TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Sosnowiec z umową na remont przejścia na Zagórzu
TransInfo.pl - Opublikowano: 17.05.2020 14:00:27
Sosnowiec z umową na remont przejścia na Zagórzu; fot. UM Sosnowiec

Umowę na przebudowę jednego z obszernych przejść podziemnych w Sosnowcu – w dzielnicy Zagórze – podpisał w piątek, 15 maja,  miejscowy samorząd.

Inwestycja uzupełnia remonty przejść prowadzone w ramach wartego ponad 25 mln zł unijnego projektu komunikacyjnego.

Znajdujące się przy rondzie im. Jacka Siemieńskiego u zbiegu ulic Braci Mieroszewskich, Długosza i Dmowskiego przejście podziemne jest jednym z trzech w Zagórzu.

Co się zmieni?

Jak poinformował w piątek rzecznik sosnowieckiego samorządu Rafał Łysy, kosztem blisko 900 tys. zł, wzorem rozwiązań zastosowanych w przypadku już remontowanych przejść, zostaną tam m.in. zamontowane platformy dla osób z niepełnosprawnościami, pojawią się monitoring i głośniki, a także oznaczenia w języku Braille'a.

Wykonywana przez spółkę Silesia Invest z Gliwic modernizacja powinna zakończyć się w kwietniu 2021 r. Już poza zakresem prac Miejski Zakład Usług Komunalnych odnowi skwer między wyjściem z przejścia a przystankiem autobusowym w kierunku dzielnicy Niwka oraz mniejszy placyk, obok przystanku w kierunku Dąbrowy Górniczej.

W połowie kwietnia miasto podpisało umowę na modernizację ronda Zagłębia Dąbrowskiego, znanego też jako rondo Edwarda Gierka. Była to ostatnia umowa w ramach projektu unijnego. Tamtejsze prace będą kosztowały 6,2 mln zł i będą miały szerszy zakres, obejmując m.in. nowe posadzki czy nową zatokę autobusową.

Modernizacyjny projekt

Sosnowieckie przejścia podziemne są modernizowane od kilku lat – kosztem kilkudziesięciu milionów złotych. Do większości z nich miasto dostało dofinansowania w konkursach dot. transportu niskoemisyjnego, rozdysponowujących środki w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych (ZIT - to instrument Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego, w którym o podziale dostępnych środków współdecydują samorządy lokalne).

Wcześniej, w pierwszym etapie unijnego projektu modernizacji infrastruktury transportowej, Sosnowiec, w ramach szacowanego na 67 mln zł projektu (przy dotacji na poziomie około 56 mln zł) przebudował ul. 3 Maja w ścisłym centrum (wraz z wytyczeniem buspasów), wyremontował siedem przejść podziemnych, a także zbudował ponad 20 km dróg rowerowych i uruchomił zalążek sieci wypożyczalni rowerów z 9 stacjami.

Dzięki otrzymanemu pod koniec 2018 r. kolejnemu dofinansowaniu, w projekcie szacowanym na 26,5 mln zł miasto remontuje obecnie pięć kolejnych przejść podziemnych, zbudowało 13 uruchomionych w ostatnich dniach kilka stacji rowerowych, a także kilka kilometrów dróg rowerowych.

Po zakończeniu obecnego unijnego przedsięwzięcia w mieście pozostanie jeszcze pięć niewyremontowanych lub odnowionych częściowo przejść podziemnych. Modernizacja zakontraktowanych w piątek prac dotyczących jednego z nich - w dzielnicy Zagórze, przy ul. Dmowskiego i Długosza – jest finansowana z miejskich środków.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
pieszy
Sosnowiec

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....