TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Przyczółek Grochowski bardziej dostępny dla pasażerów
- Opublikowano: 28.06.2018 14:21:40
Przyczółek Grochowski bardziej dostępny dla pasażerów (foto: ZDM)

Kolejny węzeł przesiadkowy Trasy Łazienkowskiej ma szansę stać się bardziej dostępny i wygodny dla pieszych, w tym osób z ograniczoną mobilnością, oraz rowerzystów.

ZDM ogłosił przetarg na zaprojektowanie zmian na Przyczółku Grochowskim. To kolejny krok w kierunku poprawy dostępności przystanków autobusowych na Trasie Łazienkowskiej, w ramach projektu Dostępna Łazienkowska.

Węzeł przesiadkowy Przyczółek Grochowski to połączenie al. Stanów Zjednoczonych z ul. Ostrobramską i Kinową. Są tu cztery przystanki autobusowe obsługujące 11 linii autobusowych. Są one dość oddalone od siebie, a dostęp do nich z wielu stron jest utrudniony przez schody. Kilka lat temu część węzła została dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością – wprowadzono pochylnie na przystanki, powstała też rampa na kładkę nad łącznicą prowadzącą w stronę ul. Ostrobramskiej. Po północnej stronie węzła pozostały jednak nadal schody niedostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Dlatego ZDM planuje przebudowę węzła tak, aby maksymalnie ułatwić dotarcie na przystanki i przesiadki, ale też pokonanie węzła pieszo i rowerem. Zmiany obejmą m.in. przystanki autobusowe. Przystanek w kierunku Ronda Wiatraczna zostanie przesunięty pod wiadukt, zaś ten na ul. Ostrobramskiej (w kierunku centrum) znajdzie się o 50 m bliżej węzła, za kładką. Wszystkie perony przystankowe zostaną wyremontowane i podniesione do poziomu 16 cm ponad jezdnię, co ułatwi wsiadanie do autobusów. Pojawią się też dodatkowe miejsca siedzące i system informacji pasażerskiej.

ZDM chce również poprawić dostępność północno-wschodniej strony węzła. Zamiast schodów powstaną pochylnie, umożliwiające przejście pod łącznicą z centrum do ul. Kinowej. Przy okazji, powstanie także droga dla rowerów od ul. Międzyborskiej do ul. Kinowej. Remont lub przebudowa na potrzeby ruchu pieszych i rowerów czeka wiadukt ul. Ostrobramskiej nad al. Stanów Zjednoczonych.

Wszystkie projektowane zmiany będą dostosowane do osób z niepełnosprawnościami: wszystkie przeszkody na przystankach zostaną odsunięte na 3 m od krawędzi, pojawią się pasy prowadzące, kontrastowe elementy dotykowe w obrębie schodów i pochylni na obszarze całego węzła, oraz plany tyflograficzne na wszystkich przystankach. Przy okazji zaprojektowane będą nowe nasadzenia zieleni.

Na oferty w ogłoszonym właśnie przetargu ZDM czeka do 2 lipca. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, gotową dokumentację ZDM powinien otrzymać jeszcze w tym roku. Realizacja prac w terenie jest wówczas możliwa w 2019 r.

Zmiany na Przyczółku Grochowskim są częścią programu "Dostępna Łazienkowska". Obejmuje on 11 węzłów przesiadkowych z przystankami komunikacji miejskiej wzdłuż całej Trasy Łazienkowskiej (GUS, Metro Politechnika, Marszałkowska, plac Na Rozdrożu, Rozbrat, Torwar, Wał Miedzeszyński, Saska, Międzynarodowa, Kanał Gocławski i Przyczółek Grochowski). Większość z nich – z wyjątkiem węzła Saska (obecnie 4 windy) – nie jest obecnie przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. "Dostępna Łazienkowska" ma to zmienić. W pierwszej kolejności zmiany zaplanowano na pl. Na Rozdrożu – pojawią się tam windy i nowe przejścia dla pieszych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZDM Warszawa
Warszawa
przystanek

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....