TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Przez Polskę na wspólnym bilecie kolejowym
WROCLAW.PL TransInfo.pl - Opublikowano: 18.08.2017 18:00:35
Przez Polskę na wspólnym bilecie kolejowym

Można już kupić w kasach Kolei Dolnośląskich lub w aplikacji Sky Cash "Wspólny bilet samorządowy". Uprawnia on do przejazdów pociągami aż 8 przewoźników regionalnych. Taka oferta od dawna sprawdza się np. w Niemczech, w Polsce uruchomiona po raz pierwszy.

Na Dolnym Śląsku można kupić wspólny bilet od ponad tygodnia. "Wspólny bilet samorządowy", bo tak się formalnie nazywa oferta, uprawnia do przejazdów w pociągach obsługiwanych przez przewoźników: Koleje Mazowieckie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arrivę, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

– To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych – mówi prezes związku Dariusz Grajda. – Wspólny bilet ma zachęcić mieszkańców Polski do jeszcze większego korzystania z podróży pociągami i ułatwić im przemieszczanie się pomiędzy regionami. To swego rodzaju pilotaż, bardzo uważnie wsłuchiwać się będziemy w głosy pasażerów i biorąc je pod uwagę – modyfikować ofertę – dodaje.

Bilet w cenie 38 złotych ważny jest 24 godziny i można na nim podróżować na 62 liniach, obsługujących ponad 950 stacji na terenie 12 województw. Sieć połączeń nie jest jeszcze pełna i nie obejmuje całej Polski, ale dobrze planując podróż można za niewielkie pieniądze przejechać naprawdę duże odległości i zwiedzić wiele turystycznych zakątków kraju.

Oferta obowiązuje we wszystkich pociągach Kolei Dolnośląskich na terenie Polski, z wyjątkiem pociągów specjalnych (KD Specjal) oraz połączenia Pociąg do Kultury Wrocław – Berlin – Wrocław. Spis pociągów innych przewoźników, które zostały wyłączone z oferty Wspólny Bilet Samorządowy, zawiera jej regulamin.

W Kolejach Dolnośląskich bilety można kupić:

we wszystkich kasach biletowych KD i Biurach Obsługi Klienta KD,

za pośrednictwem aplikacji SkyCash.

Koleje samorządowe, zrzeszone w ZSPK obsługują dziś ponad 4800 kilometrów linii kolejowych, zatrudniając 6265 pracowników. Liczba wykorzystywanego taboru, wliczając człony elektrycznych zespołów trakcyjnych wynosi 1473 wagony oraz 43 lokomotywy i stanowi bardzo poważny i stale rosnący udział na polskim rynku kolejowym. W roku 2016 przewoźnicy zrzeszeni w związku przewieźli ponad 133 miliony pasażerów, co stanowiło 46% liczby wszystkich podróżujących koleją w Polsce. Na drugim miejscu znalazły się Przewozy Regionalne z wynikiem 27%, a na trzecim PKP Intercity – 13%.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
bilet
apka
Sky Cash
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....