TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rusza Forum Organizatorów Transportu.
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.12.2015 11:02:45
Rusza Forum Organizatorów Transportu.

11 grudnia br., w Warszawie, zostało podpisane porozumienie o współpracy w zakresie organizowania i funkcjonowania Forum Organizatorów Transportu.

Aby jak najlepiej spełniać oczekiwania mieszkańców i samorządów organizatorzy transportu publicznego postanowili wymieniać wiedzę i doświadczenia, a tym samym poznawać dobre praktyki i czerpać ze sprawdzonych już wzorców, ale też tworzyć nowe standardy.

Wspólne działania będą prowadzone w ramach Forum Organizatorów Transportu. Przedstawiciele organizatorów transportu, którzy przystąpili do FOT, będą się spotykać przede wszystkim w celu wymiany doświadczeń. Podejmując ścisłą współpracę organizatorzy transportu publicznego chcą wypracować optymalne rozwiązania m.in. w zakresie sprzedaży biletów i obsługi klientów, informacji pasażerskiej, kontroli biletów i windykacji należności, a także umów z operatorami ptz. Współpraca będzie dotyczyć także działalności przewozowej (np. stała i czasowa organizacja ruchu, rozkłady jazdy, infrastruktura przystankowa, współpraca z innymi jednostkami, gminami, przewoźnikami kolejowymi), ale również takich kwestii jak promocja, czy zagadnienia prawne.

Wśród celów FOT są również: działania na rzecz wzmocnienia pozycji zarządów zintegrowanych systemów transportu publicznego, zrównoważone finansowanie transportu publicznego, wypracowanie optymalnych modeli umów i procedur przetargów na usługi komunikacyjne, działania proekologiczne, przyjęcie planów mobilności i zarządzania ruchem, zintegrowanej informacji pasażerskiej, zintegrowanych systemów biletowych dla regionów metropolitalnych, zagwarantowanie dostępności komunikacji dla pasażerów o ograniczonej mobilności. Jesteśmy przekonani, że wzajemna wymiana doświadczeń, wiedzy o stosowanych rozwiązaniach i technologiach przyczynią się do coraz sprawniejszego zarządzania transportem publicznym, co w sposób bezpośredni przełoży się na zadowolenie pasażerów.

Podpisując porozumienie do FOT przystąpili: Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni, Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach, Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu, Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy oraz Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Nie jest to zamknięta lista bowiem do FOT będą mogli przystępować także inni organizatorzy publicznego transportu zbiorowego.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
IGKM
ZTM Warszawa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....