TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

R&G chce wyposażyć tarnowskie autobusy w ekrany LCD i monitoring z rozpoznawaniem twarzy
- Opublikowano: 07.08.2018 10:48:43
R&G chce wyposażyć tarnowskie autobusy w ekrany LCD i monitoring z rozpoznawaniem twarzy (foto: tarnow.pl)

Niedawno pisaliśmy o tym jak MPK Tarnów chce wyposażyć swoje starsze autobusy w tablice LCD czy też w monitoring z rozpoznawaniem twarzy.

Przewoźnik prowadzi 2 postępowania w trybie zapytania ofertowego dla każdej z inwestycji. Wiemy już kto jest zainteresowany wykonaniem rzeczonych przedsięwzięć.

Tablice LCD i 1 oferta

W zamówieniu na dostawę i montaż wewnętrznych tablic informacyjnych LCD do 55 autobusów ofertę złożyła 1 firma. Jest nią R&G Plus Sp. z o.o., a jej propozycja opiewa na cenę 243540,00 PLN brutto oraz termin wykonania zamówienia od 17 września do 16 października. Firma chce udzielić gwarancji na przedmiot zamówienia w okresie 36 miesięcy. Problem w tym, że zamawiający miał przygotowany budżet na to zadanie w wysokości 202950,00 PLN. MPK ma zatem 2 wyjścia – znalezienie dodatkowych środków i akceptację oferty albo unieważnienie przetargu. Dodajmy, że inwestycja w tablice LCD jest realizowana w ramach większego projektu pod nazwą: "Poprawa jakości komunikacji miejskiej na obszarze działania Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie". Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Monitoring i… brak zaskoczenia

Z kolei monitoring wizyjny do autobusów z wariantem rozpoznawania twarzy dostarczyć chce również 1 firma. I w tym przypadku jest to także R&G Plus. Cena złożonej oferty wynosi 353748,00 PLN brutto i mieści się ona w budżecie zamawiającego, który zamknął się w kwocie 361620,00 PLN. Dodatkowo wykonawca udzieli gwarancji w okresie 36 miesięcy. To zamówienie podobnie jak wyżej opisane będzie realizowane w ramach projektu pod nazwą: "Poprawa jakości komunikacji miejskiej na obszarze działania Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie".

Warto podkreślić, że oferta od R&G nie jest zaskoczeniem, bowiem MPK Tarnów posiada już urządzenia tej marki – choćby SIP czy komputery pokładowe.

Jakie tablice LCD?

Przypomnijmy, że jeśli MPK zdecyduje się na akceptację oferty R&G to wykonawca ten dostarczy i zamontuje w autobusach 55 tablic LCD jednostronnych, podświetlanych w technologii LED, o przekątnej od 21 do 23 cali i rozdzielczości minimum 1920 x 1080. Mają one zostać umieszczone w osi podłużnej autobusów, pod sufitem, w miejscu i sposób zapewniający dobrą widoczność dla pasażerów. W każdym autobusie ma być zamontowana 1 tablica. Ekrany LCD będą wyświetlały takie informacje jak: oznaczenie linii, przystanek docelowy, przebieg trasy (ulic z przystankami), aktualny czas i data, czas pozostały do odjazdu autobusu z przystanku końcowego, informacja o bieżącym przystanku (przed dojazdem do niego), informacja o następnym przystanku (po odjeździe z bieżącego przystanku), napis STOP w przypadku naciśnięcia przez pasażera przycisku "na żądanie". Informacje te mają znaleźć się w górnej części ekranu. W dolnej zaś – zostanie wyświetlona mapa z aktualnym położeniem autobusu, na podstawie danych o bieżącej pozycji GPS, przekazanych z komputera pokładowego, a także pojawi się tam informacja o następnych przystankach.

Wymagania dla monitoringu

Być może MPK podpisze również umowę z R&G w zakresie dostawy i montażu monitoringu wizyjnego do autobusów z wariantem rozpoznawania twarzy – w 8 autobusach klasy MAXI wskazanych przez zamawiającego. Każdy zestaw monitoringu powinien zawierać rejestrator odpowiedzialny za zapis dźwięku i obrazu i za komunikację z istniejącym u zamawiającego komputerem pokładowym. Oprócz powyższego zamawiający wymaga przygotowania rejestratora do obsługi w przyszłości oprogramowania systemu rozpoznawania twarzy. Oprogramowanie to powinno umożliwić synchronizowanie on-line bazy zdjęć między serwerem monitoringu a rejestratorem w autobusie. Ma również realizować wysyłanie komunikatu do serwera o wykryciu osoby wraz z danymi o lokalizacji, numerze autobusu i wyświetlenie w aplikacji centralnej monitoringu zdjęcia w czasie rzeczywistym. Powyższe funkcjonalności będą uzgadniane w późniejszym etapie realizacji projektu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
R&G
Tarnów
monitoring
MPK Tarnów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....