TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Stalowowolska komunikacja weszła w XXI wiek
- Opublikowano: 21.08.2019 13:00:31
Stalowowolska komunikacja weszła w XXI wiek

Mobilny MOF to projekt, dzięki któremu w Stalowej Woli dokonała się rewolucja w komunikacji miejskiej. W ramach zadania między innymi zakupiono 19 nowoczesnych autobusów, 20 tysięcy Kart Miejskich oraz cały system do ich wyrabiania, postawiono 30 elektronicznych tablic informacyjnych, trzy biletomaty, powstało również Centrum Kierowania Ruchem w Stalowej Woli oraz sieć światłowodów.

Jedną z nowości w stalowowolskiej komunikacji jest elektroniczna Karta Miejska, na której zapisywane będą bilety okresowe zgodne z obowiązującym systemem taryfowym oraz datą ważności biletu. Może służyć także jako "elektroniczna portmonetka", w której znajdą się punkty przeznaczone na zakup biletów. Ponadto na karcie będzie możliwość zapisu innych usług miejskich, np. karta seniora, rower miejski czy bilet wstępu do miejskich instytucji.

Kartę można wyrobić w punktach obsługi klienta Miejskiego Zakładu Komunalnego przy ul. Wolności 9 i Al. Jana Pawła II 25. Zdjęcie do Karty wykonujemy na miejscu lub, jeżeli posiadamy takowe w wersji elektronicznej, przynosimy ze sobą. Pracownik wprowadza dane osobowe i adresowe, które można później aktualizować. Karta Miejska drukowana jest na miejscu, a następnie weryfikowana. Na pierwszej stronie karty widnieje wizerunek oraz dane osobowe, na odwrocie zobaczyć możemy najważniejsze punkty i obiekty w Stalowej Woli.

-"Zachęcamy mieszkańców, aby wyrobili taką Kartę. Karta Miejska wprowadza Stalową Wolę do grona smart city, które budują dobre relacje z mieszkańcami. Opcja ta pozwala na wgranie wszystkich elektronicznych usług znajdujących się na terenie miasta w elektroniczną Kartę Miejską – wyjaśnia prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Trzy kanały

Wraz z uruchomieniem informacji pasażerskiej w Stalowej Woli została wprowadzona dodatkowa funkcjonalność w kasownikach, umożliwiająca płatność kartą płatniczą, telefonem lub Kartą Miejską. Teraz w autobusie bilet można kupić w biletomacie, trzech kasownikach lub, w ostateczności, u kierowcy.

-"Na trzydziestu stalowowolskich przystankach zostały zamontowane elektroniczne tablice informacyjne, które w dynamiczny sposób pokazują godziny odjazdu najbliższych autobusów. Tablice wyposażone są w bezpłatne wi-fi i kamery 360 stopni – informuje włodarz miasta.

Trzy stacjonarne biletomaty pojawiły się na przystankach: KEN – Parking, Okulickiego – Hala Targowa, Al. Jana Pawła II – Centrum. Oprócz zakupu biletu można w nich doładować Kartę Miejską. Biletomat pokaże nam również saldo na Karcie Miejskiej, którego termin ważności wynosi 10 lat.

Centrum Kierowania Ruchem

Centrum Kierowania Ruchem komunikacji miejskiej w Stalowej Woli to nowe centrum, które powstało w ramach projektu dla Stalowej Woli oraz gmin sąsiednich, czyli mobilnego MOFu.

Znajduje się w nim podgląd z kamer zamontowanych na 30 przystankach i tych w autobusach. Dzięki temu, ze względów bezpieczeństwa, można monitorować co dzieje się wokół przystanku oraz w pojazdach.

Pracownicy MZK mają również podgląd do poruszających się na terenie miasta autobusów, widzą opóźnienia w kursowaniu czy utrudnienia na trasie. Każdy autobus ma zapis z kasowników, są bramki, które liczą pasażerów wchodzących do pojazdu.

-"Dzięki temu będzie można lepiej planować rozkłady jazdy, badając strumienie pasażerów i zainteresowanie danymi liniami – zaznacza Lucjusz Nadbereżny.

Unijne wsparcie

Stalowowolski Mobilny MOF to projekt, który został zrealizowany dzięki partnerstwu z gminą i miastem Nisko, gminą Zaleszany oraz gminą Pysznica. Dzięki wsparciu zarządu województwa podkarpackiego na czele z marszałkiem Władysławem Ortylem, Stalowa Wola realizowała największy projekt na Podkarpaciu. Wartość całego projektu wynosi blisko 50 mln zł, a wartość zadania, która była realizowana bezpośrednio w Stalowej Woli to 44 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło blisko 30 mln zł.

W ramach projektu na terenie miasta Stalowej Woli zakupiono 10 autobusów elektrycznych marki Solaris  (bezemisyjnych) i 9 autobusów niskoemisyjnych (6 x Autosan Sancity 10LF plus 3 x Automet Cityliner). Miasto nabyło system dynamicznej informacji pasażerskiej, obejmującej m. in. bilet elektroniczny, biletomaty stacjonarne z monitoringiem, tablice informacyjne zlokalizowane przy przystankach autobusowych. Przebudowano infrastrukturę drogową w celu poprawy jakości funkcjonowania systemu transportu publicznego – budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Solidarności z ulicą Energetyków. Utworzono nowe linie oraz wydłużono dwie linie komunikacyjne, a także zwiększono częstotliwość kursowania autobusów.

Na terenie gminy Pysznica wybudowano zatokę autobusową wraz z wiatą i peronem w miejscowości Kłyżów, a także dwie zatoki z przejściem dla pieszych w miejscowości Pysznica oraz pętlę autobusową z chodnikami i peronem w Brandwicy.

W gminie Zaleszany wykonano: parkingi "Park&Ride" oraz "Bike&Ride", 12 wiat przystankowych ze znakami D-15 i koszami na śmieci oraz stojaki dla rowerów.

Natomiast w Nisku powstało Centrum przesiadkowe z zadaszonym Miejscem Obsługi Rowerzystów z elementami małej architektury, wybudowano również ścieżki rowerowe komunikujące Osiedle Podwolina i Osiedle Warchoły z Centrum przesiadkowym, zlokalizowanym u zbiegu ulic Wolności i 11 Listopada.

W ramach projektu wprowadzona została również Karta Miejska.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
karta
SDIP
ITS
Stalowa Wola
R&G

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....