TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Przyczółek Grochowski bardziej dostępny dla pasażerów
- Opublikowano: 28.06.2018 14:21:40
Przyczółek Grochowski bardziej dostępny dla pasażerów (foto: ZDM)

Kolejny węzeł przesiadkowy Trasy Łazienkowskiej ma szansę stać się bardziej dostępny i wygodny dla pieszych, w tym osób z ograniczoną mobilnością, oraz rowerzystów.

ZDM ogłosił przetarg na zaprojektowanie zmian na Przyczółku Grochowskim. To kolejny krok w kierunku poprawy dostępności przystanków autobusowych na Trasie Łazienkowskiej, w ramach projektu Dostępna Łazienkowska.

Węzeł przesiadkowy Przyczółek Grochowski to połączenie al. Stanów Zjednoczonych z ul. Ostrobramską i Kinową. Są tu cztery przystanki autobusowe obsługujące 11 linii autobusowych. Są one dość oddalone od siebie, a dostęp do nich z wielu stron jest utrudniony przez schody. Kilka lat temu część węzła została dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością – wprowadzono pochylnie na przystanki, powstała też rampa na kładkę nad łącznicą prowadzącą w stronę ul. Ostrobramskiej. Po północnej stronie węzła pozostały jednak nadal schody niedostępne dla osób z niepełnosprawnością.

Dlatego ZDM planuje przebudowę węzła tak, aby maksymalnie ułatwić dotarcie na przystanki i przesiadki, ale też pokonanie węzła pieszo i rowerem. Zmiany obejmą m.in. przystanki autobusowe. Przystanek w kierunku Ronda Wiatraczna zostanie przesunięty pod wiadukt, zaś ten na ul. Ostrobramskiej (w kierunku centrum) znajdzie się o 50 m bliżej węzła, za kładką. Wszystkie perony przystankowe zostaną wyremontowane i podniesione do poziomu 16 cm ponad jezdnię, co ułatwi wsiadanie do autobusów. Pojawią się też dodatkowe miejsca siedzące i system informacji pasażerskiej.

ZDM chce również poprawić dostępność północno-wschodniej strony węzła. Zamiast schodów powstaną pochylnie, umożliwiające przejście pod łącznicą z centrum do ul. Kinowej. Przy okazji, powstanie także droga dla rowerów od ul. Międzyborskiej do ul. Kinowej. Remont lub przebudowa na potrzeby ruchu pieszych i rowerów czeka wiadukt ul. Ostrobramskiej nad al. Stanów Zjednoczonych.

Wszystkie projektowane zmiany będą dostosowane do osób z niepełnosprawnościami: wszystkie przeszkody na przystankach zostaną odsunięte na 3 m od krawędzi, pojawią się pasy prowadzące, kontrastowe elementy dotykowe w obrębie schodów i pochylni na obszarze całego węzła, oraz plany tyflograficzne na wszystkich przystankach. Przy okazji zaprojektowane będą nowe nasadzenia zieleni.

Na oferty w ogłoszonym właśnie przetargu ZDM czeka do 2 lipca. Jeżeli uda się rozstrzygnąć przetarg, gotową dokumentację ZDM powinien otrzymać jeszcze w tym roku. Realizacja prac w terenie jest wówczas możliwa w 2019 r.

Zmiany na Przyczółku Grochowskim są częścią programu "Dostępna Łazienkowska". Obejmuje on 11 węzłów przesiadkowych z przystankami komunikacji miejskiej wzdłuż całej Trasy Łazienkowskiej (GUS, Metro Politechnika, Marszałkowska, plac Na Rozdrożu, Rozbrat, Torwar, Wał Miedzeszyński, Saska, Międzynarodowa, Kanał Gocławski i Przyczółek Grochowski). Większość z nich – z wyjątkiem węzła Saska (obecnie 4 windy) – nie jest obecnie przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. "Dostępna Łazienkowska" ma to zmienić. W pierwszej kolejności zmiany zaplanowano na pl. Na Rozdrożu – pojawią się tam windy i nowe przejścia dla pieszych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZDM Warszawa
Warszawa
przystanek
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....