TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Przetarg na nocną ochronę w białostockich autobusach do powtórki
- Opublikowano: 21.02.2020 18:00:55
Przetarg na nocną ochronę w białostockich autobusach do powtórki

Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej nie znalazł dodatkowych środków na zapewnienie ochrony pasażerów i autobusów nocnej komunikacji miejskiej.

W konsekwencji, przynajmniej na razie nie dojdzie do podpisania umowy z firmą, która miałaby takie usługi świadczyć.

Decyzja białostockich urzędników to pokłosie przetargu, który miał wyłonić przyszłego wykonawcę tych usług. W dniu 10 lutego minął termin składania ofert. Do zamawiającego wpłynęły propozycje od dwóch wykonawców:

  1.  konsorcjum: Jarhead Sp. z o.o. i Jarhead Kamil Stankiewicz – 1432728,00 PLN,

  •  Defense Security Agencja Ochrony Osób i Mienia Natalia Wojno – 1291204,80 PLN.

W zestawieniu z powyższymi ofertami cenowymi zamawiający chciał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia nieco mniej, a mianowicie kwotę 1071330,00 PLN.

Mimo niewielkiej różnicy pomiędzy szacunkami ZBKM, a najniższą cenowo ofertą, zamawiający nie dołożył brakujących środków. I co ciekawe, urzędnicy nie zastanawiali się długo nad decyzją, bo już następnego dnia po otwarciu ofert ogłosili o unieważnieniu przetargu. Taki ruch był jednak do przewidzenia, bo umowa z przyszłym wykonawcą miała zostać podpisana na okres 36 miesięcy, z początkową datą obowiązywania określoną nie wcześniej niż od 10 marca. Oznacza to, że ZBKM jest przygotowany na kolejny przetarg. Czekamy więc na powtórkę.

Kontrola i bezpieczeństwo

Zakres zamówienia jest dość szeroki i obejmuje nie tylko ochronę pasażerów i autobusów, ale również kontrolę biletów. Do zadań wykonawcy miało należeć:

- przeprowadzenie kontroli dokumentów przewozu pasażerów przebywających w autobusie nocnej komunikacji miejskiej,

- nakładanie opłat dodatkowych w przypadku stwierdzenia braku odpowiedniego dokumentu przewozu lub dokumentu uprawniającego do przejazdu ulgowego lub bezpłatnego,

- ochrona przed dewastacją autobusów nocnej komunikacji miejskiej oraz urządzeń przystankowych,

- zapobieganie aktom przemocy i rozboju, wykroczeniom przeciwko porządkowi publicznemu w nadzorowanym nocnym autobusie komunikacji miejskiej oraz na przystanku, a w przypadku zaistnienia takiego zdarzenia – interwencja, ujęcie sprawcy i przekazanie organom ścigania,

- bezpośrednia obserwacja przebiegu usług przewozu pasażerów, mająca na celu zatrzymanie i przekazanie do dyspozycji organów ścigania osób dokonujących kradzieży kieszonkowych oraz dokonujących dewastacji lub innych aktów wandalizmu w autobusach lub na przystankach.

Wyżej wymienione czynności miały być wykonywane przez 12 patroli dwuosobowych w każdy piątek i sobotę, w godzinach od 23:30 do 4:30 dnia następnego. Podczas realizacji usługi ochrony pracownicy wykonawcy mieli korzystać z odzieży iidentyfikatorów zapewnionych przez wykonawcę. Dodatkowo do przeprowadzania kontroli i wystawiania opłat dodatkowych pracownicy mieli otrzymać od ZBKM upoważnienia ze zdjęciem inr służbowym. Ponadto, zamawiający chciał zapewnić przeszkolenie pracowników firmy z zakresu przepisów obowiązujących w miejskim transporcie zbiorowym oraz nakładania opłat dodatkowych za naruszenie taryf przewozowych. Pracownicy wykonawcy powinni każdorazowo sporządzać raport z ochrony komunikacji nocnej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
bezpieczeństwo
kontroler
Białystok
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....