TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Sosnowiec zbuduje mały węzeł miejski. Przy Rondzie Zagłębia
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.04.2020 12:30:39
Sosnowiec zbuduje mały węzeł miejski. Przy Rondzie Zagłębia; fot. UM Sosnowiec

14 kwietnia Sosnowiec podpisał umowę z firmą Ambet na przebudowę jednego z największych przejść podziemnych w Sosnowcu, które znajduje się pod rondem Zagłębia Dąbrowskiego (znane mieszkańcom również jako rondo im. Gierka)

Ambet stoi ona na czele konsorcjum, które w czwartym przetargu na te roboty zaoferowało cenę 6,2 mln zł. W poprzednich postępowaniach niektóre ceny przekraczały 9 mln zł.

Zakres prac przy przebudowie przejścia podziemnego, wraz z utworzeniem małego węzła przesiadkowego, obejmuje wykonanie nowych posadzek w tunelu i schodów z zadaszeniami, montaż platform dla osób z niepełnosprawnościami, kamer i głośników oraz zatoki autobusowej przy istniejącej już stacji roweru miejskiego. Całość kolorystycznie ma nawiązywać do barw Zagłębia Dąbrowskiego. Podobnie, jak w przypadku modernizacji innych przejść, również do tego ronda dobudowane zostaną fragmenty dróg rowerowych. W tym przypadku będą to odcinki wzdłuż ul. 1 Maja do ul. Małachowskiego oraz od ul. 1 Maja przez ul. Ostrogórską (wraz z przebudową chodnika). To zapewni rowerzystom dojazd od strony ul. 1 Maja do centrum miasta.

Wykonawcą ma 14 miesięcy na wykonanie prac.

Koniec unijnego projektu

Sosnowieckie przejścia podziemne są modernizowane od kilku lat – dotąd łącznym kosztem blisko 40 mln zł. Do większości tych prac miasto dostało dofinansowania w konkursach dot. transportu niskoemisyjnego, rozdysponowujących środki w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych (ZIT - to instrument Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego, w którym w znacznej mierze o podziale dostępnych środków decydują samorządy lokalne).

Dotąd, w pierwszym etapie unijnego projektu modernizacji infrastruktury transportowej, Sosnowiec - w ramach szacowanego na 67 mln zł projektu (przy dotacji na poziomie około 56 mln zł) - przebudował ul. 3 Maja w ścisłym centrum (wraz z wytyczeniem buspasów), wyremontował siedem przejść podziemnych, a także zbudował ponad 20 km dróg rowerowych i uruchomił zalążek sieci wypożyczalni rowerów.

Dzięki otrzymanemu pod koniec 2018 r. kolejnemu dofinansowaniu, w projekcie szacowanym na 26,5 mln zł miasto remontuje pięć kolejnych przejść podziemnych, buduje 13 stacji rowerowych i kilka kilometrów dróg rowerowych.

Po zakończeniu obecnego unijnego przedsięwzięcia w mieście pozostanie jeszcze pięć niewyremontowanych lub odnowionych częściowo przejść podziemnych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
węzeł
Sosnowiec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....