TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Sieć ZTM Poznań sięga coraz dalej. Strefa D
TransInfo.pl - Opublikowano: 28.05.2019 18:00:13
Transportowa sieć ZTM Poznań sięga coraz dalej. Strefa D

Od 1 sierpnia będzie można dojechać komunikacją publiczną obsługiwaną przez ZTM do Kórnika i Zaniemyśla. Będzie to możliwe dzięki utworzeniu nowej strefy taryfowej D. Równocześnie obniżona zostanie cena biletu dobowego i zaczną obowiązywać nowe bilety czasowe na 45 oraz 90 minut. Nie zmieni się cennik dla osób korzystających z tPortmonetki, a niektóre "sieciówki" będą tańsze.

Poznańscy radni wyrazili zgodę na podpisanie porozumień z gminami Kórnik oraz Zaniemyśl, na mocy których Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu przejmie organizację linii autobusowych nr 501, 502, 560 i 561. Linie te nadal będą obsługiwane przez Kórnickie Przedsiębiorstwo Autobusowe Kombus, jednak będzie na nich obowiązywać taryfa biletowa ZTM.

- Takie rozwiązanie pozwoli na wprowadzenie wspólnego biletu obejmującego całą podróż, co spowoduje istotną poprawę atrakcyjności transportu zbiorowego dla mieszkańców gminy Kórnik dojeżdżających do Poznania oraz mieszkańców Poznania dojeżdżających do miejscowości na terenie gminy Kórnik, dzięki niższym kosztom oraz większej wygodzie - tłumaczy Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora ZTM w Poznaniu.

Strefa D

W związku z zaplanowaną na 1 sierpnia 2019r. dalszą integracją transportu publicznego Poznania i gmin Kórnik i Zaniemyśl, poznańscy radni przyjęli także proponowane zmiany w taryfie biletowej ZTM.

Podstawową zmianą będzie wprowadzenie czwartej strefy, oznaczonej literą D. Wprowadzone zostaną także korekty w zakresie cen przejazdów czasowych jednorazowych z dodaniem nowego biletu oraz zmiany w zakresie biletów krótkookresowych uwzględniające ich podział na strefę A, czyli Poznań oraz strefy A+B+C+D, czyli całą aglomerację.

Korekty są także przewidziane w zakresie taryfy przejazdów okresowych oraz tPortmonetki. Nie zmienią się ceny biletów jednorazowych do 10 minut, a dodana będzie tu możliwość korzystania z nich w strefie D.

Pojawi się nowy bilet do 45 minut na strefy A+B+C+D. Będzie on kosztował 5 zł i zastąpi dotychczasowy do 40 minut lub na 1 przejazd, który dotychczas był w cenie 4,60 zł. Nastąpi zwiększenie zakresu czasowego oraz dodanie strefy D. Bilet nie będzie już obowiązywał na cały przejazd, a będzie tylko na określony czas.

Dobowe zmiany

Kolejną nowością jest bilet do 90 minut na wszystkie strefy za 7 zł. Będzie on umożliwiał przesiadki np. z długich linii podmiejskich na linie miejskie.

Obniżono cenę biletów na 24 godziny i 7-dniowych. Będą one obowiązywać w strefie A i kosztować odpowiednio 12zł oraz 40zł. Bilet na 24 godziny na strefy A+B+C+D będzie dostępny za 15 zł, natomiast tygodniowy na wszystkie strefy za 60zł.

Cały czas utrzymane zostaną oferty promocyjne na bilety 24-godzinny na weekend oraz 24-godzinne na weekend dla rodziny. Jednorazowy 24-godzinny skasowany od godziny 20.00 w piątek do godziny 24.00 w sobotę obowiązuje do godziny 24.00 w niedzielę, a dwa normalne jednorazowe bilety czasowe 24-godzinne upoważniają do przejazdu 2 osoby dorosłe oraz do 3 dzieci w wieku do 15 lat.

Od sierpnia 2019r. wycofane zostaną bilety 2- i 3-dobowe.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
integracja
ZTM Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....