TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Smogowa darmowa rewolucja
PAP zab/ pad/ mab/ amac/ tl/ PAP - Opublikowano: 09.01.2017 21:44:56 1 komentarz
Kraków walczy ze smogiem darmową komunikacją

Częstochowa, Rybnik, Warszawa, Kielce, a wcześniej Kraków - na Górnym Śląsku, Mazowszu i w Małopolsce miliony obywatelek i obywateli mogą nagle korzystać z "bezpłatnej" (ściślej: całkowicie refundowanej) komunikacji miejskiej, w tym mieszkańcy dwóch największych miast Polski oraz częściowo dwóch największych aglomeracji. Nie negując fatalnych skutków zdrowotnych smogu, można się jednak zastanawiać, czy ta sytuacja nie wpłynie w przyszłości na zmianę myślenia o transporcie publicznym.

Przypomnijmy: we wtorek jakość powietrza w większej części woj. śląskiego nadal będzie bardzo zła lub zła - prognozują służby środowiskowe. Częstochowa jest kolejnym, po Rybniku, miastem regionu, które w związku z zanieczyszczeniem powietrza wprowadza częściowo darmową komunikację.

Decyzję w tej sprawie podjął w poniedziałek prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. We wtorek i środę darmo autobusami będą mogli jeździć w tym mieście właściciele aut, którzy zdecydują się nie korzystać w tych dniach ze swoich samochodów - dokumentem uprawniającym do bezpłatnego przejazdu jest ważny dowód rejestracyjny auta, który należy okazać w czasie kontroli biletów.

Wcześniej decyzję w sprawie darmowej komunikacji ogłosił prezydent Rybnika Piotr Kuczera. W tym mieście darmo można podróżować autobusami w poniedziałek i wtorek. Taką możliwość mają wszyscy pasażerowie - nie ma konieczności rejestracji przejazdu i zakupu biletu. Z powodu smogu we wtorek i w środę zawieszone będą też zajęcia w rybnickich szkołach.

Z danych dostarczanych przez stacje monitoringu jakości powietrza w woj. śląskim wynika, że w poniedziałek w szczytowym momencie ilość pyłu zawieszonego w powietrzu PM10 w Częstochowie przekraczała 850 ?g na metr sześcienny, a w Rybniku 1500 ?g na m sześc., przy średniej dobowej normie wynoszącej 50 ?g na m sześc. Przekroczenie poziomu 200 ?g oznacza konieczność ostrzegania mieszkańców, a 300 ?g to już stan alarmowy. Wielokrotnie przekroczenia norm odnotowano w niedzielę i poniedziałek na większości obszaru woj. śląskiego.

W związku z dużym zanieczyszczeniem powietrza także w Kielcach władze miasta zdecydowały o wprowadzeniu w poniedziałek bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich pasażerów - poinformowała PAP rzeczniczka magistratu Anna Ciulęba. "Zachęcamy do pozostawienia samochodów i korzystania z autobusów miejskich" ? dodała.

Wreszcie stolica Mazowsza: w poniedziałek rano warszawski ratusz poinformował, że z powodu pogorszenia jakości powietrza przejazdy komunikacją miejską w tym dniu będą bezpłatne. "Zachęcam do korzystania z komunikacji miejskiej i pozostawienia samochodów prywatnych na parkingach. Przyczyni się to do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w mieście" ? mówił cytowany w komunikacie wiceprezydent miasta Michał Olszewski.(PAP)


zab/ pad/ mab/ amac/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
smog
darmowa komunikacja
Kielce
Warszawa
Rybnik
Kraków
Częstochowa
zrównoważony transport
  • aax – 10.01.2017

    Przez jeden dzień darmowa komunikacja miała by poprawić jakość powietrza, przesada, niech chociaż zrobią z tydzień , to może coś poprawi się ta jakość powietrza.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....