TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rower szybszy od tramwaju - w Częstochowie
TransInfo.pl - Opublikowano: 21.09.2015 09:50:53
CZŁOWIEK KONTRA MASZYNA - Częstochowa 18.09

Kursowy tramwaj rywalizował w Częstochowie z dziennikarzami na trasie 3,3 km z centrum miasta do zajezdni MPK. Przegrał tylko z jednym uczestnikiem - rowerzystą. ?Twist? się sprawdził, a moralne zwycięstwo odnieśli wszyscy bezpiecznie, sprawnie i zgodnie z przepisami - docierając do mety.

Na trasie ?Kwadraty? (przy skrzyżowaniu Alei Najświętszej Maryi Panny z aleją Wolności) ? zajezdnia MPK w Częstochowie, wzdłuż linii tramwajowej, odbył się w piątek wyjątkowy wyścig w ramach częstochowskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Z rejsowym tramwajem ?Twist? nr 3 Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego ścigali się przedstawiciele częstochowskich mediów. Poruszali się biegiem, rowerem lub samochodem ? jak i czymkolwiek chcieli ? warunek był jeden, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przepisami ruchu drogowego.

Ideą rywalizacji było sprawdzenie, jak najszybciej, najbardziej komfortowo i ekonomicznie przedostać się z centrum ćwierćmilionowego miasta w godzinach szczytu do innych dzielnic, zgodnie z tytułem wydarzenia: ?Dziennikarze vs. Maszyna ? czyli alternatywnie do celu?.

Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu dziennikarzy i pracowników mediów z Gazety Wyborczej, Radia Jura, Radia RMFMaxxx, Radia Fiat, portalu FotoCzewa oraz Życia Częstochowy i Powiatu (które wystawiło najliczniejszą reprezentację). Inne lokalne redakcje, w tym Polskie Radio Katowice, TVP Katowice i TV Orion ? kibicowały.

Najszybszy okazał się rower, na którym przemknął trasą reprezentujący serwis internetowy FotoCzewa ? Mateusz Orda. Tuż po nim metę osiągnął kursowy tramwaj MPK (m.in. z prezesem częstochowskiego MPK na pokładzie), a następnie metę osiągnęli: Ania Blukacz (rowerem) z częstochowskiej redakcji RMFMaxx i kierujący samochodem Mariusz Osyra z Radia Jura (musiał zaparkować samochód pod zajezdnią MPK i dotrzeć na metę piechotą przez przejście dla pieszych). Najszybszy z grona biegaczy okazał się Wojciech Łopaciński z Życia Częstochowy i Powiatu, który długo dotrzymywał kroku tramwajowi.

Każdy po zakończeniu zmagań był owacyjnie witany przez grupę dzieci z SP 36 im. Polskich Olimpijczyków, a następnie z rąk zarządu częstochowskiego MPK w osobach Romana Bolczyka i Roberta Madeja otrzymał pamiątkowe souveniryi minerały - do uzupełnienia - po pokonaniu dystansu 3,3 km.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ETZT
Częstochowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....