TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Śląska kolej, olsztyński ITS i bydgoskie tramwaje ze wsparciem UE
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 18.03.2020 11:30:02
Śląska kolej, olsztyński ITS i bydgoskie tramwaje ze wsparciem UE; fot. ZDMiKP Bydgoszcz

Komisja Europejska zapowiedziała, że w ramach polityki spójności Unia zainwestuje ponad 1,4 mld euro w zielone projekty realizowane w siedmiu państwach członkowskich, w tym w Polsce.

14 projektów – cztery z Polski

17 marca KE zatwierdziła pakiet inwestycyjny o wartości ponad 1,4 mld euro z funduszy UE dotyczący 14 dużych projektów infrastrukturalnych realizowanych w siedmiu państwach członkowskich, w tym w Polsce, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii i na Węgrzech.

Projekty obejmują takie obszary jak środowisko, zdrowie, transport i energia, a ich celem będzie pobudzenie gospodarki unijnej, inwestycje w ochronę środowiska i poprawę jakości życia obywateli.

Spójność i Rozwój

Z puli 1,4 mld euro ponad 177 mln euro unijnych środków przekazanych zostanie na inwestycje w Polsce, w tym:

  • 54 mln euro z Funduszu Spójności pozwolą sfinansować inwestycje w infrastrukturę energetyczną w północnej i północno-zachodniej Polsce, w tym budowę linii przesyłowej energetycznej i podstacji elektroenergetycznych. Projekt obejmujący obszar o powierzchni niemal 380 km kw., będzie wspierał produkcję i dystrybucję czystej i bezpiecznej energii, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i zanieczyszczenia powietrza.

  • 85 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przekazane zostanie na inwestycje w transport publiczny w Olsztynie, w tym rozbudowę tras tramwajowych i autobusów oraz instalację inteligentnego systemu transportowego. Ma to zachęcić mieszkańców do korzystania z transportu publicznego i zmniejszyć ruch samochodowy w mieście, co będzie miało korzystne skutki dla środowiska. 38 mln euro z Funduszu Spójności sfinansuje modernizację sieci tramwajowej w Bydgoszczy.

  • 76 mln euro środków UE przeznaczy również na unowocześnienie czterech odcinków linii kolejowych w województwie śląskim, o łącznej długości prawie 52 km. Skróci to czas podróży i zanieczyszczenie powietrza, a jednocześnie poprawi interoperacyjność i bezpieczeństwo kolei.

Poza Polską

Wśród wybranych projektów znalazły się m.in. inwestycja w sieć kolejową w Chorwacji, w tym zakup 21 nowych pociągów elektrycznych i modernizacja krajowego taboru; budowa nowej linii elektroenergetycznej w Czechach, co zwiększyć ma bezpieczeństwo energetyczne UE i produkcję energii odnawialnej; oraz modernizacja transportu publicznego w Portugalii, w tym metra w Porto.

-"W trudnych czasach dla naszego kontynentu ważne jest, aby polityka spójności nadal wspierała gospodarkę z korzyścią dla obywateli. Przyjęte dzisiaj duże projekty pokazują konkretne rezultaty finansowania unijnego, a w szczególności polityki spójności: pomoc dla regionów i miast, które stają się bezpieczniejszym, czystszym i wygodniejszym miejscem dla ludzi i przedsiębiorstw. Wiele z zatwierdzonych projektów przyczynia się również do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu" - powiedziała komisarz UE ds. spójności i reform Elisa Ferreira. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
unia
kolej
Bydgoszcz
Toruń

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....