowanie uczestników konferencji od komunikacyjnego horroru, jakiego od lat są autorami...

  • motorniczy – 17.06.2009

    Partnerem targów jest KZK GOP i dlatego targi obejmują przede wszystkim autobusy? Oczywiście nowoczesne, niskopodłogowe, z klimatyzacją i Euro IV. A tramwaje znowu będą "be"...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....