TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Ruszył proces w sprawie nielegalnych doładowań WKM
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 21.01.2019 17:55:48
Ruszył proces w sprawie nielegalnych doładowań WKM

Przed Sądem Rejonowym Warszawa-Wola rozpoczął się w poniedziałek proces trzech mężczyzn oskarżonych o nielegalne doładowywanie kart miejskich. Zarząd Transportu Miejskiego miał przez nich stracić 120 tysięcy złotych.

Według prokuratury 36-letni Marek M. nielegalnie zakodował bilety na kwotę ponad 60 tys. zł, 32-letni Dominik K. na 32 tys. zł, a 56-letni Jarosław C. na 25 tys. zł.

Posłużyli się do tego laptopem lub telefonem z czytnikami NFC i specjalistycznym oprogramowaniem. Wskazówki, jak to zrobić, mieli znaleźć w internecie. Pasażerów komunikacji miejskiej zachęcali niskimi cenami - o 30, 40 proc. niższymi niż wyznaczył ZTM.

W poniedziałek oskarżeni składali wyjaśnienia przed sądem. Dominik K. tłumaczył, że większość kart do nielegalnego doładowywania dostawał od znajomych. O jego działalności klienci mieli się dowiadywać "pocztą pantoflową". K. przyznał się do winy. Zobowiązał się też do naprawy szkody. Oświadczył, że od kiedy został złapany, nie popełnił żadnego przestępstwa. "Żałuję swojego czynu. Chciałbym się dobrowolnie poddać karze" - powiedział.

W trakcie przeszukania znaleziono u niego ponad 32 g marihuany. Na pytanie, skąd miał taką ilość narkotyku, stwierdził, że "ciężko ją zdobyć. W trakcie uprawiania tego procederu dysponowałem większymi sumami pieniędzy i jak była okazja, kupowałem więcej". Zapewnił jednak, że już nie zażywa narkotyku i poddał się terapii.

Częściowo przyznał się do winy Marek M. Zakwestionował rozmiar szkody. Według tego oskarżonego wynosi ona nie 60 tys. zł, lecz 5 tys. zł. M. powiedział, że podczas składania zeznań na komendzie policji czuł się naciskany i chciał "szybko zakończyć sprawę". Stwierdził, że nie miał świadomości, iż proceder jest nielegalny. "Przyznaję się do wszystkiego za wyjątkiem ilości załadowanych kart. Dopiero jak przeczytałem w mediach o tym procederze, dowiedziałem się, że jest to nielegalne i przestałem się tym zajmować" - mówił przed sądem Marek M.

Oskarżeniom prokuratury zaprzecza najstarszy z mężczyzn - Jarosław Cz., właściciel firmy zajmującej się systemami elektronicznymi, które wiążą się z zapisywaniem danych na kartach. "Zostałem pomówiony przez znajomego. Stanowczo nie przyznaję się do winy" - stwierdził w sądzie Cz.

Kolejny termin rozprawy wyznaczono na kwiecień. Wówczas mają zostać przesłuchani świadkowie. Według szacunków ZTM, w latach 2012-2015 aż 10 tys. osób w Warszawie posługiwało się nielegalnymi kartami miejskimi. Straty z tego tytułu spółka oszacowała na 3,5 mln zł. W sprawie nieautoryzowanych doładowań Warszawskich Kart Miejskich w prokuraturach toczy się wiele postępowań zarówno w stosunku do osób nielegalnie doładowujących karty, jak również ich klientów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
karta miejska
Warszawa
ZTM Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....