TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rząd: Prąd nie zdrożeje. Rzeszów: To żądamy starej stawki
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 18.12.2018 11:00:29
Rząd: Prąd nie zdrożeje. Rzeszów: To żądamy starej stawki

Jak informują służby prasowe rządu - minister Tchórzewski przygotowuje konkretny projekt ws. cen prądu. W tym kontekście Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa chce anulowania przyszłorocznej podwyżki energii dla miasta.

-"Minister energii Krzysztof Tchórzewski przygotowuje konkretny projekt ws. cen prądu i zapewne poznamy go w najbliższych dniach - poinformował we wtorek - 18 grudnia - szef KPRM Michał Dworczyk. Jak dodał, jest absolutnie pewny, że ceny prądu nie wzrosną.

W radiu RMF FM Dworczyk został zapytany, czy będą podwyżki cen prądu w 2019 r.

-"Odpowiedzi na to pytanie udzielili w ostatni weekend pan premier (Mateusz) Morawiecki, prezes (PiS, Jarosław) Kaczyński również mówiąc jednoznacznie, że podwyżek prądu nie będzie. Myślę, że to jest najważniejsza informacja z punktu widzenia statystycznego Polaka" - podkreślił minister.

"Przez to, że struktura opłat jednej megawatogodziny składa się z różnych składowych, to jest pewne pole do tego, żeby wpływać na to, żeby tej podwyżki nie było" - powiedział szef KPRM. "Jeżeli pyta pan o konkretne rozwiązania, to proszę o odrobinę cierpliwości - projekt w tej sprawie przygotowuje minister energii pan minister Tchórzewski i zapewne w najbliższych dniach poznamy go" - zapowiedział Dworczyk.

Powtórzył też, że "jest absolutnie pewien", że ceny prądu nie wzrosną.

URE czeka na odpowiedź

W zeszły wtorek Urząd Regulacji Energetyki ogłosił, że prezes URE wzywa dystrybutorów oraz sprzedawców energii do przedstawienia szczegółowych informacji na temat możliwych oszczędności w spółkach, o których informował wcześniej minister energii. Regulator zapowiedział, że zwróci się także do ministra energii o przekazanie danych, które "pozwoliły na oszacowanie oszczędności w spółkach energetycznych na ok. 1 mld zł". W ocenie URE pojawiająca się możliwość oszczędności wskazuje, że przedsiębiorstwa energetyczne powinny ponownie przeanalizować i skorygować wnioski taryfowe.

Prezes URE oczekuje na odpowiedzi przedsiębiorstw do 18 grudnia br. Nowe ceny mogą wejść w życie najwcześniej 14 dni od dnia opublikowania zatwierdzonej przez prezesa URE taryfy.

Rzeszów i 68 procent podwyżki

W tegorocznym przetargu na dostarczanie w 2019 roku energii do Rzeszowa oraz podlegającym mu jednostkom zwyciężyła firma PGE Obrót SA. Jej oferta był najkorzystniejsza spośród kilku podmiotów biorących udział w przetargu - z ceną aż o 67,95 proc. droższą niż obecnie obowiązująca stawka. To 9 mln zł więcej.

-"Umowę z PGE Obrót podpisaliśmy, bo nie mieliśmy wyjścia – nie mogę zostawić miasta bez prądu. Ale stawki za prąd są oburzające – mówi prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

Teraz jednak wystąpił do PGE Obrót o niższą cenę prądu. Jak pisze w liście do dystrybutora energii - "Obiecał to premier Morawiecki"

-"W związku z decyzją Prezesa Rady Ministrów – Pana Mateusza Morawieckiego o odstąpieniu od podwyżek cen energii elektrycznej, a także z oświadczeniem Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów – Pana Marka Suskiego, że decyzja ta dotyczy wszystkich odbiorców energii elektrycznej pragnę wyrazić następujące stanowisko. Narzucona miastu cena energii elektrycznej przez PGE Obrót SA powinna zostać zmieniona i przywrócona powinna zostać stawka dotychczas obowiązująca, zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów. Zwracam się do Pana Prezesa z wnioskiem o podjęcie działań zgodnych z decyzją Pana Premiera Mateusza Morawieckiego w celu przywrócenia ceny energii elektrycznej sprzed podwyżki w stosunku do miasta Rzeszowa i jego jednostek organizacyjnych" – czytamy w piśmie prezydenta Rzeszowa do prezesa PGE Obrót SA.

Czekamy na odpowiedź.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektromobilność
energia
ME
Rzeszów

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....