TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rower szybszy od tramwaju - w Częstochowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.09.2015 09:50:53
CZŁOWIEK KONTRA MASZYNA - Częstochowa 18.09

Kursowy tramwaj rywalizował w Częstochowie z dziennikarzami na trasie 3,3 km z centrum miasta do zajezdni MPK. Przegrał tylko z jednym uczestnikiem - rowerzystą. ?Twist? się sprawdził, a moralne zwycięstwo odnieśli wszyscy bezpiecznie, sprawnie i zgodnie z przepisami - docierając do mety.

Na trasie ?Kwadraty? (przy skrzyżowaniu Alei Najświętszej Maryi Panny z aleją Wolności) ? zajezdnia MPK w Częstochowie, wzdłuż linii tramwajowej, odbył się w piątek wyjątkowy wyścig w ramach częstochowskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z rejsowym tramwajem ?Twist? nr 3 Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego ścigali się przedstawiciele częstochowskich mediów. Poruszali się biegiem, rowerem lub samochodem ? jak i czymkolwiek chcieli ? warunek był jeden, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przepisami ruchu drogowego.

Ideą rywalizacji było sprawdzenie, jak najszybciej, najbardziej komfortowo i ekonomicznie przedostać się z centrum ćwierćmilionowego miasta w godzinach szczytu do innych dzielnic, zgodnie z tytułem wydarzenia: ?Dziennikarze vs. Maszyna ? czyli alternatywnie do celu?.

Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu dziennikarzy i pracowników mediów z Gazety Wyborczej, Radia Jura, Radia RMFMaxxx, Radia Fiat, portalu FotoCzewa oraz Życia Częstochowy i Powiatu (które wystawiło najliczniejszą reprezentację). Inne lokalne redakcje, w tym Polskie Radio Katowice, TVP Katowice i TV Orion ? kibicowały.

Najszybszy okazał się rower, na którym przemknął trasą reprezentujący serwis internetowy FotoCzewa ? Mateusz Orda. Tuż po nim metę osiągnął kursowy tramwaj MPK (m.in. z prezesem częstochowskiego MPK na pokładzie), a następnie metę osiągnęli: Ania Blukacz (rowerem) z częstochowskiej redakcji RMFMaxx i kierujący samochodem Mariusz Osyra z Radia Jura (musiał zaparkować samochód pod zajezdnią MPK i dotrzeć na metę piechotą przez przejście dla pieszych). Najszybszy z grona biegaczy okazał się Wojciech Łopaciński z Życia Częstochowy i Powiatu, który długo dotrzymywał kroku tramwajowi.

Każdy po zakończeniu zmagań był owacyjnie witany przez grupę dzieci z SP 36 im. Polskich Olimpijczyków, a następnie z rąk zarządu częstochowskiego MPK w osobach Romana Bolczyka i Roberta Madeja otrzymał pamiątkowe souveniryi minerały - do uzupełnienia - po pokonaniu dystansu 3,3 km.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
Częstochowa
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....