TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Smart Taryfa w Białymstoku. Ile przejdziesz, tyle zapłacisz! [FILM]
TransInfo.pl - Opublikowano: 07.10.2020 18:00:32
Pixel wdrożył Smart Taryfę w Białymstoku. Ile przejdziesz, tyle zapłacisz! [FILM]

Od 1 października podróżujący Białostocką Komunikacją Miejską posiadający zbliżeniową kartą płatniczą, funkcję płatności NFC w telefonie lub zegarku, mają możliwość skorzystania z inteligentnego rozwiązania Mass Transit Transaction (MTT – VISA) / Pay As You Go (PaYG – Mastercard).

Oznacza to, że Białystok jest pierwszym miastem w Polsce, które wdrożyło inteligentne rozliczanie za przejazdy, polegające na automatycznym poborze optymalnej opłaty z rachunku karty płatniczej dopiero po zakończeniu doby rozliczeniowej.

Jak to działa?

Wystarczy, że zaraz po wejściu do autobusu BKM podróżujący przyłoży zbliżeniową kartę płatniczą, zegarek lub telefon z uruchomionymi płatnościami do czytnika zbliżeniowych kart płatniczych w biletomacie, bez wybierania na ekranie jakichkolwiek opcji. Urządzenie natychmiast po wykryciu karty wyświetli komunikat "Wejście zostało zarejestrowane". Następnie, kiedy podróżujący zamierza opuścić pojazd, wykonuje tą samą czynność, tj. przykłada kartę płatniczą do czytnika zbliżeniowego, co zostaje podsumowane informacją: "Wyjście zostało zarejestrowane". Niewykonanie rejestracji wyjścia będzie skutkowało w ostatecznym rozrachunku naliczeniem opłaty jak do końca trasy.

Osoby, które w Smart Taryfie BKM chciałyby skorzystać z uprawnienia do 50% ulgi, muszą uprzednio zarejestrować w systemie www.ekarta.bialystok.pl swoją kartę płatniczą, a podczas osobistej wizyty w punkcie obsługi Klienta BKM potwierdzić uprawnienia do ulg, aby przypisać je do karty w systemie taryfowym BKM.

-"Finalna kwota rozliczenia wyliczana jest przez system taryfowy firmy Pixel na podstawie ilości i czasu przejazdów oraz stref taryfowych, w których następowały wejścia i wyjścia z autobusów w ciągu doby rozliczeniowej. Pasażer korzystający ze Smart Taryfy BKM nie musi znać najkorzystniejszej dla siebie taryfy, bo zrobi to za niego system! – podkreśla Dariusz Wittkowicz, dyrektor sprzedaży Pixel. - Za wielokrotne przejazdy w ciągu całej doby tylko w 1-ej strefie taryfowej pasażer zapłaci nie więcej jak za bilet 24-godzinny na strefę 1, a w przypadku wielokrotnych podróży w całej sieci (strefy 1, 2, 3 i 4) maksymalna opłata nie przekroczy ceny biletu 24-godzinnego sieciowego."

Bileciki do kontroli!

Podczas kontroli biletowej posiadacz karty płatniczej lub jej nośnika użytego podczas rejestracji przejazdu, zobowiązany jest przyłożyć ją do certyfikowanego czytnika kontrolerskiego.

Nowa taryfa obsługuje wszystkie zbliżeniowe karty płatnicze Mastercard, Maestro i Visa, a także telefony i zegarki z funkcją NFC, w których uruchomione są płatności zbliżeniowe – np. Google Pay, Apple Pay lub Garmin Pay.

Dane dotyczące historii przejazdów dla danej karty płatniczej i wyliczonej kwoty są dostępne dla pasażerów na portalu www.ekarta.bialystok.pl.

Dodajmy na koniec, że Smart Taryfa BKM to drugi etap wdrożenia systemu elektronicznego poboru opłat w pojazdach białostockiej komunikacji miejskiej. W pierwszym etapie Pixel dostarczył do wszystkich pojazdów BKM 255 biletomatów oraz wdrożył bezgotówkowy system płatności. Teraz bydgoska firma ma za sobą drugi etap.

-"Za nami kolejne wdrożenie w Białymstoku zakończone sukcesem. To m.in. efekt dobrej współpracy z naszymi partnerami w tym projekcie, czyli firmami Beesset oraz APDU i Bankiem Pekao S.A. Mamy nadzieje, że zdobyte doświadczenie pozwoli nam wdrożyć to ciekawe rozwiązanie biletowe także w innych polskich miastach" – podsumowuje Dariusz Wittkowicz.

Więcej o Smart Taryfie na filmie:
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
taryfa
Pixel
Białystok

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....