TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rusza kolejny sezon poznańskich linii turystycznych. Są nowości
ZTM TransInfo.pl - Opublikowano: 25.04.2019 11:01:11
Rusza kolejny sezon poznańskich linii turystycznych. Są nowości (foto: ZTM)

Ostatni weekend kwietnia to - już tradycyjnie - czas, kiedy w Poznaniu na trasy wyruszają historyczne tramwaje i autobusy. W tym roku sezon linii turystycznych, rozpocznie się 27 kwietnia.

Na wyjątkowe wycieczki będzie można się wybrać we wszystkie soboty, niedziele i święta – aż do 29 września. Linie turystyczne co roku przyciągają wielu poznaniaków i turystów. Podczas przejażdżki można obejrzeć najpiękniejsze zakątki Poznania, a jednocześnie powspominać lub – w przypadku najmłodszych pasażerów - poznać urok starych pojazdów i poczuć klimat dawnych czasów.

W tym roku na pasażerów czekają nowości. W porównaniu z ubiegłym rokiem zmienią się trasy linii nr 0 i 100 (schemat tras poniżej). Jednak, podobnie jak w 2018r., linia autobusowa nr 100 będzie zaczynała swoją trasę z przystanku Poznań Główny, dzięki czemu osoby, które przyjadą do Poznania koleją będą mogły bez trudu przesiąść się do historycznego autobusu, którym dojada m.in. w rejon Katedry, Bramy Poznania i Śródki oraz Term Maltańskich i Nowego Zoo.

Oprócz tradycyjnych już, nocnych przejażdżek historyczną bimbą, w wybrane dni będą organizowane także późnowieczorne kursy dawnymi autobusami! Na dodatek, w tzw. kursach nocnych będzie brał udział przewodnik, który opowie o mijanych obiektach!

Obsługę linii turystycznych stanowić będą znane poznaniakom Ikarusy (260 i 280), Jelcz PR 110 i DAF MB200. W niedziele i święta na trasie będzie kursował Jelcz RTO 043, popularny "Ogórek" (kursy o godz. 12.00 i 14.00 z przystanku Poznań Główny oraz 12.45 i 14.45 z Nowego Zoo).

Na linii nr 0 najczęściej pojawiać się będzie tramwaj generacji "N" w składzie złożonym z dwóch lub trzech wagonów. Podczas wakacji z pewnością nie zabraknie okazji przejechania się "stodwójkami" (tramwaje 102N i 102Na) oraz składem wagonów 105N z pierwszej połowy lat 70. ubiegłego wieku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
zabytek
linia turystyczna
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....