TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

R&G z ofertą dla Radomska: SDIP + wiaty
TransInfo.pl - Opublikowano: 01.02.2019 18:30:16
R&G z ofertą dla Radomska. Na SDIP; fot. UM Radomsko

Radomsko jest już po terminie otwarcia ofert w przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest wykonanie robót polegających na dostawie i montażu dwustronnych tablic przystankowych LED oraz budowie instalacji elektrycznej zalicznikowej w ramach zadania pod nazwą: "Wymiana taboru autobusów miejskich na pojazdy niskoemisyjne oraz rozwój inteligentnych systemów transportowych w Radomsku".

Miasto otrzymało jedną propozycję.

Pochodzi ona od R&G Plus Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu i opiewa na cenę 851 190,75 PLN brutto. Tymczasem zamawiający chce przeznaczyć na wykonanie tego zadania kwotę nieco niższą, bo 821 947,17 PLN.

Zaskoczenia więc nie ma, bo miasto już wcześniej podjęło współpracę właśnie z R&G. Mimo, że oferta tej firmy przekracza szacunki miasta, to należałoby się spodziewać jej akceptacji, bo różnica nie jest duża. Ponadto, w ofercie mieleckiej spółki czytamy, iż deklaruje ona wykonanie zamówienia w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, a także firma ta udzieli gwarancji w okresie 60 miesięcy na przedmiot zamówienia. Czekamy zatem na rozstrzygnięcie miasta. Przypomnijmy, że zamówienie dotyczy inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Tablice SDIP, wiaty, oprogramowanie…

Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

- wykonanie robót polegających na dostawie i montażu 17 sztuk dwustronnych tablic przystankowych LED wraz z konstrukcjami wsporczymi (słupami stalowymi ocynkowanymi i malowanymi proszkowo), wraz z podłączeniem do sieci energetycznej, wyposażonymi co najmniej w złącza i modemy przemysłowe GPRS/EDGE/UMTS,

- dostawę i montaż 2 wiat przystankowych oraz wymianę 12 wiat na nowe,

- wykonanie zalicznikowej instalacji elektrycznej służącej do zasilania tablic i wiat przystankowych,

- dostarczenie, wdrożenie, zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania serwerowego,

- integrację oprogramowania serwerowego z systemem do planowania rozkładu jazdy, będącym w posiadaniu MPK w Radomsku,

- integrację systemu ze stroną internetową,

- szkolenie personelu,

- przystosowanie i wyposażenie pomieszczeń oraz instalację oprogramowania na dyspozytorni MPK.

Tablice SDIP

Tablice mają być zlokalizowane na następujących przystankach: A. Krajowej Bloki, A. Krajowej Garaże, L. Czarnego Poczta, L. Czarnego Basen, Piastowska Bursa, Piastowska Bank, Piastowska Tysiąclecia (N), Piastowska Tysiąclecia (P), Plac 3 Maja Poczta, Plac 3 Maja Park, Reymonta Radomka, Reymonta Centrum Handlowe, Reymonta Kościuszki, Krasickiego Biedronka, 11 Listopada Szkoła (N), 11 Listopada ZMG (N), Batorego. Będą to tablice 5-wierszowe, a na przystankach Plac 3 Maja Poczta i Plac 3 Maja Park – tablice 8-wierszowe.

Specyfikacja tablic

Tablice przystankowe dwustronne muszą współpracować z istniejącym systemem pasażerskiej informacji przystankowej autorstwa firmy R&G PLUS Sp. z o.o. z Mielca, w który wyposażone są wszystkie autobusy komunikacji miejskiej w Radomsku, który dzięki sygnałowi GPS i Wi-Fi pozwala na aktualną lokalizację każdego pojazdu autobusowego, czas przyjazdu – odjazdu.

Zamawiający wymaga, aby tablice były wykonane w technologii LED (diody w kolorze pomarańczowym). Będą one pokazywać nie tylko informacje o najbliższych odjazdach autobusów, lecz również komunikaty specjalne, które pojawiać się mają w dolnym wierszu. W przypadku braku danych o rzeczywistym czasie odjazdu danego pojazdu tablica będzie wyświetlić informację rozkładową.

Ponadto, tablice powinny być wyposażone w wandaloodporny przycisk na konstrukcji wsporczej, uruchamiający zapowiedź głosową dotyczącą informacji o odjazdach prezentowanych na tablicy. W standardzie znaleźć się ma układ automatycznej regulacji jasności świecenia. Każda z tablic będzie wyposażona w czujnik natężenia światła zewnętrznego, który automatycznie dobierze jasność świecenia diod w zależności od występujących warunków pogodowych i pory dnia. Powierzchnie czołowe każdej ze stron tablicy będą odchylone od pionu od 5° do 8° w kierunku chodnika.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
R&G
Radomsko
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....