TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Przebudowa pl. na Rozdrożu w Warszawie w przyszłym roku
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 30.07.2018 17:18:15
Przebudowa pl. na Rozdrożu w Warszawie w przyszłym roku (foto: ZDM)

Zakończyły się konsultacje społeczne odnośnie przebudowy pl. na Rozdrożu. Poszerzone przystanki autobusowe, windy na trasę Łazienkowską, pochylnie i tzw. mała architektura - to niektóre z elementów, o które postulowali okoliczni mieszkańcy. Prace remontowe ruszą prawdopodobnie w 2019 r.

Przebudowa pl. na Rozdrożu to część projektu "Dostępniejsza Trasa Łazienkowska", w ramach którego stołeczne władze chcą udostępnić osobom z ograniczoną mobilnością jedenaście węzłów przesiadkowych komunikacji miejskiej na trasie. Wyższe krawężniki, umożliwiające łatwiejsze wsiadanie do komunikacji miejskiej, windy, pochylnie i naziemne przejścia dla pieszych - to niektóre elementy, wchodzące w przewidywane prace modernizacyjne.

"Zaczynamy od placu na Rozdrożu, bo to mocno skomunikowane miejsce - codziennie przesiadają się tu setki tysięcy ludzi" - zauważyła w rozmowie z PAP rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka. Jak dodała, "niestety, to miejsce nie jest przyjazne osobom z niepełnosprawnościami i to się musi zmienić".

W związku z planowaną przebudową w maju odbyły się konsultacje społeczne. "Wzięło w nich udział ponad sto osób, wiele propozycji zgłoszono też drogą elektroniczną" - podkreśliła Gałecka. Okoliczni mieszkańcy zwrócili szczególną uwagę na przystanki autobusowe i dostęp do nich: mają zostać poszerzone i zyskać więcej ławek, a wiaty i schody do przystanków na Trasie Łazienkowskiej mają zostać przebudowane. Zdaniem mieszkańców, w okolicy brakuje także toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz rodziców z dziećmi.

Podczas konsultacji dyskutowano także o drogach dla rowerów, które są przy pl. na Rozdrożu. Zdaniem mieszkańców powinny być lepiej oznakowane, a ruch na nich powinien zostać zwolniony. Zaapelowano także m.in. o zwiększenie liczby jednośladów na stacji Veturilo.

Ważnym elementem na pl. na Rozdrożu okazała się mała architektura. Osoby biorące udział w konsultacjach społecznych zwróciły uwagę na brak koszy na śmieci, zbyt małą liczbę ławek oraz niedostateczne oświetlenie okolicy. Padły także propozycje wyremontowania i zagospodarowania przejść podziemnych, a także wzbogacenie przestrzeni podziemnej w bary, kafejki z możliwością zorganizowania ogródka przy wyjściu. Mieszkańcy zwrócili też uwagę na kłopotliwe dla osób z ograniczoną mobilnością przejścia podziemne. Postulowali o wyznaczenie przejście naziemnego na wysokości ul. Koszykowej.

Gałecka podkreśliła, że wszystkie opinie mieszkańców są brane pod uwagę i obecnie konsultowane z projektantami inwestycji. Po przygotowaniu szczegółowego, docelowego projektu, zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę przebudowy. Planowo prace miałyby ruszyć w 2019 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
ZDM Warszawa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....