TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Seniorzy zwiedzili Zajezdnię Tramwajową Podgórze
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.10.2017 19:47:19
Seniorzy zwiedzili Zajezdnię Tramwajową Podgórze (foto: MPK)

Seniorzy, którzy w niedzielę, 15 października odwiedzili zajezdnię tramwajową Podgórze przy ul. J. Brożka 3 na pewno tego nie żałowali.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA i Miasto Kraków przygotowało dla nich mnóstwo atrakcji. Jedną z nich był tort, którego krojenie rozpoczął Jacek Majchrowski, Prezydent Krakowa.

Dzień Seniora w zajezdni rozpoczął się punktualnie o godz. 15.00. Każdy senior mógł zobaczyć z bliska jak funkcjonuje nowoczesna Stacja Obsługi Tramwajów, w której stacjonują i są modernizowane wagony. Zaplanowany został dla nich m.in. przejazd przez myjnię i możliwość samodzielnego prowadzenia tramwaju. Podczas instrukcji z prowadzenia tramwaju seniorzy dowiedzieli się także, jaki skutek ma naciśnięcie przez pasażerów specjalnych przycisków dla osób starszych i niepełnosprawnych zamontowanych na drzwiach oraz w środku pojazdów.

W specjalnie przygotowanym punkcie konsultacyjnym seniorzy mieli okazję podzielić się swoimi uwagami i wnioskami na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej w Krakowie.

Ponieważ w tym roku świętujemy 90 lat komunikacji autobusowej w Krakowie, dlatego dla odwiedzających były dostępne nie tylko najnowocześniejsze pojazdy MPK SA, ale także pojazdy zabytkowe, którymi mieszkańcy podróżowali w latach 70-tych i 80-tych XX wieku. Nie zabrakło popularnego Ikarusa, którego pamięta jeszcze wielu mieszkańców Krakowa, a który już od 10 lat jest pojazdem zabytkowym. Te osoby, które rzadko korzystają z komunikacji miejskiej miały okazję przekonać się, jak wiele udogodnień dla osób starszych pojawiło się w nowoczesnych krakowskich pojazdach. Dzięki nim seniorom jest obecnie zdecydowanie łatwiej niż jeszcze kilkanaście lat temu podróżować komunikacją miejską (potwierdza to przyznanie MPK SA certyfikatu "Miejsce przyjazne seniorom").

Dodatkowo na terenie zajezdni był dostępny dla seniorów tramwaj papieski oraz motorniczy, który w ubiegłym roku wiózł Papieża Franciszka na Błonia, na spotkanie z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży. Inspektorzy ruchu MPK, którzy każdego dnia nadzorują kursowanie tramwajów i autobusów prezentowali także pojazdy, które na co dzień wykorzystują w pracy – radiowóz hybrydowy i skuter. Seniorów, którzy nie mają jeszcze prawa do darmowych przejazdów instruowaliśmy jak kupić bilet w automatach biletowych – informuje MPK.

Podczas Dnia Otwartego na terenie zajezdni tramwajowej Podgórze osoby starsze miały także okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji i Straży Miejskiej. Służby porządkowe wyjaśniały seniorom m.in. jak ustrzec się przed różnego rodzaju oszustwami oraz prezentowały zasady udzielania pierwszej pomocy. Z kolei pracownicy Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w Krakowie uruchomili tego dnia stoisko edukacyjne poświęcone problemowi udaru u osób starszych.

Na zajezdni tramwajowej nie zabrakło także zabawy. Punktualnie o 16.30 w nowoczesnej hali Stacji Obsługi i Remontów MPK SA rozpoczęło się krojenie dwóch wielkich tortów. Pierwszy kawałek, który ukroił Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa trafił do Pani Elżbiety, jednej z obecnych na hali seniorek. Kawałki tortu zostały rozdane wszystkim osobom, które przyszły do MPK. Jednocześnie artyści Wiktoria Węgrzyn i Piotr Piecha śpiewali dla wszystkich popularne i lubiane utwory, m.in. "Umówiłem się z nią na dziewiątą". Po ich występach rozpoczęły się pokazy tańca towarzyskiego przygotowane przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Tanecznego Okręg Małopolski we współpracy z krakowskimi Klubami Tańca Towarzyskiego "Rytm", "Fantazja" oraz "Art-Dance".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Kraków
zajezdnia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....