TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

SITKol - informacyjna rewolucja
WWW.SITKOL.PL - Opublikowano: 01.04.2008 19:36:43
SITKol - informacyjna rewolucja

TK Telekom należący do grupy PKP rozpoczął pilotażowy projekt wdrażania systemu SITKol –systemu informacyjnej obsługi uczestników transportu kolejowego. I nie tylko…

 Projekt „Studium wykonalności systemu informacyjnego obsługi transportu kolejowego' pod nazwą roboczą SITKol jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu TEN-T (Trans - European Networks for Transport) w zakresie badań i analiz. Docelowo, system SITKol ma być rozwijany jako spójny system informacyjny obsługi uczestników transportu kolejowego w zakresie przewozu osób, bagażu i towarów, w zgodności z opisem podsystemów - Dyrektywa 2001/16/WE Parlamentu Europejskiego i Rady Europy z dnia 19 marca 2001r. 'w sprawie interoperacyjności transeuropejskiego systemu kolei konwencjonalnych'.

Generalnie system SITKol ma umożliwiać:

1. optymalizację infrastruktury informacyjnej, poprawę jakości obsługi informacyjnej uczestników transportu kolejowego z zastosowaniem obecnie stosowanych i rozwijanych mediów komunikacyjnych, obniżenie kosztów komunikowania się z klientami i partnerami w procesach przewozów kolejowych,

2. udostępnianie wiadomości o wydanych decyzjach, licencjach, certyfikatach, koncesjach itp.,

3. udostępnianie informacji o zdolnościach przewozowych operatorów kolejowych krajowych i międzynarodowych,

4. udostępnianie informacji o rzeczywistym biegu pociągu w porównaniu z planem wraz z wizualizacją na mapach cyfrowych.

I co bardzo ważne - powstaną aplikacje w zakresie usprawnienia planowania podróży koleją oraz innymi środkami komunikacji wraz z wizualizacją na mapie elektronicznej za pomocą dostępnych mediów telekomunikacyjnych.

Podróż „od drzwi do drzwi”

Po raz pierwszy udostępniona zostanie możliwość planowania podróży „od drzwi do drzwi”, a więc połączenie kolejowe może zostać uzupełnione docelowym środkiem komunikacji (tramwaj, autobus, metro), co jest niezwykle oczekiwane przez podróżnych udających się do dużych aglomeracji miejskich. W pilotażu funkcjonalność ta wdrożona będzie dla aglomeracji warszawskiej. W projekcie SITKol przewidziano również moduł czasu rzeczywistego (real-time), uwzględniający rzeczywisty bieg pociągu przy wybieraniu połączeń. System opracowywany jest według idei „jednego punktu dostępu”do informacji o transporcie kolejowym, zarówno na poziomie instytucjonalnym, jak i dla klienta indywidualnego. Dodatkowo, pilotażowe wdrożenie ma za zadanie, opracowanie platformy technologicznej do scentralizowanego zarządzania i obsługi wieloma nowoczesnymi stacyjnymi systemami informacyjnymi opartymi na elektronicznych tablicach informacyjnych (w tym jednym instalowanym w ramach pilotażu) oraz przygotowanie interaktywnego „info pointu”. Opracowana będzie również aplikacja mobilnego planowania podróży, rezerwowania miejsca w wagonie i opłaty za przejazd przy użyciu telefonu komórkowego w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca na terenie kraju będącego w zasięgu sieci GSM.

Szczegóły projektu

Pilotaż potrwa do końca 2008 r., jego koszt to 3,8 mln euro i finansowany jest ze środków UE oraz rezerwy celowej budżetu państwa. Jego realizacją –na podstawie wygranego przetargu –zajmie się konsorcjum firm: WINUEL SA, PKP Informatyka sp. z o.o., Funkwerk Information Technologies GmbH oraz Funkwerk Information Technologies Karlsfeld GmbH.  Koszt projektu to 3,8 mln euro. Więcej informacji o historii powstanie projektu na stronie www.sitkol.pl.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
TK
podróż
pasażer
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....