TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

R&G o włos wygrywa z mpT w Radomsku
- Opublikowano: 31.05.2019 16:30:21
R&G o włos wygrywa z mpT w Radomsku

W Radomsku wreszcie udało się pozytywnie zakończyć przetarg na dostawę i montaż dwustronnych tablic przystankowych LED oraz budowę instalacji elektrycznej zalicznikowej w ramach zadania pod nazwą: "Wymiana taboru autobusów miejskich na pojazdy niskoemisyjne oraz rozwój inteligentnych systemów transportowych w Radomsku".

23 maja miasto podpisało umowę z R&G PLUS Sp. z o. o., a jej wartość to 811 800,00 PLN. R&G pokonało swojego konkurenta (mpTechnology) zaledwie o 0,56 pkt.

O zwycięstwie zadecydowała minimalnie niższa cena mieleckiej spółki. Największym zwycięzcą tego rozdania okazuje się miasto, które uzyskało stosunkowo niskie ceny. Jednak dojście do tego momentu nie było łatwe. Udało się to bowiem dopiero za trzecim razem. Poprzednie przetargi kończyły się unieważnieniem. Pojawiło się również odwołanie ze strony mpTechnology.

Mimo tych przeszkód na ulicach Radomska w ciągu 5 miesięcy pojawią się nowe tablice SDIP. Będą one objęte gwarancją w okresie 72 miesięcy. Przypomnijmy, że zamówienie dotyczy inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zadania dla R&G

Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:

- wykonanie robót polegających na dostawie i montażu 17 sztuk dwustronnych tablic przystankowych LED wraz z konstrukcjami wsporczymi (słupami stalowymi ocynkowanymi i malowanymi proszkowo), wraz z podłączeniem do sieci energetycznej, wyposażonymi co najmniej w złącza i modemy przemysłowe GPRS/EDGE/UMTS,

- wykonanie zalicznikowej instalacji elektrycznej służącej do zasilania tablic i wiat przystankowych,

- dostarczenie, wdrożenie, zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania serwerowego,

- integrację oprogramowania serwerowego z systemem do planowania rozkładu jazdy, będącym w posiadaniu MPK w Radomsku,

- integrację systemu ze stroną internetową,

- szkolenie personelu,

- przystosowanie i wyposażenie pomieszczeń oraz instalację oprogramowania na dyspozytorni MPK.

Lokalizacja nowych tablic

Tablice mają być zlokalizowane na następujących przystankach: A. Krajowej Bloki, A. Krajowej Garaże, L. Czarnego Poczta, L. Czarnego Basen, Piastowska Bursa, Piastowska Bank, Piastowska Tysiąclecia (N), Piastowska Tysiąclecia (P), Plac 3 Maja Poczta, Plac 3 Maja Park, Reymonta Radomka, Reymonta Centrum Handlowe, Reymonta Kościuszki, Krasickiego Biedronka, 11 Listopada Szkoła (N), 11 Listopada ZMG (N), Batorego. Będą to tablice 5-wierszowe, a na przystankach Plac 3 Maja Poczta i Plac 3 Maja Park – tablice 8-wierszowe.

Specyfikacja tablic

Tablice przystankowe dwustronne muszą współpracować z istniejącym systemem pasażerskiej informacji przystankowej autorstwa firmy R&G PLUS Sp. z o.o. z Mielca, w który wyposażone są wszystkie autobusy komunikacji miejskiej w Radomsku, który dzięki sygnałowi GPS i Wi-Fi pozwala na aktualną lokalizację każdego pojazdu autobusowego, czas przyjazdu – odjazdu.

Tablice będą wykonane w technologii LED (diody w kolorze pomarańczowym). Mają one pokazywać nie tylko informacje o najbliższych odjazdach autobusów, lecz również komunikaty specjalne, które pojawiać się będą w dolnym wierszu. W przypadku braku danych o rzeczywistym czasie odjazdu danego pojazdu tablica będzie wyświetlać informację rozkładową.

Ponadto, tablice powinny być wyposażone w wandaloodporny przycisk na konstrukcji wsporczej, uruchamiający zapowiedź głosową dotyczącą informacji o odjazdach prezentowanych na tablicy. W standardzie znaleźć się ma układ automatycznej regulacji jasności świecenia. Każda z tablic będzie wyposażona w czujnik natężenia światła zewnętrznego, który automatycznie dobierze jasność świecenia diod w zależności od występujących warunków pogodowych i pory dnia. Powierzchnie czołowe każdej ze stron tablicy będą odchylone od pionu od 5° do 8° w kierunku chodnika.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
SDIP
R&G
Radomsko
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....