TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Promocja publicznej komunikacji - Puszczykowo
TransInfo.pl - Opublikowano: 26.03.2018 11:38:49
Promocja publicznej komunikacji - Puszczykowo

27 marca będzie miało miejsce otwarcie ofert w przetargu na promocję projektu Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego Puszczykowo w ramach Zintegrowanego Transportu Publicznego w obszarze Metropolii Poznań.

Miasto Puszczykowo zdecydowanie stawia na propagowanie zintegrowanego węzła przesiadkowego i transportu publicznego oraz rowerów.Jednakże, aby powyższe się mogło ziścić, konieczne jest znalezienie wykonawcy, który podejmie się realizacji przedmiotu zamówienia. Rzeczonym przedmiotem jest organizacja i przeprowadzenie działań promujących korzystanie z komunikacji publicznej oraz preferowanie niezmotoryzowanych środków komunikacji.

Celem zamówienia jest promocja projektu Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego Puszczykowo wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz dotarcie do jak największego grona odbiorców z informacją o możliwościach jakie daje Zintegrowany Transportu Publiczny w obszarze Metropolii Poznań.

Akcje promocyjne

Podmiot, który zostanie wybrany, w ramach zamówienia, będzie musiał:

  • sporządzić projekty materiałów drukowanych (banery, katalogi, foldery, ulotki, plakaty, zaproszenia, billboardy) informujących o wydarzeniach, jak i o utworzeniu Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego,

  • nagrać 2 filmy o długości 3 minut, promujące Zintegrowany Transport Publiczny z punktu widzenia mieszkańca Puszczykowa oraz turysty odwiedzającego Puszczykowo,

  • przeprowadzić promocję wydarzeń w lokalnych i ponadlokalnych mediach,

  • zająć się promocją wydarzeń na oficjalnej stronie internetowej miasta oraz portalach społecznościowych,

  • wykonać fotorelację z wydarzeń.

Forum rowerzystów

Niezależnie od powyższego, do zadania wykonawcy będzie należało utworzenie i prowadzenie lokalnego forum rowerzystów – stworzenie otwartej grupy na Facebooku dla rowerzystów z Puszczykowa promującej Zintegrowany Transport Publiczny w tym Zintegrowany Węzeł Przesiadkowy Puszczykowo wraz z organizowanymi wydarzeniami w ramach projektu. W ramach grupy użytkownicy forum muszą mieć możliwość inicjowania wymiany uwag, opinii, zwracania uwagi na problemy, zamieszczania informacji o rajdach i innych imprezach dla rowerzystów w okolicy.

W ramach działalności forum wykonawca musi przeprowadzić również konkurs na korzystanie ze Zintegrowanego Transportu Publicznego z wygraną – 3 x bilety 3-miesięczne imienne zintegrowane "Tramwaj-Autobus-Kolej". Oprócz tego przeprowadzona ma być kampania "Rowerem do szkoły, transportem publicznym do Poznania" wraz z konkursem "Dojazd do szkoły" – której celem ma być budowanie świadomości dotyczącej transportu publicznego u rodziców i dzieci. Konkurs będzie międzyszkolny i ma promować określony sposób dotarcia do szkoły (rower, autobus). Wygrana szkoła otrzyma nagrodę w postaci stojaków U-kształtnych na 10 rowerów. Na tym nie koniec działań promocyjnych. Dodatkowo przewiduje się promowanie dojazdów rowerowych do szkoły i transportu publicznego i efektów z tego płynących. Projekt przewiduje zorganizowanie różnego rodzaju wydarzeń promujących transport zbiorowy, w tym: rowerowych lekcji zachowania na drogach i informacji dla kierowców samochodów uświadamiających, że dzieci rowerami dojeżdżają do szkół i trzeba zwrócić uwagę na ich bezpieczeństwo.

Masa krytyczna

Zostanie także zorganizowana akcja pod nazwą "Rowerowa masa krytyczna" zakończona piknikiem rowerowym w Puszczykowie. Jej założeniem jest masowy przejazd rowerowy ulicami Puszczykowa.

To wydarzenie ma za zadanie stworzenie i szerzenie kultury rowerowej w mieście. Celem nadrzędnym jest zachęcenie do korzystania z roweru jako środka transportu, a także zwrócenie uwagi kierowców samochodów na prawo do korzystania z dróg również rowerzystów. Wykonawca ma też przeprowadzić edukację mieszkańców biorących udział w tym wydarzeniu tak, aby byli oni świadomi tego, że im więcej rowerzystów tym mniej zanieczyszczeń, mniejsze natężenie ruchu samochodowego, wspólne korzystanie z przestrzeni. Miasto chce, aby podczas "Masy krytycznej" uczestnicy mogli korzystać z takich atrakcji jak: fotobudka, catering, policyjny punkt znakowania rowerów, "Bike Cafe" oraz słodki poczęstunek, konkursy (w tym dla osób w średnim wieku i starszych z wygraną - rowerem z napędem elektrycznym, a dla osób na co dzień przemieszczających się samochodem z wygraną - 2 rowerami miejskimi), strzeżony parking rowerowy na czas pikniku, darmowy serwis rowerowy (drobne naprawy, przegląd, regulacja), pokaz rowerów ze wspomaganiem elektrycznym wraz możliwością przetestowania, warsztaty z pierwszej pomocy – z symulacją wypadków i urazów rowerowych, nauka jazdy na monocyklu, test zapięć rowerowych, miasteczko rowerowe – warsztaty dla dzieci, ruch uliczny, pokaz akrobacji rowerowych, gadżety promocyjne dla uczestników wydarzenia (m.in. koszulki, opaski odblaskowe, lampki LED), pump truck.

Wszystkie te wydarzenia, akcje promocyjne i atrakcje zostaną przeprowadzone w okresie od 1 kwietnia do 15 czerwca. Chętni na ich organizację mogą składać oferty do 27 marca. Miasto wybierze najlepszą z nich w oparciu o cenę (40%), doświadczenie wykonawcy (20%), dodatkową promocję (20%).

Unia wspiera

Przypomnijmy, że 29 grudnia 2017

r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, została podpisana umowa na dofinansowanie projektu: "Niskoemisyjne przedsięwzięcia w zakresie transportu miejskiego na terenie Gminy Mosina – etap I". Umowy zostały podpisane przez miasto Mosina i Puszczykowo.  W ramach projektu budowa Zintegrowanego Węzła Przesiadkowego w Puszczykowie obejmie:

– 46 miejsc postojowych typu P+R

– zadaszony parking dla rowerów

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
promocja
Puszczykowo

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....