TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Radom podsumował komunikacyjny rok 2017
TransInfo.pl - Opublikowano: 05.01.2018 11:44:20
Radom podsumował komunikacyjny rok 2017

Co wydarzyło się w 2017 roku w radomskiej komunikacji miejskiej? Oto podsumowanie MZDiK.

Ważną zmianą było uruchomienie tak zwanego ciepłego guzika w autobusach. Jest to znany dobrze z wielu innych polskich miast system otwierania drzwi przyciskiem przez pasażerów. Kierowca nie musi wtedy bez potrzeby otwierać wszystkich drzwi, dzięki czemu w środku wozu łatwiej jest utrzymać odpowiednią temperaturę.

Pod koniec stycznia zmieniła się trasa autobusów linii 26. Wcześniej kończyły one trasę na ulicy Wernera. Obecnie podstawowe kursy wykonywane są do nowej pętli końcowej Wacyn / Uniwersytecka, dzięki czemu poprawiła się tam obsługa komunikacyjna Radomskiego Centrum Onkologii oraz Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Niewielkie korekty trasy objęły linię 20. Kursuje ona teraz ulicami Grzebieniową i Świerkową (zamiast Galla Anonima i Starachowicką).

Tradycyjnie ogromnym wyzwaniem logistycznym była obsługa komunikacyjna pokazów lotniczych Air Show 2017 na radomskim lotnisku. Wszystkie autobusy komunikacji miejskiej, które obsługiwały wtedy jedenaście linii dowozowych, wykonały przez dwa dni około 2000 kursów do alei Wojska Polskiego i tyle samo z powrotem. Nad organizacją ruchu kołowego i komunikacji miejskiej czuwało w ten szczególny weekend około czterdziestu pracowników MZDiK Radom.

Równie dużym wyzwaniem było także przygotowanie transportu w dniu Wszystkich Świętych. Bezpłatna komunikacja miejska przyciągnęła 1 listopada tłumy. Takie zasady obowiązywały w tym roku po raz pierwszy, lecz po dosyć dużej frekwencji pasażerów w autobusach widać było, że część radomian zrezygnowała dzięki temu z jazdy samochodami.

Korzystanie z imiennej Radomskiej Karty Miejskiej stało się od lutego jeszcze łatwiejsze. Uruchomiona została wtedy możliwość doładowywania elektronicznej portmonetki bądź zakupu biletu przez Internet przy wykorzystaniu płatności elektronicznych. Z kolei od września uczniowie podróżujący autobusami mogą zakodować na kartach miejskich bilety szkolne, ważne od 1 września aż do 30 czerwca. Pojawiły się także bilety semestralne. To sposób na oszczędności!

Dziesięć podświetlanych wiat przystankowych z dużymi gablotami na rozkłady jazdy i mapy układu komunikacyjnego postawiliśmy pod koniec roku w centrum miasta: przy ulicach Sienkiewicza, Mickiewicza, Traugutta, Malczewskiego i Żeromskiego. Nowe zadaszenie pojawiło się również przy ulicy Witosa. Z kolei na radomskim Południu uruchomione zostały cztery tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, wyświetlające czasy przyjazdu autobusów linii miejskich. Stanęły one przy ulicach Wierzbickiej, Czarnoleskiej i Sycyńskiej (wyłącznie w kierunku centrum Radomia).

Radomska firma Michalczewski wygrała przetarg na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego. Już w sierpniu 2018 roku wyjedzie 28 fabrycznie nowych autobusów Autosan Sancity M12LF, wyposażonych w klimatyzację, monitoring, ładowarki USB i tak zwany ciepły guzik, a ponadto w kasowniki w ramach systemu Radomskiej Karty Miejskiej i System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Co istotne, kierowcy zatrudnieni przez tego operatora komunikacji miejskiej z Radomia będą wykonywać swoje obowiązki w oparciu o umów o pracę.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
Radom

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....