TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Sosnowiec, Świętochłowice, Rybnik i Częstochowa dezynfekują przystanki
TRANSINFO.PL - Opublikowano: 27.03.2020 15:30:41
Sosnowiec, Świętochłowice, Rybnik i Częstochowa dezynfekują przystanki; fot. UM Sosnowiec

Akcję dezynfekcji miejskiej infrastruktury, jak przejścia podziemne, windy i wiaty przystankowe, rozpoczął samorząd Sosnowca (Śląskie).

To kolejna taka inicjatywa w regionie. Dezynfekcję w różnym zakresie rozpoczęły lub zapowiedziały samorządy Świętochłowic, Rybnika i Częstochowy.

300 wiat

Jak poinformował w czwartek, 26 marca rzecznik Urzędu Miasta Sosnowca Rafał Łysy, tamtejszy Miejski Zakład Usług Komunalnych rozpoczął dezynfekcję infrastruktury miejskiej w środę.

"Przed naszymi służbami ogromna praca. Samych wiat mamy prawie 300, do tego dochodzi podobna liczba poręczy" – powiedział cytowany w informacji rzecznika wiceprezydent Sosnowca Jeremiasz Świerzawski.

"Dezynfekcja chemiczna będzie przeprowadzana metodą natryskową, dlatego pracownicy MZUK będą pracowali w specjalnych strojach oraz maskach filtracyjnych, które zalecane są jako element ochrony osobistej przy wykonywaniu prac z użyciem substancji chemicznych" – zapowiedział Świerzawski.

ABC dezynfekcji

Dezynfekowane będą nie tylko poręcze, wiaty autobusowe, tramwajowe wraz z ławkami i tablicami ogłoszeń, ale również przejścia podziemne (w całym mieście jest ich 19), platformy dla osób z niepełnosprawnościami (28) oraz windy miejskie z zewnątrz i wewnątrz (5 urządzeń). "Dezynfekcję będziemy prowadzili tyle, ile będzie trzeba" – zadeklarował wiceprezydent miasta.

Przed tygodniem o rozpoczęciu dezynfekcji przestrzeni publicznych, m.in. ławek i przystanków, a także powierzchni rynku i głównych ulic, informował samorząd Rybnika. Rybnicki magistrat zaznaczył, że wobec braku polskich wzorców w tym zakresie, posiłkował się doświadczeniami z Hiszpanii: kupiono ten sam środek, jakiego używają hiszpańskie służby drogowe.

Jeszcze wcześniej o rozpoczęciu dezynfekcji ulic i chodników informował samorząd Świętochłowic. Za pomocą polewaczek spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych prowadzone są tam dezynfekujące opryski ulic, chodników, przystanków, traktów pieszych czy okolic cmentarzy. Na ulice wyjechały też zamiatarki.

Od 1 kwietnia w Częstochowie ma rozpocząć się pierwszy z tegorocznych cyklów gruntownego czyszczenia i naprawy ok. 400 wiat przystankowych. Zlecona przez tamtejszy Miejski Zarząd Dróg i Transportu usługa polega m.in. na odkażaniu środkami chemicznymi, a także substancjami z zawartością alkoholu przy użyciu pary pod wysokim ciśnieniem.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
przystanek
Sosnowiec
Świętochłowice
Rybnik
Częstochowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....