TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Radom: Bilety u kierowcy także w dni powszednie
MZDIK RADOM 25.07.2009 - Opublikowano: 25.07.2009 19:26:49
Radom: Bilety u kierowcy także w dni powszednie

Od 25 lipca 2009 roku wejdą w życie nowe przepisy porządkowe dotyczące przewozów w komunikacji miejskiej. Kierowcy autobusów będą sprzedawać bilety w dni powszednie w godzinach 18:00-6:00, a w dni wolne - całą dobę. Od 1 czerwca 2009 roku obowiązuje uchwała Rady Miejskiej w Radomiu nr 525/2009 z dnia 20 kwietnia 2009 roku, zmieniająca ceny urzędowe za usługi przewozowe w komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych miasta Radomia. Powyższe zmiany dotyczyły tylko cen biletów, sprzedawanych przez kierowców autobusów komunikacji miejskiej. Został wtedy wprowadzony bilet specjalny w cenie 3,00 zł (normalny) i 1,50 zł (ulgowy). Dotychczas bilety u kierowców autobusów można było kupować wyłącznie w niedziele i święta.
Na sesji Rady Miejskiej w dniu 25 maja 2009 roku została przyjęta uchwała nr 548/2009. Rozszerzyła ona sprzedaż wyżej wymienionych biletów specjalnych przez kierowców autobusów także na dni powszednie (w godzinach od 18:00 do 6:00) oraz soboty (przez całą dobę). Zgodnie z obowiązującymi procedurami, uchwała ta zacznie obowiązywać po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego, czyli od dnia 25 lipca 2009 roku.
W nowych przepisach porządkowych zapisano również, że pasażer, który nie posiada biletu, powinien bezzwłocznie dokonać zakupu u kierowcy (powyższy punkt nie dotyczy oczywiście okresu pomiędzy godzinami 6:00 i 18:00 w dni powszednie, kiedy taka sprzedaż w autobusach nie będzie prowadzona). W pozostałym okresie (czyli w dni powszednie w godzinach od 18:00 do 6:00, a także w soboty, niedziele i święta przez całą dobę) kierowcy autobusów będą mogli odmówić sprzedaży biletów specjalnych tylko wtedy, kiedy opóźnienie danego kursu przekroczy 4 minuty w stosunku do rozkładu jazdy. Od 25 lipca brak możliwości nabycia biletu z tego powodu nie będzie zwalniał pasażera z odpowiedzialności za przejazd bez ważnego biletu. Warto zatem wcześniej zaopatrzyć się w kilka biletów jednorazowych i nosić je na wszelki wypadek. Zaktualizowane przepisy porządkowe związane z przewozem osób i bagażu środkami komunikacji miejskiej w granicach administracyjnych gminy miasta Radomia zostaną wywieszone w autobusach z dniem wejścia wymienionych zmian. Będą również tego dnia udostępnione na naszej stronie internetowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK
Radom
bilet
kierowca
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....