TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Sopot wyróżniony za politykę rowerową
URZĄD MIASTA SOPOTU TL, TransInfo - Opublikowano: 22.11.2016 13:09:16
Sopot wyróżniony za politykę rowerową

Urząd Miasta Sopotu został wyróżniony w konkursie gmin ekologicznych. Uroczystość wręczenia nagród 4 edycji konkursu ECO-MIASTO, której przewodniczył ambasador Francji Pierre Lévy, odbyła się 8 listopada w ambasadzie Francji. Nagrodę w imieniu Sopotu odebrał sopocki oficer rowerowy ? Krzysztof Jałoszyński.

Podczas gali, która odbyła się w ambasadzie w Warszawie wyróżniono Metropolię Gdańsk-Gdynia-Sopot za realizację wspólnej polityki transportowej. W imieniu Trójmiasta nagrodę odebrał Marek Stępa ? wiceprezydent Gdyni ds. Rozwoju. Dodatkowe wyróżnienie otrzymał Sopot, którego działania doceniono zarówno we wspólnych przedsięwzięciach podejmowanych z Gdańskim i Gdynią, jak i niezależnie ? za politykę rowerową i skuteczne działania informacyjne skierowane do mieszkańców. Nagrodę w imieniu Sopotu odebrał sopocki oficer rowerowy ? Krzysztof Jałoszyński.

"Sopot od wielu lat stawia na zrównoważoną politykę transportową, której ważnym elementem jest polityka rowerowa. Mamy największy w skali kraju procent dróg rowerowych w stosunku do całej długości sieci drogowej ? to udział na poziomie 32%, a długość wszystkich wydzielonych dróg rowerowych to ponad 20 km" ? cieszy się z wyróżnienia wiceprezydent Sopotu Marcin Skwierawski. "Konsekwentnie rozbudowujemy sieci ścieżek rowerowych, a w ciągu najbliższych lat planujemy kolejne inwestycje, m.in. trasę R-10, będącą częściową europejskiego korytarza rowerowego, a także rowerowe połączenie Brodwina z centrum miasta poprzez przebudowę ulicy Wejherowskiej. Przygotowujemy także projekt modernizacji ponad 10 km leśnych tras rekreacyjnych. Sopot jako pierwszy na Pomorzu wprowadził Rower Trójmiejski, co stało się inspiracją dla całej metropolii" ? dodaje.

Podczas gali ambasador Lévy mówił: "Polskie samorządy intensywnie działają na rzecz rozwoju zrównoważonego w miastach, co pokazują projekty nadsyłane przy okazji kolejnych edycji konkursu ECO-MIASTO. Wszystkie realizowane inwestycje zgłoszone do konkursu nie tylko wpływają na poprawę stanu środowiska i jakości powietrza, ale także na komfort życia mieszkańców. Ekologiczne inicjatywy były, są i dalej będą potrzebne, zwłaszcza w kontekście wyzwań związanych ze zmianami klimatu, dlatego cieszę się, że polskie i francuskie miasta mogą dzielić się doświadczeniami i dobrymi praktykami w ramach projektu ECO-MIASTO".

Na projekt ECO-MIASTO 2016 składa się konkurs ECO-MIASTO, seminaria tematyczne oraz konkurs edukacyjny dla szkół. Organizatorem projektu ECO-MIASTO jest Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy Polska oraz TIRU, a także Fundacją LafargeHolcim i Krajową Agencją Poszanowania Energii.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sopot
nagroda
drogi dla rowerów
zrównoważony transport
transport rowerowy

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....