TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rusza walka Pabianic o pieniądze z UE na komunikację
TransInfo.pl - Opublikowano: 31.08.2016 17:59:12
fot. MZK Pabianice

Urząd Miejski w Pabianicach ogłosił przetarg na opracowanie pełnej dokumentacji aplikacyjnej dla projektu ?Modernizacji i rozwoju komunikacji miejskiej w Pabianicach?. Firma, która wygra przetarg będzie musiała sporządzić m.in. studium wykonalności, program funkcjonalno-użytkowy (będzie on podstawą do ogłaszania w przyszłości przetargów na realizację poszczególnych zadań w formule ?zaprojektuj i wybuduj?) oraz raport o oddziaływaniu na środowisko wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej.

Te dokumenty razem z wnioskiem o dofinansowanie Urząd Miejski złoży w drugim kwartale 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Są one niezbędne do rozpoczęcia realizacji projektu. ?Projekt komunikacyjny? jest na liście projektów przeznaczonych do dofinansowania unijnego w trybie pozakonkursowym, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Szacowana wartość kosztów kwalifikowalnych wynosi 56,5 mln zł, z czego przewidywana wartość dofinansowania unijnego wynosi ponad 48 mln zł. Projekt obejmuje m.in. zakup 18 klimatyzowanych niskoemisyjnych autobusów, gruntowną modernizację infrastruktury komunikacyjnej i budowę dróg dla rowerów z infrastrukturą towarzyszącą.

W ramach opracowanej dokumentacji wykonawca ma m.in. zaproponować różne warianty przebiegu dróg dla rowerów ? koncepcję perspektywiczną układu ścieżek rowerowych w mieście oraz wytypowaną z tej koncepcji część o długości ok. 12 km, planowaną do realizacji w ramach projektu. Wskazaniem ze strony urzędu jest bitumiczna nawierzchnia projektowanych ścieżek i uwzględnienie infrastruktury towarzyszącej (m.in. separatory, stojaki rowerowe, podpórki przy osygnalizowanych skrzyżowaniach, kolorowa nawierzchnia w miejscach kolizyjnych). Wykonawca dokumentacji powinien przeanalizować pod kątem celowości i możliwości wdrożenia także inne rozwiązania, takie jak pas rowerowy, kontrapas czy ciąg pieszo-rowerowy. Zaplanowane są konsultacje społeczne zaproponowanych rozwiązań.

Dokumentacja aplikacyjna powinna zostać wykonana w ciągu 8 miesięcy od dnia podpisania umowy, a okres realizacji projektu przewidziany jest od III kwartału 2017 do III kwartału 2019 roku.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pabianice
ZIT
RPO 2014-2020
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....