TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rzeszów rozbuduje swój ITS i przyspieszy komunikację
TransInfo.pl - Opublikowano: 23.05.2019 11:30:11
Rzeszów rozbuduje swój ITS; fot. aldesa.pl

Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie ogłosił przetarg na dostawę inteligentnych systemów transportowych służących rozbudowie i integracji komunikacji publicznej na terenie miasta.

Zamówienie zostało podzielone na dwie części:

  • inteligentny system rejestrujący przejazd przez skrzyżowania na czerwonym świetle z rejestracją i analizą danych (część 1)

  • oraz podsystem priorytetu przejazdu na skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną dla pojazdów uprzywilejowanych (część 2).

Dokumentacja projektowa ma zostać wykonana w ciągu 5 miesięcy od dnia podpisania umowy. Z kolei termin wykonania umowy został ustalony na maksymalnie 11 miesięcy od dnia jej podpisania.

Bat na kierowców?

Na ulicach miasta Rzeszowa występuje duże natężenie ruchu pojazdów. Nagminnie zdarzają się sytuacje nierespektowania przez kierujących pojazdami znaków drogowych, powodujące zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W celu poprawy zaistniałej sytuacji zainstalowany zostanie system o charakterze represyjnym, w stosunku do osób kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego oraz sygnalizacji świetlnej i powodują zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

System będzie rejestrował i identyfikował pojazdy wjeżdżające na skrzyżowanie po zmianie fazy sygnalizatora na czerwoną oraz sporządzał wniosek do ukarania w postaci dokumentacji z zaistniałego wykroczenia. Przebieg całego zdarzenia rejestruje kamera poglądowa w formie sekwencji zdjęć. Identyfikacja pojazdów ma odbywać się na podstawie automatycznego odczytu tablic rejestracyjnych ze zdjęć, wykonanych przez kamerę ANPR. System informatyczny będzie przypisywał każdemu pojazdowi czytelny numer rejestracyjny oraz sygnaturę czasową – ma ona określać jednoznacznie moment wjazdu pojazdu na skrzyżowanie i stanowić dowód ewentualnego wykroczenia.

Uwaga na czerwone światło

Zakres zamówienia dla części 1 przetargu obejmuje:

- dostarczenie, uruchomienie, testowanie, konfigurację i oddanie do użytku inteligentnego systemu rejestrującego przejazd przez skrzyżowania na czerwonym świetle z rejestracją i analizą danych,

- wykorzystanie istniejącej transmisji danych (technologia LMDS) do celów realizowanego na skrzyżowaniu systemu,

- wykonanie kalibracji kamer ANPR,

- dostawę oraz zainstalowanie i uruchomienie serwerów rejestrujących i pamięci masowych,

- opracowanie niezbędnej dokumentacji w szczególności: wykonawczej, dokumentacji techniczno-ruchowej,

- dostawę oraz montaż urządzeń i elementów wchodzących w skład systemu oraz wykonanie niezbędnych budowlano-montażowych prac towarzyszących,

- dostarczenie zamawiającemu po wykonaniu zamówienia dokumentacji powykonawczej.

Powyższym systemem mają być objęte następujące skrzyżowania: ul. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego, ul. Lubelska – ul. Maczka, ul. Lubelska – ul. Trembeckiego, ul. Krakowska – ul. Okulickiego, al. Niepodległości – al. Armii Krajowej, ul. Lisa – Kuli – ul. Jagiellońska, al. Powstańców Warszawy – ul. Hetmańska, al. Powstańców Warszawy – ul. Kwiatkowskiego, ul. Piłsudskiego – ul. Targowa.

Kto pojedzie szybciej?

Zarządzanie przejazdami pojazdów uprzywilejowanych będzie polegało na możliwie najszybszym dotarciu do kolizji i wypadków drogowych podczas prowadzonych akcji ratunkowych. Głównym założeniem jest usprawnienie przejazdu pojazdów uprzywilejowanych na skrzyżowaniach z drogową sygnalizacją świetlną, skutkiem czego pojazdy ratownicze będą mogły sprawnie opuścić skrzyżowanie unikając strat czasu i szybciej dotrzeć do poszkodowanych.

Celem podsystemu będzie również tworzenie i realizacja specjalnych scenariuszy związanych z przejazdami VIP-ów, dużymi imprezami sportowymi, świętami państwowymi czy też akcjami ratowniczymi. Przedmiotem zamówienia jest również zastosowanie takich rozwiązań w ramach centrum sterowania, które będą zapewniać pełną komunikatywność z pojazdami uprzywilejowanymi.

Priorytet dla służb

Przy części 2 przetargu przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu priorytetu przejazdu dla służb ratunkowych na 67 skrzyżowaniach z drogową sygnalizacją świetlną wraz z komputerami pokładowymi w granicach administracyjnych miasta dla Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Zakres zamówienia w tym przypadku obejmuje:

- dostarczenie, uruchomienie, testowanie, konfigurację i oddanie do użytku systemu priorytetu przejazdu dla służb ratunkowych na 67 skrzyżowaniach z drogową sygnalizacją świetlną,

- opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej,

- dostawę oraz montaż urządzeń i elementów wchodzących w skład systemu (komputerów pokładowych opartych o technologię GPS dla pojazdów uprzywilejowanych).

Warunki przetargu

Zamawiający zaplanował otwarcie ofert na dzień 19 czerwca. Oferty zostaną ocenione z uwzględnieniem dwóch kryteriów: ceny (60%), terminu wykonania umowy (40%).
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
ITS
Rzeszów
ZTM Rzeszów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....