TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rusza projekt BiT City aglomeracji bydgosko-toruńskiej
PAP - Opublikowano: 11.08.2009 19:43:53
Rusza projekt BiT City aglomeracji bydgosko-toruńskiej

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, prezydenci Bydgoszczy i Torunia oraz burmistrz Solca Kujawskiego 30 lipca podpisali pre-umowy dotyczące realizacji BiT City. To pierwszy, związany z finansowaniem, krok do budowy m.in. tramwaju do Fordonu. - To niezwykle ważny dla nas moment - powiedział po złożeniu podpisu na dokumentach prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz. - Z punktu widzenia bydgoszczan najważniejsza jest budowa linii tramwajowej do Fordonu, jednak pre-umowy dotyczą aż trzech obszarów, które usprawnią komunikację wewnątrz metropolii bydgosko-toruńskiej, którą budujemy.

Pierwszy obszar to inwestycje tramwajowo-kolejowe w Toruniu;drugi dotyczy głównie komunikacji publicznej pomiędzy miastami, obejmuje m.in. zakup siedmiu nowoczesnych jednostek obsługujących trasę kolejową Bydgoszcz - Toruń oraz budowę wiaduktu kolejowego w Solcu Kujawskim. Dla mieszkańców Bydgoszczy najważniejsza jest trzecia część, czyli budowa tramwaju do Fordonu, a także - leżąca w zakresie realizacji przez Urząd Marszałkowski - inwestycja związana z powstaniem linii kolejowej z centrum Bydgoszczy do portu lotniczego.
Całość dofinansowania europejskiego wyniesie ponad 124mln euro, w tym ponad 47 mln euro stanowi dofinansowanie budowy linii tramwajowej do Fordonu. Przypomnijmy, że w tym celu w lutym br. bydgoscy radni przyjęli zaproponowaną przez prezydenta Konstantego Dombrowicza uchwałę o utworzeniu spółki Tramwaj Fordon. - Obecnie jesteśmy na etapie wyboru projektanta inwestycji - wyjaśnia zastępca prezydenta Bydgoszczy Lucyna Kojder-Szweda. - Złożono siedem ofert, rozpiętość finansowa jest spora, bo dwie najtańsze ofert wyceniają koszty projektowe na ok. 5 mln zł, najdroższa na 16 mln zł. Umowa na projektowanie linii zostanie podpisana najprawdopodobniej za kilka tygodni. Prace projektowe potrwają około roku. Jednak w międzyczasie trasa, po której przebiegać będzie linia tramwajowa do Fordonu, zostanie oznaczona tak, aby mieszkańcy mogli się z nią zapoznać. Projekt BiT City na początku tego roku wpisany został do Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko pn. „Szybka Kolej Metropolitalna w bydgosko-toruńskim obszarze metropolitalnym BiT City oraz integracja systemów transportu miejskiego'.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
BiT
Bydgoszcz
Toruń
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....