TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Smog nie tylko w Krakowie
EURACTIV - Opublikowano: 05.01.2016 18:01:36
Smog nie tylko w Krakowie (fot. Euractiv)

Włoskie miasta wprowadzają nowe ograniczenia w ruchu samochodowym żeby zniwelować gęsty smog unoszący się nad krajem. Znaleziono też inne przyczyny wielkiej mgły.

Neapol został uznany za najbardziej zanieczyszczone miasto świata w 2007 r., i choć prym już oddał Delhi po dziś dzień jest w czołówce tego niechlubnego rankingu.

Ograniczenia ruchu w Rzymie

W stolicy Włoch program mający na celu zmniejszenie wydzielania pyłów zawieszonych został wprowadzony już kilka lat temu, ale brak skutecznych mechanizmów kontroli sprawił, że pomysł ten był zupełnie niewydajny. Dlatego magistrat Rzymu postanowił powrócić do przepisu zakazującego jazdy samochodom osobowym w godzinach między godziną 7.30 a 12.30 i 16.30 a 20.30. Nie wyłącza się całego ruchu drogowego, ponieważ druga część przepisu mówi o zakazie jazdy w poniedziałki dla samochodów osobowych, których tablica rejestracyjna kończy się cyfrą nieparzystą, a we wtorki zakaz ten obowiązuje samochody z tablicami kończącymi się numerem parzystym.

Rozporządzenie dotyczy tylko miasta, na peryferiach poruszać się mogą wszystkie pojazdy.

Nad przestrzeganiem prawa czuwać mają patrole drogowe. Dotychczas użytkownicy dróg nie traktowali tego przepisu jako obowiązującego.

Aby umożliwić mieszkańcom swobodny i stosunkowo tani dojazd do miejsc pracy i szkół, władze miasta wprowadziły bilet ?antysmogowy? ważny cały dzień w cenie 1,50 euro.

Rozwiązania w Mediolanie

W Mediolanie zastosowano rozwiązanie całkowitej eliminacji samochodów osobowych z ruchu drogowego przez 6 godzin dziennie od poniedziałku do środy. Władze tłumaczą, że nie ma innej możliwości niż zatrzymanie ruchu, by zmniejszyć przekraczający wszelkie normy poziom pyłu zawieszonego.

Miejska sieć wypożyczalni samochodów elektrycznych Smart tzw. Hello Rome ? Car2go nie ucierpi na zakazie, ponieważ wynajmowane na godziny samochody nie są nim objęte. Innym wyjątkiem będą również samochody osobowe wiozące osoby chore do szpitala. Nad przestrzeganiem przepisu czuwać będzie policja i straż miejska, które zostały uprawnione do wystawiania mandatów w wysokości od 164 do 663 euro.

Winne piece do pizzy

W małej miejscowości San Vitaliano w okolicy Neapolu władze ogłosiły, że za unoszący się nad miasteczkiem dym odpowiadają opalane drewnem piece do pizzy. Aby rozwiązać problem zobligowano piekarzy i restauratorów do zakupu urządzeń zmniejszających wydzielanie szkodliwego pyłu.

Protest podnieśli piekarze i mieszkańcy, którzy przypominają o tym, że w czasach swojej świetności działająca na terenie miasta mafia kamorra przez wiele lat zakopywała groźne substancje w ziemi i te wydzieliny mogą być współodpowiedzialne za zanieczyszczenie.

Europejski ranking zanieczyszczeń

Według listy najbardziej zanieczyszczonych europejskich miast, aż 6 z nich znajduje się w Polsce ? na przykład: Katowice, Sosnowiec, Zabrze. Sytuacja Polski jest silnie obserwowana przez UE, która już na początku grudnia wystosowała pozew do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości za poziom zanieczyszczenia powietrza.

Obok polskich miast w rankingu stoją także bułgarskie i włoskie, a sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna, stąd podejmowanie tak radykalnych rozwiązań jak w Mediolanie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
smog
ekologia
Włochy
Kraków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....