TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Radomska Karta Miejska z unijnym dofinansowaniem
MZDIK RADOM - Opublikowano: 22.09.2012 11:28:05
Radomska Karta Miejska z unijnym dofinansowaniem

W Radomiu będzie wdrażany system karty miejskiej (Radomskiego Biletu Elektronicznego). W środę, 19 września, w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu została podpisana umowa o dofinansowanie tego projektu z funduszy unijnych. Podpisali ją: prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak oraz wicemarszałek województwa Leszek Ruszczyk. –„Pierwsze działania związane z wprowadzeniem karty miejskiej w Radomiu podjęliśmy już na początku zeszłej dekady. Projekt skonkretyzowano w roku 2009, a w kolejnym złożyliśmy wniosek o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 (w ramach działania 5.1: Innowacje w komunikacji miejskiej) –można przeczytać na stronie MZDiK Rzeszów. - Dofinansowanie uzyskaliśmy pod koniec 2011 roku. Umowa została z kolei podpisana w dniu 19 września 2012 roku. Przetarg na zakup i dostawę urządzeń składowych systemu ogłosimy wkrótce po podpisaniu umowy. Planujemy, że w ciągu sześciu kolejnych miesięcy wyłonimy dostawcę sprzętu i oprogramowania.”

Projekt powinien być zrealizowany w ciągu dwóch lat od podpisania umowy na dofinansowanie. Jego wartość to prawie 9 milionów złotych, dofinansowanie wynosi około 6,5 miliona złotych (czyli 85 procent kosztów kwalifikowanych). Resztę kwoty projektu ma pokryć miasto. Projekt ten zakłada wdrożenie karty miejskiej oraz systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Bezkontaktowa karta elektroniczna umożliwi przede wszystkim pobieranie opłat za przejazdy autobusami miejskimi. System będzie natomiast informował oczekujących na przystankach o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusu i o zmianach w rozkładzie jazdy. Tablice informacyjne systemu zostaną zamontowane na 44 kluczowych przystankach przy głównych ulicach Radomia. Wyłoniona w przetargu firma będzie musiała dostarczyć między innymi urządzenia pokładowe do około 200 pojazdów (do autobusów miejskich oraz samochodów Działu Obsługi Transportu Osób Niepełnosprawnych MZDiK), wyposażenie punktów obsługi klienta, czytniki dla kontrolerów, około 85 tysięcy kart elektronicznych, a także oczywiście urządzenia systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Przetarg obejmie także zakup i dostawę niezbędnego oprogramowania, montaż i wdrożenie systemu oraz przeszkolenie pracowników do obsługi systemu i wszystkich urządzeń składowych.
W początkowym okresie karta miejska będzie służyć jako elektroniczny nośnik dla biletów miesięcznych i okresowych radomskiej komunikacji miejskiej. Kartą będzie można posługiwać się także jako elektroniczną portmonetką i płacić nią za pojedyncze przejazdy autobusami. Nieco później planowane jest rozszerzenie funkcjonalności karty i kodowanie na niej też dodatkowych usług. Kartą można byłoby płacić za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, mogłaby ona zastąpić legitymacje szkolne, studenckie i karty biblioteczne. Przewidywana jest też współpraca z Kolejami Mazowieckim.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
Radom
karta miejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....