TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Radom przygotowuje się do Air Show. Spodziewanych co najmniej 180 tys. widzów
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 23.08.2018 10:05:01
Radom przygotowuje się do Air Show. Spodziewanych co najmniej 180 tys. widzów

Radom jest przygotowany do Air Show - zapewnił prezydent tego miasta Radosław Witkowski. W weekend na radomskim lotnisku odbędą się międzynarodowe pokazy lotnicze, w których wezmą udział piloci i maszyny z 22 państw.

W ocenie prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego miasto jest bardzo dobrze przygotowane do Air Show. "Radomskie lotnisko jest najlepszym miejscem w Polsce do organizacji tak dużych pokazów lotniczych" - zapewnił Witkowski na poniedziałkowej konferencji prasowej. Podczas dwudniowej imprezy organizatorzy spodziewają co najmniej 180 tys. widzów.

Miasto organizuje Air Show wspólnie z wojskiem. Jest odpowiedzialne za zapewnienie komunikacji publicznej, przygotowanie i obsługę parkingów, utrzymanie czystości na lotnisku, zabezpieczenie medyczne pokazów i dostawę wody pitnej.

Witkowski poinformował, że miasto jest gotowe do przyjęcia tysięcy gości. W sobotę i niedzielę w Radomiu zostanie wyznaczonych 15 stref parkingowych – w sumie około 14 tys. miejsc. Po zostawieniu na którymś z nich auta na pokazy na lotnisko będzie można dojechać autobusami 11 linii (sześć linii regularnych nr 1, 5, 11, 14, 17, 21 oraz pięć linii specjalnych na pokazy).

Dojazd na lotnisko ze stref miejskich i powrót komunikacją miejską będzie możliwy na podstawie paragonu z parkingu bez konieczności kupowania biletów na przejazdy autobusami. Dla osób niepełnosprawnych miejskie parkingi będą bezpłatne.

Według szacunków Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu autobusy dowożące widzów na lotnisko przejadą w sumie około 15 tys. kilometrów.

Podczas Air Show Wodociągi Miejskie zapewnią wodę do picia - na płycie lotniska zorganizują pięć punktów dystrybucji. O zabezpieczenie medyczne imprezy zadba Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego. Na lotnisku będą patrole ratownicze piesze oraz na quadach i motocyklach. Będzie też działał szpital polowy.

Miasto oszacowało koszt obsługi tegorocznego Air Show na około 1,5 mln zł. Przy organizacji dwudniowej imprezy będzie pracowało ponad 1,5 tys. osób, które mają zadbać o bezpieczeństwo i komfort gości pokazów.

Dyrektor kancelarii prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński powiedział, że miasto przygotowało także 80 tys. opasek dla dzieci. Będzie je można pobrać przy czterech wejściach na lotnisko. Na opasce należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz numer telefonu do opiekuna - gdyby pociecha zagubiła się na lotnisku, łatwiej będzie znaleźć jej opiekunów.

Na Air Show będzie także stoisko promocyjne Urzędu Miejskiego. "Kilkanaście tysięcy gadżetów trafi nieodpłatnie w ręce naszych gości. Będą to m.in. furażerki z logo miasta, które na każdych pokazach robią furorę, a także materiały informacyjne i pamiątkowe kartki pocztowe" – poinformował Tyczyński.

Władze Radomia zapraszają także na imprezy towarzyszące na miejskim deptaku. W piątek zagra tam Kraków Street Band, w sobotę odbędą się warsztaty familijne i warsztaty taneczne oraz finał pokazów Radom Fashion Show, a w niedzielę wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Air Show w Radomiu to największa taka impreza lotnicza w kraju. W tym roku uświetni obchody 100-lecia lotnictwa wojskowego w Polsce. W sobotę i niedzielę na Air Show zaprezentuje się ponad 100 samolotów i śmigłowców z 22 państw.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
lotnisko
linia

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....