TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Smogowa darmowa rewolucja
PAP zab/ pad/ mab/ amac/ tl/ PAP - Opublikowano: 09.01.2017 21:44:56 1 komentarz
Kraków walczy ze smogiem darmową komunikacją

Częstochowa, Rybnik, Warszawa, Kielce, a wcześniej Kraków - na Górnym Śląsku, Mazowszu i w Małopolsce miliony obywatelek i obywateli mogą nagle korzystać z "bezpłatnej" (ściślej: całkowicie refundowanej) komunikacji miejskiej, w tym mieszkańcy dwóch największych miast Polski oraz częściowo dwóch największych aglomeracji. Nie negując fatalnych skutków zdrowotnych smogu, można się jednak zastanawiać, czy ta sytuacja nie wpłynie w przyszłości na zmianę myślenia o transporcie publicznym.

Przypomnijmy: we wtorek jakość powietrza w większej części woj. śląskiego nadal będzie bardzo zła lub zła - prognozują służby środowiskowe. Częstochowa jest kolejnym, po Rybniku, miastem regionu, które w związku z zanieczyszczeniem powietrza wprowadza częściowo darmową komunikację.

Decyzję w tej sprawie podjął w poniedziałek prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. We wtorek i środę darmo autobusami będą mogli jeździć w tym mieście właściciele aut, którzy zdecydują się nie korzystać w tych dniach ze swoich samochodów - dokumentem uprawniającym do bezpłatnego przejazdu jest ważny dowód rejestracyjny auta, który należy okazać w czasie kontroli biletów.

Wcześniej decyzję w sprawie darmowej komunikacji ogłosił prezydent Rybnika Piotr Kuczera. W tym mieście darmo można podróżować autobusami w poniedziałek i wtorek. Taką możliwość mają wszyscy pasażerowie - nie ma konieczności rejestracji przejazdu i zakupu biletu. Z powodu smogu we wtorek i w środę zawieszone będą też zajęcia w rybnickich szkołach.

Z danych dostarczanych przez stacje monitoringu jakości powietrza w woj. śląskim wynika, że w poniedziałek w szczytowym momencie ilość pyłu zawieszonego w powietrzu PM10 w Częstochowie przekraczała 850 ?g na metr sześcienny, a w Rybniku 1500 ?g na m sześc., przy średniej dobowej normie wynoszącej 50 ?g na m sześc. Przekroczenie poziomu 200 ?g oznacza konieczność ostrzegania mieszkańców, a 300 ?g to już stan alarmowy. Wielokrotnie przekroczenia norm odnotowano w niedzielę i poniedziałek na większości obszaru woj. śląskiego.

W związku z dużym zanieczyszczeniem powietrza także w Kielcach władze miasta zdecydowały o wprowadzeniu w poniedziałek bezpłatnej komunikacji miejskiej dla wszystkich pasażerów - poinformowała PAP rzeczniczka magistratu Anna Ciulęba. "Zachęcamy do pozostawienia samochodów i korzystania z autobusów miejskich" ? dodała.

Wreszcie stolica Mazowsza: w poniedziałek rano warszawski ratusz poinformował, że z powodu pogorszenia jakości powietrza przejazdy komunikacją miejską w tym dniu będą bezpłatne. "Zachęcam do korzystania z komunikacji miejskiej i pozostawienia samochodów prywatnych na parkingach. Przyczyni się to do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w mieście" ? mówił cytowany w komunikacie wiceprezydent miasta Michał Olszewski.(PAP)


zab/ pad/ mab/ amac/


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
smog
darmowa komunikacja
Kielce
Warszawa
Rybnik
Kraków
Częstochowa
zrównoważony transport
  • aax – 10.01.2017

    Przez jeden dzień darmowa komunikacja miała by poprawić jakość powietrza, przesada, niech chociaż zrobią z tydzień , to może coś poprawi się ta jakość powietrza.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....