TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

InfoShip

InfoBus

Prokuratura bada gdański zakup autobusów cabrio
TROJMIASTO.PL - Opublikowano: 10.03.2017 14:08:56

Jak informuje portal Trojmiasto.pl - Prokuratura Rejonowa Gdańsk Wrzeszcz zabezpieczyła dokumentację przetargową na zakup autobusów typu cabrio, które miałyby w tym roku obsługiwać nową turystyczną linię autobusową w Śródmieściu.

- Zawiadomienie złożyła osoba prywatna. Kwestionuje ona przetarg na zakup autobusów, poddaje w wątpliwość zasadność prowadzenia przez spółkę miejską działalności związanej z usługami turystycznymi. W związku z tym zawiadomieniem prokuratura w ramach czynności sprawdzających ustala zasadność ogłoszenia przetargu dotyczącego nabycia autobusów i sposobu przeprowadzenia tego przetargu oraz uzasadnienia finansowego ? mówi Tatiana Paszkiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Przetarg na zakup autobusów trwa, ale data otwarcia ofert została przesunięta. Na początku miesiąca spółka GAiT zmieniła ją z 7 na 14 marca.

Według ustaleń portalu zawiadomienie złożył jeden z właścicieli firm meleksowych, które do tej pory świadczyły podobne usługi, ale z ich działalności nie były zadowolone władze miasta. Na hałas i brawurową jazdę często narzekali też mieszkańcy Głównego i Starego Miasta. Gdy miasto ujawniło swoje plany na tegoroczny sezon turystyczny, właściciel jednej z firm twierdził, że to jego pomysł, który miasto odrzuciło rok wcześniej, a metody wyboru partnerów (GAiT i GOT) to ograniczanie konkurencji i łamanie prawa. Groził też protestem i blokadą miasta (ostatecznie z tego pomysłu się wycofano).

Przypomnijmy. Nowa linia autobusowa typu "Hop on hop off" to nowy pomysł władz miasta na obsługę ruchu turystycznego w Śródmieściu. Autobusy mają kursować co 30 min (18 kursów dziennie), a na pokładzie pomieścić ok. 30 osób, które o najpopularniejszych zabytkach i miejscach w Gdańsku będą mogły słuchać w ośmiu językach. Pojazdy będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. 24-godzinna wejściówka ma kosztować 45 zł. Bilety będzie można kupić w Internecie, a także w Punktach Informacji Turystycznej, na dworcach czy lotnisku. Pierwsze kursy odkrytych autobusów miałyby ruszyć już w maju, ale ze względu na postępowanie prokuratury niewykluczone, że termin ten - podobnie jak rozstrzygnięcie przetargu - zostanie przesunięty.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk
cabrio
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2018 W 2018 skończymy 18 lat!.Nasz portal działa od 2001 roku. Początkowo pod nazwą InfoBus.pl, obejmując tylko tematykę autobusową. Jednak wraz ze wzrostem...