TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rośnie popularność krakowskiej Akademii Mobilności
TransInfo.pl - Opublikowano: 14.04.2017 09:37:56
Rośnie popularność krakowskiej Akademii Mobilności

Akademia Mobilności to cykl bezpłatnych spotkań edukacyjnych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych przez ZIKiT Kraków, Mobilis i ZW Renoma.

Podczas nich dzieci poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, ruchu pieszego, jazdy rowerem i podróżowania komunikacją miejską. Spotkania odbywają się cyklicznie i wzięła w nich już udział ponad setka dzieci. Chętnych jest tak wielu, że terminy są już zarezerwowane do czerwca!

Krakowska Akademia Mobilności odbywa się według scenariusza przygotowanego pod kątem małych uczestników. Dzieci przyjeżdżają do siedziby ZIKiT przy ul. Centralnej 53 w Krakowie specjalnym autobusem, który jest udostępniany dzięki uprzejmości firmy Mobilis. W trakcie podróży spotkają umundurowanych kontrolerów biletów z firmy Renoma. Kontrolerzy zapoznają dzieci z najważniejszymi zasadami przejazdu komunikacją miejską, przypominają na przykład, aby zawsze miały przy sobie ważną legitymację szkolną. Od września 2016 roku uczniowie szkół podstawowych w Krakowie mają zapewnione bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami, ale warunkiem jest właśnie posiadanie ważnej legitymacji.

- Dla naszej firmy jest bardzo ważne, aby dzieci zapamiętały, że kontroler biletów jest także ich pomocnikiem w podróży, podobnie jak dla osób dorosłych. Tym bardziej, że połowa krakowskich kontrolerów pracuje w mundurach, są więc łatwiej rozpoznawalni i chętnie udzielają informacji pasażerom ? mówi Sławomir Pujszo z ZW Renoma.

Lekcje organizowane są przez Zespół Mobilności Aktywnej i Zespół Prasowy ZIKiT w ramach Akademii Młodego Krakowianina. Całe wydarzenie trwa około 2,5 godziny.

- Otwieramy się na najmłodszych krakowian i sprawia nam to dużą radość, tym bardziej, że widzimy duże zainteresowanie ze strony dzieci ? mówi Marcin Korusiewicz, dyrektor ZIKiT. - Na początku spotkania uczniom przekazywana jest informacja o działaniu naszej jednostki, następnie omawiane są newralgiczne sytuacje, jakie mają miejsce w ruchu drogowym a na zakończenie odbywa się wizyta w Centrum Sterowania Ruchem, gdzie uczniowie poznają pracę inspektorów nadzorujących monitoring miasta ? opisuje dyrektor ZIKiT Kraków.

Na koniec spotkania dzieci otrzymują drobne upominki, które pomogą im w bezpiecznym poruszaniu się po mieście, np. odblaskowe breloczki i opaski oraz gadżety ZIKiT.

Organizatorzy akcji są zgodni, że już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci pozytywnych postaw, które charakteryzują się myśleniem nie tylko o sobie, ale też o najbliższym otoczeniu:

- Wykształcanie wśród najmłodszych świadomości, że podróżowanie środkami komunikacji miejskiej jest korzystne dla środowiska i przynosi wiele pozytywnych skutków, jest naszym zdaniem bardzo ważne. Mobilis z chęcią wspiera Akademię Mobilności ZiKiT, ponieważ wierzymy w edukację, a jednocześnie mamy okazję pokazania naszej kompleksowej usługi, jaką mamy możliwość dostarczać dla ZiKiT ? mówi Magdalena Selder, dyrektor marketingu Mobilis Sp. z o.o.

Na koniec składamy gratulacje wszystkim organizatorom projektu - ZIKiT Kraków, Mobilis i ZW Renoma. Dobra komunikacyjna robota!


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZIKiT Kraków
akcja
Renoma
Mobilis
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...