TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Prowadzący MPK Łódź ratują życie
MPK-ŁÓDŹ - Opublikowano: 01.10.2015 22:34:31
Prowadzący MPK Łódź ratują życie

MPK-Łódź zatrudnia ponad 3.000 pracowników. Ich zdecydowana większość to prowadzący ? kierowcy autobusów (blisko 1050) oraz motorniczowie (około 700), a także pracownicy wykonujący swoje zadania na ulicach miasta. Będąc wśród jego mieszkańców ? pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej, ale nie tylko ? okazują się niezwykle pomocni w wielu sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu mieszkańców Łodzi. Nie ma takiego tygodnia w ciągu roku, aby pracownicy MPK-Łódź nie udzielali komuś pierwszej pomocy ? i to nie tylko w pojazdach komunikacji miejskiej, chociaż tam zdarza się to najczęściej.

Jako firma MPK jest bardzo dumne z posiadania takich pracowników. Z tego, że wykazują gotowość do udzielania pomocy ? ale również z tego, że dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom niejednokrotnie udaje im się uratować czyjeś życie.

Mając świadomość tego, że pracownicy mogą być potrzebni pasażerom oraz pozostałym osobom wśród których wykonują swoją pracę, przewoźnik stara się stale umożliwiać im zdobywanie wiedzy i umiejętności a następnie powtarzanie i ćwiczenie tego, co może pomóc im w ratowaniu czyjegoś życia.

Szkolenia z udzielania pierwszej pomocy odbywają się w łódzkim MPK regularnie:

- stanowią element podstawowego szkolenia BHP, które okresowo muszą przechodzić wszyscy pracownicy. Obserwując ilość zdarzeń z udziałem naszych pracowników postanowiliśmy ten moduł rozszerzyć - od sierpnia br. na każdym okresowym szkoleniu BHP jest ok. 2 - godzinny moduł z udzielania pierwszej pomocy, prowadzony przez naszych pracowników posiadających certyfikat Instruktora,

- szkolenie z pierwszej pomocy przechodzą również wszyscy kursanci kursu motorniczych (w tym roku ponad 100 nowych motorniczych) a kierowcy autobusów szkoleni są również w ramach kursu na prawo jazdy kat. D,

- co roku organizowane są dodatkowe szkolenia, w których mogą brać udział wszyscy pracownicy. Tylko w ubiegłym roku w szkoleniach zorganizowanych przy wsparciu PZU wzięło udział ponad 700 pracowników. Dodatkowo włączając się w akcję ?Przygotuj się na wstrząs? dotyczącą anafilaksji przeszkolonych zostało ponad 100 kolejnych osób.

Plany na kolejny rok

W przyszłym tygodniu rozpoczyna się kolejna edycja szkoleń realizowanych w ramach akcji ?Przygotuj się na wstrząs?, w wyniku czego kilkuset kolejnych pracowników MPK-Łódź będzie miało okazję przeszkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Nowością, która zacznie funkcjonować w 2016 roku, będą systematycznie organizowane (raz w miesiącu) ośmiogodzinne szkolenia z pierwszej pomocy przeznaczone dla wszystkich chętnych pracowników. Każdy zainteresowany zdobyciem nowych umiejętności bądź odświeżeniem wiedzy i umiejętności będzie mógł w nich uczestniczyć.

W 2016 roku planowane jest również zorganizowanie w firmie po raz pierwszy w historii konkursu na najlepszego ratownika. Udział w nim będą mogli wziąć wszyscy pracownicy.

Po co to wszystko?

Celem szkoleń, poza przekazaniem wiedzy i nabyciem umiejętności, jest wypracowanie postawy gotowości do reagowania i działania, obniżenie lęku przed udzielaniem pomocy, wzmacnianie pewności - bo to od tych czynników przede wszystkim zależy czy ktoś zastosuje wiedzę i wykorzysta umiejętności w praktyce.

Nie tylko pracownicy

MPK-Łódź stara się propagować pierwszą pomoc nie tylko wśród pracowników, ale również wśród pasażerów. W tym celu, we współpracy ze Szkołą Ratownictwa Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przygotowywane są krótkie prezentacje przypominające podstawy udzielania pierwszej pomocy, które od przyszłego tygodnia będzie można zobaczyć na ekranach wewnątrz tramwajów i autobusów. Ale to nie wszystko.

W ostatni weekend czerwca ubiegłego roku, wspólnie z licznym gronem partnerów, zorganizowano po raz pierwszy Piknik Rodzinny ?Bądźmy Razem Bezpieczni?, poświęcony tematowi bezpieczeństwa. MPK planuje nie tylko kontynuować tę inicjatywę, ale jeszcze bardziej ją rozbudowywać.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
MPK Łódź
pierwsza pomoc

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....