TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Rasistowski atak w gdańskim autobusie. Są zarzuty
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 29.05.2019 16:30:43
Znieważali w autobusie. Zajmie się nimi sąd

Gdańska policja postawiła w środę dwóm mężczyznom zarzuty znieważenia na tle narodowościowym obywateli Indii. Podejrzani w lutym br. obrzucili rasistowskimi wyzwiskami podróżujących z nimi autobusem dwóch cudzoziemców. Sprawcy przyznali się do winy i wyrazili skruchę.

O postawieniu zarzutów dwóm gdańszczanom w wieku 31 i 37 lat poinformowała PAP w środę asp. Karina Kamińska oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Rasistowski atak

Wyjaśniła, że obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące znieważenia na tle narodowościowym, za popełnienie którego to przestępstwa grozi do trzech lat więzienia, a dodatkowo jednemu z nich zarzucono naruszenie nietykalności cielesnej dwóch cudzoziemców.

Kamińska poinformowała, że obaj podejrzani przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw i wyrazili skruchę. Policja zwróci się do nadzorującej sprawę prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Kamińska wyjaśniła, że trwają poszukiwania trzeciego mężczyzny, który brał udział w przestępstwie. "Jego tożsamość jest znana policjantom, a jego zatrzymanie jest kwestią czasu" – poinformowała.

Lutowe zdarzenie

Jak przypomniała, do zdarzenia, w którym poszkodowanych zostało dwóch obywateli Indii, doszło 4 lutego br. w jednym z gdańskich autobusów. Cudzoziemcy zostali obrzuceni rasistowskimi wyzwiskami przez trzech mężczyzn podróżujących tym samym pojazdem.

"Czarnuchy siedzą, a biali muszą stać" – krzyczał jeden z nich. Agresorzy wyzywali i znieważali Hindusów przez kilka minut. Mężczyźni nie reagowali na inwektywy. Kiedy wysiadali na swoim przystanku, jeden z nich został uderzony w plecy. Niedługo po zajściu zgłosili sprawę w komisariacie policji.

Kamińska poinformowała, że pracujący nad sprawą policjanci z grupy dochodzeniowo śledczej Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu i wytypowali potencjalnych sprawców. W ostatnich dniach funkcjonariusze zdecydowali się upublicznić wizerunki trzech napastników.

"Niemal natychmiast po publikacji wizerunku do policjantów zaczęły napływać różne zgłoszenia. Kilka z nich potwierdziło informacje zdobyte już przez policjantów z Gdańska" – wyjaśniła Kamińska.

Do zatrzymania dwójki mężczyzn doszło we wtorek. Jednego z nich zatrzymali dzielnicowi. Drugi został zatrzymany przez policyjnych wywiadowców w historycznym centrum Gdańska: poszukiwanego mężczyznę zauważył i zawiadomił o tym funkcjonariuszy mieszkaniec Gdańska, który rozpoznał sprawcę dzięki wizerunkowi opublikowanemu w lokalnych mediach. (PAP)Autor: Anna Kisicka


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
chuligan
Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....