TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Pruszków porządkuje komunikację. Przetarg
TransInfo.pl - Opublikowano: 12.04.2016 18:25:33
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to od lipca zacznie obowiązywać nowy porządek w Pruszkowie.

W ubiegłym tygodniu Pruszków ogłosił przetarg na obsługę sześciu linii autobusowych. Wybrany operator będzie zajmował się realizacją przewozów przez cztery lata, począwszy od 1 lipca tego roku.

Miasto kilkukrotnie deklarowało, że chce uporządkować system swój system komunikacyjny. Ten, który mamy obecnie składa się czterech linii autobusowych. Ich obsługą w tej chwili zajmuje się PKS Grodzisk Mazowiecki oraz Europa Express City.

Nowy przetarg ma za zadanie uporządkować obecną sytuację i zapewnić sprawniejszą obsługę miasta oraz okolicznych gmin. W jeden pakiet zgrupowano sześć linii autobusowych, które oprócz obsługi samego Pruszkowa zapewniają połączenia m.in. do Malichów, Komorowa oraz Ożarowa Mazowieckiego. Maksymalny wymiar pracy eksploatacyjnej przez cztery lata obowiązywania kontraktu urzędnicy określili na 2 358 996 wzkm.

Obsługa liniowa ma być zapewniona przez dziewięć autobusów. Do tego należy doliczyć pojazdy rezerwowe. Zamawiający wymaga przynajmniej dwóch, a więc łącznie oferenci będą musieli udowodnić posiadanie lub możliwość dysponowania w przyszłości minimum 11 autobusami.

Wszystkie mają być nie starsze niż z 2010 roku oraz muszą spełniać przynajmniej normę EURO4. Powinny być długie na 8,25 - 10 m. Muszą umożliwiać podróż przynajmniej 60 pasażerom, w tym nie mniej niż 15 na miejscach siedzących. Urzędnicy dopuścili pojazdy częściowo niskopodłogowe, ale z pewnym zastrzeżeniem. Niska podłoga musi się znajdować w przynajmniej jednym z dwóch wejść. Dodatkowo muszą posiadać wyświetlacze zewnętrzne oraz GPS.

Warunki udziału w postępowaniu nie są wygórowane. Wymóg minimalnego doświadczenia określono na zasadzie alternatywy. Oferent musi udowodnić, że realizował usługi regularnego przewozu osób w ilości przynajmniej 70 000 wzkm lub jeden przewóz turystyczny o wartości nie mniejszej niż 250 000 zł. Minimum w zakresie sytuacji finansowej określono na 800 000 zł. Ofertę należy zabezpieczyć wadium w wysokości 140 000 zł.

Termin składania oraz otwarcia ofert wstępnie wyznaczono na 17 maja. Jeżeli zostanie on dotrzymany to od tego momentu urzędnicy dają sobie do 60 dni na wybór najlepszej propozycji. A ta zostanie wskazana przy pomocy dwóch kryteriów. Cena to 85% punktów. Pozostałe 15% uzyska ta firma, która zadeklaruje wykonywanie przewozów autobusami z najniższą średnią wieku.

Faworyta do zwycięstwa w pruszkowskim przetargu ciężko wskazać. Pewne jest tylko to, że z pewnością o kontrakt powalczą przede wszystkim operatorzy, którzy są znani z obsługi linii dowozowych (tzw. "eLki"), którymi zarządza warszawski ZTM. Wiadomo o kogo chodzi.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Pruszków

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....