TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Radom: bilety okresowe wyłącznie na RKM oraz tańsze sieciówki
MZDIK RADOM - Opublikowano: 29.05.2015 10:07:25
Radom: bilety okresowe wyłącznie na RKM oraz tańsze sieciówki

Jeszcze tylko przez około miesiąc będą w ofercie papierowe bilety okresowe. Od 1 lipca 2015 roku będą one dostępne tylko w wersji elektronicznej, czyli zakodowane na kartach miejskich. Tego samego dnia wejdzie w życie zmieniona taryfa - stanieją sieciówki, a także elektroniczne bilety jednorazowe na przejazd do dwóch przystanków.

Do 25 maja wystawiono już ponad 13 tysięcy kart. Z szacunków MZDiK wynika, że ponad połowa użytkowników biletów okresowych ma je zakodowane właśnie na Radomskich Kartach Miejskich. Ci, którzy wciąż używają biletów papierowych, powinni w najbliższych tygodniach postarać się o własną kartę miejską. Dotyczy to również posiadaczy kart Rodzina Plus, które upoważniają do zakupu biletów okresowych ze zniżką. Organizator apeluje o niezostawianie tego na ostatnią chwilę. Wypełnienie i złożenie wniosku trwa tylko kilka minut, w punktach nie ma teraz kolejek, a na gotową kartę czeka się najwyżej kilka dni. Pod koniec czerwca chętnych do wyrobienia kart może być o wiele więcej.

Kodowanie od 1 lipca biletów okresowych tylko na kartach miejskich zostanie poprzedzone zarządzeniem prezydenta Radomia. Nie oznacza to, że jednego dnia wycofane zostaną z obiegu wszystkie papierowe sieciówki. Gdy ktoś kupi taki bilet przykładowo pod koniec czerwca tego roku, to będzie on honorowany aż do dnia upływu jego ważności (może to być nawet bilet 150-dniowy, czyli najdłuższy okresowy). Kolejny bilet pasażer otrzyma jednak już w wersji elektronicznej.

Ponadto zgodnie z niedawną decyzją Rady Miejskiej, 1 lipca wchodzi w życie zmieniona taryfa biletowa. Najważniejsza zmiana to niższa cena bardzo popularnych w Radomiu sieciówek. To pierwsza od wielu lat obniżka ich cen. Obecnie bilet miesięczny normalny na wszystkie linie kosztuje 88 złotych, a taki sam ulgowy - 44 złote. Od lipca oba będą tańsze i będą kosztować odpowiednio 80 i 40 złotych - a zatem mniej więcej tyle, ile trzeba było płacić za nie przed czterema laty, czyli w roku 2011. Obniżka cen sieciówek dotyczy także biletów dla posiadaczy kart Rodzina Plus, które od lipca tego roku będą kosztować odpowiednio 60 i 30 złotych (teraz trzeba płacić za nie 66 i 33 złote).

Druga ze zmian w cenniku usług przewozowych dotyczy obniżki cen biletów jednorazowych w wersji elektronicznej, dotyczących przejazdów na dystansie do dwóch przystanków. Obecnie pasażer, który kupi taki bilet za pomocą karty przyłożonej do kasownika i który przejedzie maksymalnie dwa przystanki, po ponownym zbliżeniu karty do kasownika przed wyjściem z pojazdu uzyska naliczony automatycznie przez system rabat: opłata za bilet jednorazowy normalny wynosi w takim przypadku 2,40 zł, zaś za bilet jednorazowy ulgowy - 1,20 zł. Radni na wniosek prezydenta Radomia zdecydowali niedawno o obniżeniu tych opłat - odpowiednio do 2 złotych i 1 złotego. Żeby skorzystać z niższych cen elektronicznych biletów jednorazowych, wystarczy wyrobić sobie Radomską Kartę Miejską, a później doładować ją w siedzibie MZDiK, jednym z trzech punktów firmowych MZDiK lub w punktach prowadzonych przez partnerów.

WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
Radom
bilety
karta miejska

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....