TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rozpoczął się proces wymiany poznańskich wiat
TransInfo.pl - Opublikowano: 16.07.2019 13:30:47
Rozpoczął się proces wymiany poznańskich wiat

W Poznaniu rozpoczął się proces wymiany wiat przystankowych. Do końca 2019 roku zostanie wymienionych 150 wiat przystankowych. Proces jest koordynowany – zgodnie z zarządzeniem prezydenta Miasta Poznania – przez Grupę MTP i należącą do niej markę City Marketing, odpowiedzialną za reklamę outdoorową.

Nowe wiaty charakteryzują się nowoczesnym designem. Są wykonane z aluminium, szkła i drewna. Konstrukcja ma kolor grafitowy z zielonymi akcentami. Typowa wiata posiada dach o szerokości blisko 200 cm, chroniący przed słońcem i deszczem oraz ściany boczne wykonane ze szkła, będące zabezpieczeniem przed wiatrem. Wiaty będą wyposażone w energooszczędne oświetlenie oraz podświetlaną gablotę informacji pasażerskiej, a także wygodną ławkę z oparciem wykonaną z drewna.

Zgodnie z ZTM

- Nowe wiaty zwiększą komfort pasażerów i jakość ich obsługi. Lepiej chronią przed deszczem i wiatrem i dzięki oświetleniu, pozwolą pasażerom korzystać z rozkładów jazdy nawet w nocy. Ich kolorystyka i konstrukcja spełnia wytyczne ZTM – mówi Bartosz Zeidler, dyrektor City Marketingu - mówi Bartosz Zeidler, dyrektor Grupy Produktów odpowiedzialny za markę City Marketing.

Proces realizacji wiat stawia wiele wyzwań z uwagi na dużą różnorodność platform przystankowych. Różnią się one między sobą zarówno długością jak i szerokością, dlatego nie da się zastosować jednego modelu wiaty. To narzuca realizatorom konieczność pogodzenia wymagań dotyczących bezpieczeństwa ruchu pasażerów i funkcjonalności wiat.

– Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo pasażerów. Musimy zapewnić swobodne przejście dla rodzin z wózkami dziecięcymi i osób z niepełnosprawnościami, w tym korzystających z wózków inwalidzkich. Dlatego każda wiata jest dopasowywana do możliwości, jakie wynikają z uwarunkowań przestrzennych – podkreśla Zeidler. Wąskie wiaty również są wyposażone w gablotę informacji pasażerskiej, oświetlenie oraz ławkę, ale z powodu ograniczeń przestrzennych, mogą mieć węższe ściany i dach.

Przystankowy terminarz

Dwie pierwsze wiaty pojawiły się w ostatni weekend w przestrzeni miejskiej przy ulicy Grunwaldzkiej, na przystanku Drzewieckiego. Typowa szeroka wiata została postawiona na przystanku autobusowym. Natomiast testowa wąska konstrukcja stanęła na przystanku tramwajowym w kierunku Junikowa. W weekend trwały prace nad maksymalnym poszerzeniem dachu konstrukcji, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pasażerów.

Równolegle trwa proces wypracowania optymalnego rozwiązania dla tak trudnych lokalizacji - proces stawiania wiat na wąskich platformach rozpocznie się w drugiej połowie 2019 r.

ZTM Poznań informuje także, że równocześnie w Poznaniu będą pojawiać się nowe wiaty na szerokich platformach przystankowych, które będą w większości lokalizacji większe niż dotychczasowe. Cały proces zakłada postawienie do 2025 roku 600 wiat oraz relokację wiat zmodernizowanych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przystanek
Poznań
ZTM Poznań

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....