TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rower przed hulajnogą w wyścigu pod prądem
- Opublikowano: 15.04.2019 13:29:04
Rower przed hulajnogą w wyścigu pod prądem

W nietypowym pojedynku na ulicach Katowic zmierzyły się tramwaj, oraz elektryczne: samochód, rower, deskorolka i hulajnoga.

Do pokonania miały trasę z katowickiego Załęża (lokal Hackerspace Silesia przy ulicy Ondraszka 17) na ulicę Warszawską 56 (siedziba Fundacji Napraw Sobie Miasto) z zadaniem pośrednim na poczcie głównej. Czy bycie bezemisyjnym wiąże się z utratą prędkości?

Dla większości typujących wyniki zwycięstwo roweru nie było zaskoczeniem, choć dużą niepewność wzbudzał fakt potrzeby pozostawienia roweru na czas realizacji zadania na poczcie. Mimo wszystko łączną trasę udało się pokonać w czasie niewiele przekraczającym kwadrans.

W wyścigach GOPgear z reguły jeżdżę rowerem i bardzo często osiągam dobre wyniki - tym razem do dyspozycji miałem elektryczny rower Lovelec. Całe szczęście w wersji składanej, co ułatwiło mi wejście na pocztę przy braku stojaków - mówi Dominik Czech, członek inicjatywy GOPgear, jednocześnie członek zarządu stowarzyszenia Hackerspace Silesia.

Dominik większość trasy na bardzo poręcznym składaku miejskim pokonał jeżdżąc po jezdniach, gdyż na tej trasie, oprócz fragmentu drogi rowerowej przy poczcie, dedykowana infrastruktura prawie nie istnieje.

Drugie miejsce przypadło zyskującym coraz większą popularność, szczególnie wśród pracowników korporacji, hulajnogom elektrycznym. Największym problemem okazała się tutaj jazda po chodniku, co na tę chwile jest obowiązkiem prawnym, pomimo osiągania przez takie hulajnogi prędkości na poziomie 25 km/h.

Na wąskich katowickich chodnikach trzeba było bardzo uważać, żeby nie zrobić krzywdy pieszym. Dodatkowo największym problemem były krawężniki i rozmaite rodzaje nawierzchni - mówi Maciej Lorek, uczestnik wyścigu z GOPgear.

Ekipa z hulajnogami potrzebowała około 20 minut na pokonanie całej trasy.

Na trzecim miejscu pojawiła się jednocześnie ekipa z samochodu oraz elektryczna deskorolka z czasem 26 minut.

Sam finisz był emocjonujący. Po drodze też nie brakło "przygód", wśród których najbardziej irytującą była nawierzchnia w formie "kocich łbów" oraz bardzo długie oczekiwanie na światłach - przyznaje jeżdżący na deskorolce Mirosław Wierzbicki, pomysłodawca wyścigu z GOPgear.

Samochodem, który stanął w szranki pojedynku został wypożyczony z wypożyczalni GreenGoo.

Mieliśmy sporo szczęścia - mówi Michał Długajczyk, kierowca oraz jeden z organizatorów wyścigu z ramienia GOPgear - samochody z wypożyczalni na Załężu to rzadki widok. Poza tym skorzystaliśmy z tego, że samochód elektryczny parkuje w centrum bez opłat – dodaje.

Członków formacji GOPgear, na co dzień mocno promujących transport zbiorowy, najbardziej zmartwiła jednak klęska tramwaju.

To jasne, że na tak krótkim dystansie dojście do i z tramwaju stanowi duży procent czasu całej trasy, ale ostatniego miejsca się nie spodziewaliśmy - mówi Maciej Fliegel z GOPgear, na co dzień miłośnik tramwajów. Natomiast trzeba uczciwie powiedzieć, że na przystanku czekaliśmy aż 8 minut - gdybyśmy mieli więcej szczęścia - trafilibyśmy na podium – dodaje.

Wśród największych problemów ekipa testująca ten wariant zaliczyła brak zielonej fali dla tramwajów oraz powolną wymianę pasażerów w leciwym wysokopodłogowym tramwaju sprowadzonym z Niemiec.

Ekipa GOPgear, działająca w Fundacji Napraw Sobie Miasto, już trzeci rok testuje komunikację na różnych trasach Metropolii GZM. Poza tym znana jest z wielu ciekawych happeningów jak np. pokaz mody w pociągu Kolei Śląskich czy przemarsz z własnoręcznie zbudowanym tramwajem po postulowanej trasie tramwaju do Miechowic. Wkrótce kolejne wydarzenia, warto więc śledzić fanpage GOPgear.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
hulajnoga
Katowice

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....